Zetor 7211 + Warfama
 

Zetor 7211 + Warfama

  • 1863 wyświetleń

wink.png



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • BizonFan321
  • 374 2902

Jak tam sianokosy idą ? :)
Ja u nas to nic nie widziałem skoszonego  :mellow:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Zbysiu
  • 8 561

sianokosy bardzo sprawnie poszły w tym roku za sprawą idealnej pogody


w piątek zakończyliśmy zbiór. teraz tylko wyglądać deszczu to by z nawozem pojechał

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kendzior15
  • 87 1883

już skończyłeś 1 pokos? :o ja jeszcze za tydzień nie będę zaczynał :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Zbysiu
  • 8 561

z warfamą nie ma większych problemów


łąki 8ha


zetor radzi sobie całkiem przyzwoicie, belek mniej niż w zeszłym roku

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zetor10045
  • 13 1240

U nas niestety też będzie mniej.. może w następnych pokosach będzie lepiej.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Zbysiu
  • 8 561

też liczę na to że przy kolejnych pokosach będzie lepiej. narazie paniki nie ma bo jest zapas z tamtego roku smile.png

 

my hektar po drugim pokosie to potraktujemy round*pem bo w tamtym roku coś ten kawałek zdziczał a w tym porażka totalna sad.png

 

 

 

 

kosiliście już coś???

 

 

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Krzysiek3110
  • 239 1895

no mniej bo w tym roku kosicie 15 maj a nie jak  w tamtym 15 czerwieć?


widzicie różnice?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Zbysiu
  • 8 561

ja akurat kosiłem w tamtym roku też koło 15 maja a belek mniej ale raczej dlatego że wiosna późno przyszła


 


zetorek sprawuje się dobrze z prasą tworzy zgrany duet

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 581 11814

Kurcze zbysiu szybko sie ogarnałes :) I dobrze zrobiłes bo to co sie dzieje z pogoda to jakis koszmar :( Dzis wyłowiłem 2 ha a wykoszone było ponad 4 ale deszcz przerwał robote w połowie :( Choc to robota nazwac sie nie da bo po łacie trzeba miejscami w gumowcach chodzic lub nawet kajak by popłynał :)  Zbiór wyglada nieciekawie i łaka pózniej tez :( ogólnie po dzisiejszej akcji jestem na pólmetku ale ze 2 ha to bede musił poczekac ze 2 tygodnie zeby wykosic :(  A to co wykoszone to nie wiem jak zebrac bo prognoza do wtorku nie wesoła :( Dobrze ze pierwsze 5 ha fajnie sie zebrało w dobrych warunkach. Pryskac nie daje, sianokosy stoja ogólnie lipa :( Z kosiarki zadowolony jak sie kosi po nierónych dzikich łakach ? Kuzyn kupił 3m potingera az jestem ciekawy jak bedzie dzika nierówna łaka po tym wygladała :)


 


A co do zbioru u mnie wiecej towaru niz w ubiegłym roku i to sporo. Wróciłęm z NPK do soli + polidap i jest dużo lepiej.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Zbysiu
  • 8 561

no pogoda nie rozpieszcza...<_< u nas część rolników posprzątała łąki wcześniej a reszta teraz walczy albo stoi nie wykoszone

trawa u nas słabo wyrosła przypuszczam dlatego że późno weszło się z nawozem a posialiśmy mocznik i nim to ruszyło to kosić trzeba było, musimy się trochę wziąć za te łąki niektóre przesiać niektóre zasilić wapnem

 

z kosiarki bardzo zadowolony wykosiła ok 40 ha i dopiero nożyki przełożyłem na drugi bok, ładnie kopiuje teren żałujemy trochę że 2,8m nie wzięliśmy

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 581 11814

po disiejszym deszczu to chyba trzeba zamówic amfibie :)  LUb ten reklamowany zestaw na ratraku z pronara :) U mnie była saletra standardow tam gdzie rzuciłęm troche wapna jesienia nie było róznicy przynajmnij narazie. W tym roku polne wysokie łaki dała ładny plon bo niziny i torf wygladaja mizernie. Ja w samaszu przekrecam po 10ha zazwyczaj :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj