Ursus C-325 i taśmówka SIP Sempetr
 

Ursus C-325 i taśmówka SIP Sempetr

  • 1576 wyświetleń

zagrabianie



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • michal7211jaron
  • 5 439

Na tabliczce znamionowej jest C325 (może i nawet B, maska jest oryginalna ale światła w tej masce zostały bardzo dawno temu- nie wiem czemu- przemieszczone

 

bardziej do tyłu- jeśli o to chodzi @pawelll48). Silnik i oś przednia i tak jest z c330, a kabina wiadomo.

 

 

 

Rocznik 1964, ale to, jak również literkę B sprawdzę dokłądnie jak się wybiorę do garażu.

 

Edit: rocznik 1963.

 

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pawelll48
  • 273 2380

Chyba jest to końcówka produkcji, tak jak napisałem może mieć jakąś końcówkę w modelu. Z C-328 jest maska, i tylne felgi...


Masz w nim sprężarkę? ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal7211jaron
  • 5 439

Sprawdzałem dzisiaj tabliczkę. Rocznik 1963. Model C-325A.


 


Maska jest z 325, oryginalna, tylko światła przednie zostały bardzo dawnotemu przeniesione bardziej do tyłu.


Wiem, bo jak malowałem maskę, to na wewnętrznej stronie było widać zaspawane otwory po światłach.


Póżniej, ale i tak dawno temu, jak dzidek w POMie wymienił silnik i oś na te od C-330, ojciec przerobił dół maski, co chciałbym teraz


jak najszybciej dopracować, ale nie jesem blacharzem. Także dawno temu jak zakładano do niego tą kabinę, maska była skracana,


żeby szło ją otworzyć. Co do felg tylnich, to nie wiem.


 


Oto niezwykle pasjonująca historia maski w moim ciapku. Wsztstkie te przeróbki były robione przed moim urodzeniem, czyli ponad 20 lat


temu.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pawelll48
  • 273 2380

Czyli mi się pomyliło zamiast C-325A to napisałem B - czyli coś mi świtało wink.png

 

Maska, przy przyjrzeniu się widać, że też jest z tego modelu co mówisz...

 

Felgi tylne są zapewne oryginalne (na 99%), po prostu jest to przejściówka (tak samo jak z C-355 na C-360 była jeszcze C-355M)

 

A wracając do pytania, ma on sprężarkę?(Myślę, że już powinien mieć) wink.png

 

 

 

 

PS. Maski od C-325, a od C-328 różniły się nie tylko lampami...

 

Tutaj mam nadzieje, że dobrze obrazuję http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/809c1dcfb5722144.html (fotka pochodzi z RT)

 

 

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal7211jaron
  • 5 439

Sprężarki nie ma, ale nie wiem czy miał, bo silnik był wymieniany, a w POMie jak to w POMie,


nawet gdyby miał, to przy przekładaniu silnika nie zawsze musiała wrócić, albo na odwrót:


nawet gdyby nowy silnik miał, to mnie zawsze musiała zostać.


 


Sorry, ale mógłbyś wyjaśnić z tą maską, bo nie bardzo wiem czy widzę. Wydaje mi się, że ta w 


28 zwęża się ku dołowi, a w 25 jest bardziej pionowo i 28 ma z przodu taką bardziej wybrzuszoną


kulę, ale nie wiem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj