Migomat Sherman
 

Migomat Sherman

  • 4811 wyświetleń

Ostatni nabytek wink.png Dziś trochę spróbowałem i całkiem fajnie idzie,na moje potrzeby powinien się sprawdzić cool.png


Informacje o zdjęciu Migomat Sherman

Informacje o kamerze


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • asasinator666
  • 108 919

Znajomy też ma takiego drugi rok i dość dobrze się sprawuje, tylko przewody były słabo dokręcone i przy dłyższym spawaniu zaczęło opalać izolację (sprawdź to lepiej od razu). Trafo ma nawinięte niestety aluminium.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • SZYMANOX
  • 480 2019

mariuszpia82-ok. 1050zł


asasinator666-Które przewody masz na myśli ? Nie mam pojęcia czym jest nawinięte tafo ,ale jeśli jest to nawet aluminium to  normy i parametry musi spełniać skoro się tam znalazło. Swoja droga migomat  jest według mnie  bardzo ciężki jak na swoja moc i rozmiary. Ogólnie znajomy elektryk mówił że jak ciężkie to pochodzi mam nadzieje że ma  racje :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • asasinator666
  • 108 919

Po otwarciu pokrywy bocznej tam gdzie jest drut- na dole po prawej stronie jest kilka przewodów i są one dokręcone nakrętkami z plastikowymi główkami, najlepiej je wymienić od razu na zwykłe nakrętki bo temte oryginalne nie docisną dobrze przewodu i do tego ten plastik się kruszy pod pływem temperatur i wtedy z przewodów nawet dym leci bo tak się nagrzewają (nie ma pełnego przepływu). W moim migu OTTO Mars też tak miałem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wlatcakomaruf
  • 19 644

Jednak Sherman :) Cena nie powiem dobra, a jakiej to produkcji? Trafo na pewno nawinięte alu, ale się nie martw mój bester też takie ma, takie teraz "standardy". Ze względu, że właśnie przewody alu i mostek prostowniczy też pewnie alu to za jakiś czas warto sprawdzić połączenie mostka z przewodami itd (alu się utlenia). Jeśli chodzi o wagę to metal z transformatora i dławika waży najwięcej, później dochodzi waga obudowy (nie wiem jak u Ciebie ale np u mnie dolna płyta jest bardzo gruba). Aaaa i sprawdź też połączenie przewodów w uchwycie, mogą być luźne.


Niech służy długie lata. :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marekjsp
  • 8 346

Wreście się doczekałeś tego miga :D Bezawaryności życzę;) i nie narob nim tak dużo mtg jak w mtz:lol:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • SZYMANOX
  • 480 2019

KarolTD90- Moc 180A, sprawność 15%- 180A, 60%-120A, 100%-50A  


wlatcakomaruf-Tak wyszło że Sherman,rozważałem też Bestera zresztą pisaliśmy o tym.Na rzecz Shermana przeważyły dobre opinie ludzi  do których pisałem na innych forach,Bester odpadł z powodu skrajnych opinii,większość ludzi pisało że jakość Bestera bardzo spadła   :P Nie mam pojęcia jakiej to produkcji .Dzięki :)


marekjsp-Dzięki 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • b0gdan
  • 90 4162

to mój ozas 180 o teoretycznie gorszych parametrach kosztuje używany 1800zł, czyli tyle ile za niego dałem 10 lat temu :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • piotrtrakmtz
  • 1 62

produkcja chiny  mam kolegem który tym handluje a drugi kolega na nim pracuje tylko na wiekszym modelu i se chwali tylko przewody dokrec bo kuplowi tez sie po odkrecaly

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Junkers
  • 44 1679

kolego słowackiego industrie trzeba było kupić, trafo w pełni miedziane i sprzęt sprawdzony i cena podobna, zresztą Seweryn20 coś o tej marce wie;)

 

A to czym trafo jest nawinięte ma znaczenie, wytrzymałościowe i jakość spawania, sąsiad miał dwie cewki na alu jedna się spaliła i przezwoił tą jedną na miedź, mówi że lepiej się spawa, to mówił jeszcze że jak by miał przewinąć tą druga to już w ogóle był by dzień do nocy.

 

 

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj