Byk
 

Byk

  • 2652 wyświetleń


Informacje o zdjęciu Byk


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • piotreq8011
  • 93 1542

@sony5 Dzięki, byków jest 8 sztuk. A ty dużo masz bydła? Wstaw jakieś zdjęcie bo dawno nic nie było :)


@burdzio2 On ma skończone 13 miesięcy. Jego matka to mieszaniec z charolaise i była inseminowana simentalem :)


 


Ps. To jest starszy brat tej jałówki na następnym zdjęciu :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • sony5
  • 46 1228

ja ogólnie miałem 32 sztuki a teraz po wyprzedaży mam 22 sztuki no jakoś niema okazji nic pstryknąć może uda mi się coś w przyszłym tygodniu zrobić to wrzucę :)


na razie jeszcze wypasamy na łąkach pogoda w miarę a traw dużo to sobie jeszcze chodzą i oby jak najdłużej i żeby pogoda pozwoliła :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • piotreq8011
  • 93 1542

Łoł to sporo :D Byki sprzedawałeś? Po ile teraz chodzą? Bo u mnie będzie trzeba coś myśleś sprzedać. Ostatnio z Kaczorowa u kolegi byli to i u mnie wzieli. No to czekam na fotki :) A na tych łąkach to mają jakąś wiatę czy tak stoją? No pogoda jeszcze by się przydała :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • sony5
  • 46 1228

No trochę jest i z roku na rok jest coraz więcej :D tak sprzedałem byki po 8zł + vat i młodzież po 10zł + vat  a sprzedałem tu http://dobrarze.nazwa.pl/zmbm/ :) na łąkach nie mają żadnego schronu na razie jest w miarę ciepło u mnie, ale jak przyjdą przymorski czy śnieg to od razu zganiamy do obory bo szkoda tak trzymać bydła na mrozie czy śniegu, już stały tydzień na oborze tylko śnieg stopniał to poszły jeszcze sobie na pastwiska a jak mówiłem trawy nie brakuję więc tylko żeby pogoda pozwoli na wypas :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • piotreq8011
  • 93 1542

Hehe to tak jak u mnie, już się obawiamy z ojcem czy starczy nam siana do wiosny :/ No ceny nawet, to za sztuki mięsne mam rozumieć :) A oni normalnie przyjadą nawet po jedną sztukę czy trzeba większą partię? No u nas też jak spadł śnieg to zgoniliśmy ale teraz to tylko dorosłe krowy wypędzamy bo z młodziakami to nie chce nam się szarpać :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • sony5
  • 46 1228

Dokładnie tak samo i u mnie postały nawet nie cały tydzień bo od wtorku rano do niedzieli rano i poszło 5 belek siana i 4 kiszonki masakra siana to co dzień belka była rozpakowywana i do tego jeszcze kiszonka no ale i parę sztuk jest więc nie ma się co dziwić, ale jakoś w tamtym roku mniej mi szło pokarmu na pewno zależy od jakości siana no bo było dość słabe to może nie chętnie jadły a w tym roku naprawdę jest super siano i kiszonka.

 

Tak ja mam same mięsne smile.png

 

a no tego to ja nie wiem bo do mnie przyjechali piętrowym samochodem i brali jeszcze od dwóch rolników w okolicy, po prostu musiał byś zadzwonić do nich i się dowiedzieć może ktoś z okolicy też ma do sprzedania to by chętniej przyjechali ale zadzwoń najlepiej i się dowiedz czy by była możliwość smile.png

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • piotreq8011
  • 93 1542

No ładnie jedzą, u mnie to belka siana to na 2 dni starcza a kiszonki jeszcze nie rozpakowaliśmy. W tym roku to siano naprawdę piękne, ani razu mi nie zmokło i przetrząsarka dobrą robotę robi to siano w dwa dni było jak dobra pogoda :D


 


Z tą sprzedażą to jeszcze się zobaczy bym musiał znajomych popytać czy mają coś na zbyciu :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj