TMR
 

TMR

  • 4671 wyświetleń

Tyle zajmuje miejsca bela sianokiszonki po mojej prasie w paszowozie o pojemności 12m3 :)


Z albumu:

Różne fotki

  • 52 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 409 komentarzy obrazka


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • pioter
  • 46 4895

a ludzie się chwałą, że w paszowozie 5m3 mieszają jedną belę i jeszcze kuku sie zmieści....

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pynczor
  • 15 1546

sory ale mógłby mi ktoś wyjaśnić co to jest TMR ? bo nie kapuje jak narazie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Stachowy
  • 3 84

a ja mam takie pytanie. bo rozumiem zmieszac... ale czy to nie szkoda paliwa i czasu zeby mieszac QQ z sianokinonka? jak i jedno i 2 mozna latwo dawkowac bez paszowozu, bo przeciez i tak w brzuchu sie wszysko wymiesza.. powiedzcie jaki jest + tego paszowozu

:blink:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • johny
  • 2 581

tak ale trzeba porównać też ile jest beli w beli :) ( czy jakoś tak :D )

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mix
  • 4 702

Stachowy nie znam się na tym ale z tego co wyczytałem to przy paszowozach można znacząco zwiększyć wydajność krów (przy odpowiednij diecie) i po co jeb** z taczką skoro można paszowozem zadać :P A teraz niech wypowiedzą się specjaliści. :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mateusz2012
  • 0 254

Nie każdy ma warunki na korzystanie z paszo-wozu. ;)

dobrze powiedziane

znam takich co po kupowali paszowozy a do obory i tak nie wjadą i taczka woza od paszowozu po oborze jak dla mnie to bez sensu

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • KPK Kumurun Team
  • FarmerF10244C1
  • 19 1960

@ Stachowy, ale zazwyczaj jest tak, że np. rano kuku a na wieczór sianokiszonka i to już jest źle... jeśli już to rano trzeba by kuku i sianokiszonkę i tak samo wieczorem.

 

@ pioter niby wszystkie są 120*120 tylko belka po krone z rotorem + noże jest równa półtora takiej z sipmy. :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • maciek7
  • 2 1862

@pioter ta bela ważyła 750 kg.

Co tu w ogóle porównywac wożenie taczką wszystkiego odzielnie z paszowozem i TMR.

Bez zastanowienia wolałbym miec paszowóz i od niego wozic taczkami niż wozic nimi z pryzmy czy tym podobne.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Nowicjusz
  • pokrecony4
  • 0 8
ale czy to nie szkoda paliwa i czasu zeby mieszac QQ z sianokinonka?

czasu? na pewno wiecej czasu stracisz na wyrywanie z silosu kuku jak i rozdawanie...

a tak za jednym razem masz wszystko zrobione na caly dzien...<zalezy kto jak daje>

 

teraz wujaszek po prasoowijarce faraboli z rotorem wrzuca belki 120x120 2 belki <na pewno + dwie kostki kuku> i taka sama pojemnosc paszowozu a tu po jednej belce prawie pelen? to cos mi sie tu... :P

 

wujaszek tez ma paszowoz :) zapraszam na filmik z nim ;)

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • johny
  • 2 581

@pokrecony4 a twój wujaszek ma prasę stałokomorowo czy zmienno ? bo @maciek7 ma claasa tez sałokomorowego ale z MPS czyli tak prasa lepiej zbiję bele niż zwykła stałokomorowa :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Pawel20
  • 49 1840

a ja mam takie pytanie. bo rozumiem zmieszac... ale czy to nie szkoda paliwa i czasu zeby mieszac QQ z sianokinonka? jak i jedno i 2 mozna latwo dawkowac bez paszowozu, bo przeciez i tak w brzuchu sie wszysko wymiesza.. powiedzcie jaki jest + tego paszowozu

:blink:

W dawce TMR chodzi o to, żeby krowa dostawała przez cały rok właściwie taka samą pasze, żeby bakterie w układzie pokarmowym, które odpowiadają za trawienie nie musiały sie przestawiać np. z żywienia zimowego na letnie itd. Poza tym w paszowozie możesz łatwo zbilansować pasze dla mlecznic i wtedy problemy zdrowotne u krów beda miejsze. A co do samego paszowozu to w mojej okolicy są rolnicy, którym paszowóz nie wchodzi do obory i wywalaja TMR przed obora i potem rozwożą taczką do żłobów. Pomimo tej niedogodności i tak bardzo sobie chwalą taki sposób zadawania paszy.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj