igorass

Jak dorobić dodatkową skibę?

Polecane posty

igorass    33

Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was dorabiał dodatkową skibę do pługa. Posiadam taki oto pług: http://www.agrofoto.pl/forum/Plug-4x35cm-image55901.html i chciałbym dorobić do niego dodatkową dokręcaną skibę zaadaptowaną z pługa 2x35. Ogólnie wiem na czym rzecz polega, ale prosiłbym o rady, a przede wszystkim o jakieś zdjęcia tak przerabianych pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja mam pług 2+1 tylko ze skiba jest mocowana na stałe to po prosu dospawałem ramy i wzmocnienia pracuje tym pługiem juz kilkanaście lat i się trzema a odkręcaną to na jakieś śruby ale niestety zdjęć nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W sklepach rolniczych są do kupienia dodatkowe ramy pod korpus, bodajże do przykręcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

A mógłbyś podac nazwę takiego sklepu, i ewentualnie ile takie coś kosztuje? Bo może bardziej opłaca się dokupić taką ramę niż bawić się w rozcinanie starego pługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

na giełdezie w słomczynie takie cudo można kupić chyba koło 1tys za to chcieli


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile !!!! :) , pytamy tutaj o kawałek ramy a nie ramę z korpusem, na targowiskach można dokupić za 500 - 600zł ale kolega ma już pług 2x35 i chce tylko dodatkową ramę, ja mam 3x30 i 2x30 i też chciałbym dodatkową ramę dorobić, dodatkowy korpus z ramą można dokupić (ale będzie i tak inaczej wyprofilowana słupica i trzeba przerabiać) ale czy samą ramę da sie dokupic? wygląda na to że kupie metr kształtownika i sam dospawam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

My robiliśmy ramę sami bo się nie opłacało kupować kupiliśmy tylko samą skibę za 1000zł to kupi już dobry pług dwu skibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

obejżałem właśnie 2jki pługi i gdyby nie sadzarka to bym juz je pocioł dospawał korpus, ale czymś trzeba posadzić co roku te 20 arów ziemniacorów, ale jak miałbym dać ponad 500zł za przystawkę która i tak nie będzie poaswać to poszukam jakieś 2jki używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
A mógłbyś podac nazwę takiego sklepu, i ewentualnie ile takie coś kosztuje? Bo może bardziej opłaca się dokupić taką ramę niż bawić się w rozcinanie starego pługa?

Dopiero w środę będę mógł zajrzeć do takiego sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ok, dzięki ale i tak chyba będę odcinał ze starego pługa. Z tego co piszecie to ceny tych ram nie są zachęcające cool.gif na pewno taniej wyjdzie mnie paczka elektrod, tarcza do szlifierki i kawałek stalowej płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Przystawka kosztuje ok 500zł. U mnie duzo ludzi ma plugi 2+1 z taka przystawka i mormalnie nimi orzą nie widac różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

@pablo21 a mógłbyś zrobić fotkę takiego pługa z przystawką? Chodzi mi o sposób mocowania dodatkowej skiby, bo ja planuję zrobić połączenie przy pomocy dwóch kwadratowych stalowych płyt i 4 śrub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy można do pługa podorywkowego polskiego dokupić dodatkowe skiby, bo słyszałem że niektórzy przerabiali 5-skibowe na 7, ja mam 7 skibowy i 385 za bardzo nie ma co z tym pługiem robić więc myślałem o dodatkowej skibie albo dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zawsze możesz od jakiejś 5 odciąć dwie skiby i dospawać do 7. a jak kupisz taką 5 to zostanie ci reszta na części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anonim1    0

Ja mam jedną skibę dołożoną do 3+1.

Niestety dołożenie skiby wiąże się ze wzmocnieniem ramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

Ja w tamtum roku kupiłem 4 skibę do uni grudziądz dałem 650 chodź były też po 600 tylko nie miałem czasu i nie chciałem czekać 2tygodni na tą za 600. Jak bedziesz dokładał skibę to kup wszystkie lemierze takie same . Mi jak narazie pług ora bardzo ładnie chodz ma już swoje lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

W mojej galerii jest pług po dorobieniu 5skiby

 

Właśnie zostałeś nominowany do nagrody "złota łopata 2012"

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adminer    0

Witam, posiadam pług UNI 3x35 i chciałbym dorobić 4 skibe, ma może ktoś rysunek jak ma to mniej wiecej wyglądać ?? albo zdjęcie z wymiarami ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Na pewno taniej zrobisz jak znajdziesz gdzieś stary pług i utniesz przyspawasz z poziomnica i miarą w reku ,ja do 3razy 30 dokupiłem gotową z obejmą i skretami dospawasz tylko na koncówke pługa tą blache z czterema otworami na śruby i pasuje robię drugi sezon i niekiedy kamienie aż wyskoczy ale nic się nie dzieje chyba kupiłem w agro-bis z dowozem niecałe 700 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

może taniej wyjdzie sprzedać stary i kupić 4 skibowy zorientuj sie cenowo jak to wychodzi ile możesz dostać za 3 a 5 widziałem na alegro już za 1150 czyli za 1000 kupisz zawsze można 5 odkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj