Bartek_b

Dojarka przewodowa

Polecane posty

Bartek_b    2

Witam

Czy przy 20 krowach dojarka przewodowa jest opłacalna? Jaki jest miesięczny koszt jej ekspoatacji (te wszystkie płyny do dezynfekcji filtry itp)? Aktualnie mamy 16 szt. I doimy konwia. Ale planujemy przerobić obore na 20-22 szt.
Na początek lepiej kupić używana czy wydać więcej i nowkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699

przewodowka to wygoda I mysle ze przy tylu sztukach to nie ma sie co zastanawiac ☺ I tak jak kolega wyzej uzywana na nowych rurach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

Ja założyłem przewodówke gdy miałem 15 krówek. teraz po 3 rozbudowach jest 48 stanowisk na których mogę doić. co do kosztów napewno będzie trochę drożej ale zyskasz wygode dojenia. nie będziesz musiał nosić baniek. sprzęt będzie też dokładniej umyty


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Jak zakładałem z 10 lat temu miałem 13 krów , trochę idzie więcej wody do mycia ,ale jest wygoda i bakterie do 10 000  bez problemu, do bańki bym już nie wrócił za żadne skarby .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12163

koszty to 200 ml płynu 100- 150 litrów wody dziennie za 5000 zł można znaleźć urzywkę z likwidacji gospodarstwa trochę nowych rur do tego i zawory . korzyści to jedna osoba zrobi tę samą robotę co wcześniej dwie i będzie mniej zmeczona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_b    2

 A jak to się przejawią na miesięczne koszty? Chodzi o ten plyn. A do mycia musi być chyba gorąca woda tak ? Coś mi się o uszy obiło

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja za nowke 49netto z GEA bede płacił. Z dematronami 40t na 3 aparaty z dodatków to hmm sylikonowe strzyki i odzysk. Za ściągacze 1tys bodajże dopłaty na sztuke ale u mnie nie bralem bo zapewne przy sciaganiu by słone wciągały ale bez problemu można dozbroić w każdej chwili, kurki quadrafix pompa 800. Jakbym nie bral na młodego to napewno uzywke za mnie niż pol ceny bym wziął. Średnio 21-22 tyś firmy wołają na tyle stanowisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

powiem Ci ża nawet ja mam taką delaval na zbyciu na 4 aparaty, i zbiornik 800 l, i rurów kupe :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Jeszcze we wrześniu Cidmax i Super Delavalowski po 25l kosztował około 280-300 zł z tego licz 200 ml na mycie rano i wieczorem. Moi klienci różnie zużywali płyny ale tak średnio to 25l na 3 miesiące im wystarczało. Dodatkowo koszt filtrów od 50 do 150 zł w zależności od dojarki i gąbki ale to wydatek ok 15-20 zł za kpl. 

Jeśli będziesz kupował warto zabrać ze sobą kogoś kto się choć troszkę zna. Bo niektóre części do aparatów to majątek kosztują np. korpus górny kolektora TF 350 w granicach 600 zł oryginał. Krowa raz za mocno kopnie i nie ma. 

 


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kup używkę na nowych rurach i będzie ok, tylko rury bierz 52 mm, nie daj sobie wcisnąć czterdziestek, bo przy wydajnych krowach, które szybko oddają mleko możesz mieć problem. podobnie z kolektorami- mają być duże, żeby nie blokowały przepływu. Weź dużą pompę próżniową, przynajmniej 800-kę. (Ja mam dojarkę westfalia i pompę 1000  - podobno pociągnie do 6 aparatów, u mnie śmiga z pięcioma.) Westfalia ma podobno żywotniejsze pompy od alfy. Zwróć też uwagę na masę kubków udojowych. Ja mam założone używane i w porównaniu do nowych były sporo cięższe (chyba teraz oszczędzają na materiale), alfa sąsiada ma jeszcze lżejsze kubki. No i pompę próżniową zamontuj gdzieś w zamkniętym pomieszczeniu na śrutę, w stodole, a w ostateczności na dworze i zbuduj jej jakąś budkę, bo taka duża pompa hałasuje niemiłosiernie i jeśli założysz ją gdzież w przejściu, przy zbiorniku, czy przy krowach jak to robią niektórzy to k..wicy można dostać

Zobaczysz, że już po tygodniu dojenia przewodówką nie oddałbyś jej za żadne pieniądze, czyli się nie zastanawiaj, tylko zakładaj jak najszybciej dojarkę, a po przeróbce obory przerób dojarkę i tyle. 

Edytowano przez Przekeeeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

⛏️⛏️🥄🥄 

Witam! 😁

Jestem na etapie montażu dojarki przewodowej i tu moje pytanie, z jakiego źródła macie ciepłą wodę do mycia po zakończeniu doju? 

Wszelkie sugestie i fotki mile widziane. 

 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Co do nowych rur, warto zainwestować bo używki możesz nie do myć. Jeśli poprzednik nie używał płynów w dobrych proporcjach odłożył się kamień mleczny który niszczy szybko gąbki. A dwa co nowe to nowe po co ci problemy z bakteriami.


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IbisLS    1

Witam

Jak wygląda zużycie energii elektrycznej po przejściu z dojarki konwiowej na rurociągową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj