POLKOP

Gdy URSUS C 360 przeminie

Polecane posty

mirasek    13

U mnie w gospodarstwie gdy C360 przeminął (jakieś ćwierć wieku temu :D) został zakupiony Zetor 7211 ale i on stał się już historią na rzecz MF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ursus jest wieczny ursus nie umiera nigdy :D


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

c 360 nie padnie- bzdura z 25 lat to będzie można zobaczyć je tylko w muzeach tak jak teraz LANZ-BULLDOG a zamiast tego ja to bym nic nie kupował tylko opryskiwacz samojezdny bo 60 tylko to ciągamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

C360 to sprzęt na wieczność nie wiem kiedy sie skończą u nas ludzie zamiast wymieniać je na nowe ciągniki remontują i dalej jeżdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

chwalicie 360 a to tylko kopia zetora ,330 jest jedynie własna i nawet udaną konstrukcją

wracając do tematu one wyginą (za te30 lat) , nie będą pracowac kto pracuje dziś buldogiem czy C-45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
chwalicie 360 a to tylko kopia zetora ,330 jest jedynie własna i nawet udaną konstrukcją

wracając do tematu one wyginą (za te30 lat) , nie będą pracowac kto pracuje dziś buldogiem czy C-45

 

 

ale 45 a 60 to nie to samo a za 30lat to i najnowsze traz jd beda stare jak świat a 60 to 60 podpora gospodarstw w polsce he he


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
chwalicie 360 a to tylko kopia zetora ,330 jest jedynie własna i nawet udaną konstrukcją

wracając do tematu one wyginą (za te30 lat) , nie będą pracowac kto pracuje dziś buldogiem czy C-45

 

Tylko że gdyby nie URSUS to te Zetory nie miały by TUZa w tamtych czasach. Wiedziałeś o tym ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Kiedyś przeminie, na pewno. Ja swojej tak czy siak nie sprzedam, nawet jakby miała cały rok stać w garażu :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

właśnie 360 to to samo co 4011 ot wysilili się nowa maska zaczep nawet kabin nie mieli

guercus nie pomyliłeś się to te ciężkie ciągniki (od 380 wzwyż ) robili w kooperacji

Ursusy mogły by byc nawet dobre ciągniki ale komuniści to zniszczyli (razem z innymi fabrykami),mieli tyle fajnych projektów to robili tylko kopie innych i to jeszcze gównianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

mój tata zastanawia sie kiedy zaczną wywozić ursusy (c 360 c 330 itp.) na złom

 

kiedyś napewno zaginie tak jak czeka to bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, ja kupiłem Ostrówka KTO 162 na bazie C360.

Nie przeminie chyba że części będą niedostępne albo czteronapędówki będą w cenie Ursusów.

 

Ciekawe z tymi komunami, bo tata się upera że kapitaliści zniszczyli Polskę i fabryki w tym Ursusy i projekty, rozbudowy, a kuzyn mówi że komuna tak jak kolega wyżej napisał że kopiowali, a nie rozwijali bo komuniści nie pozwolili się rozwijać bo to podchodziło pod kapitalizm czyli komuna wg mnie rozwaliła, tylko jak to było ze stocznią kto zniszczył? Albo kopalnia węgla kto niszczy?

Nie da się teraz powiedzieć ten a tamten bo dużo czynników w to wchodzi, te dwa ustroje mają wady i zalety.

 

Przekaźnik WOM dołożyłem, wałek przekaźnika sprzęgła dałem i sprzęgło podwójne jednostopniowe przerobiłem na dwustopniowe i zmieniłem wałek sprzęgła głównego bo Ostrówek miał długie frezy a C360 ma krótkie frezy.

Dołożyłem jeszcze koło zębate przekaźnika i wodziki i widelce oraz drobne części.

Reszta to uchwyty i zaczepy, haki i ramiona cięgna dałem i powstał C360.

Podnośnika nie dałem jeszcze bo nie chce mi się kupować fabrycznego bo drogo dla mnie.

Tylko jest jedna wada: w pieron pali.

Lepsza jest dla mnie C330 bo mała zwinna i oszczędna z ropą.

Pozdrawiam


Dzisiaj z częściami jest licho jeśli chodzi o jakość bo nie przykładają się już tak jak dawniej na początku produkcji.

Ogólnie to już wszędzie do starych maszyn i pojazdów nie tylko rolniczych klepią byle jak jako zamienniki.

Trzeba się pilnować i mieć przy sobie jako wzory części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj