trawek13

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec?

Polecane posty

trawek13    2

Witam planuje zakup troszkę wiekszego ciagnika na ok 70ha (w chwili obecnej ale cały czas rośnie)

W tej chwili pracuje na ursusie 1222 ale wciąz cos sie w niej psuje przykładowo dzis rozwaliła sie hydraulika mam do zasiania ok 50ha pszenicy a do tej pory posiałem tylko 2ha... nie wiem kiedy sie wyrobie pracujac na tym rumplu

Nie chce żadnych ciagników z zachodu chyba ze cos jest naprawde ciekawego to podpowiedzcie cena do 40tys zł

Kilka dni temu ogladałem w pracy kirowca t150k i naprawde sie na niego napaliłem tym bardziej ze mozna go kupic za naprawde małe pieniadze tylko te spalanie... jedni mówia ze pala dużo drudzy ze mało 

Ursus i ZTS to wiadomo czesci tanie i łatwo dostepne i cena przyzwoita

Proszę o pomoc i napisanie wad i zalet kazdego ciagnika 

Dzieki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

to ja bym polecił ogarnąć tego rumpla tzn. zrobisz przy nim co trzeba i będzie chodził. I jeżeli myślisz że kupisz jakiegoś t150k i sie nie będzie psuć to jesteś w błędzie !


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

wiesz co sie stało rozdzielacz sie jakos zaciał i ramiona tak poszły w góre ze az wyrwało podłoge z tyłu sam myslałem zeby go zostawic ale to nie dla niej te hektary szukam czegos wiekszego moc minimum 150km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1634  chyba za 40 tys nie kupisz w miare sensownym stanie jeśli w ogóle,1604 to stary sprzęt, zostaje 1614 jak coś. Ewentualnie 16245, to kupisz za 40-45 w jako takim stanie. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

@up Tak jak z autami,na zdjęciu ładnie wyglądają.A jak pójdziesz oglądać to chcesz właścicielowi przyfasolic w ryj.t-150 można kupić taniej niż 30 ale czy to bedzie takie super ? Na plus to koszty serwisu.Pali może i dużo ale pojedzie na byle czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

na komforcie mi nie zalezy głównie zalezy mi zeby miał jakies normalne spalanie i małą awaryjnosc do  ursusa sie już zraziłem zobacze co jeszcze z dwunastka zrobie w sumie jakbym ja opchnał o jakiegos fendta bym kupił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli fendt to 612 najlepiej na twój areał. Ale ciężko będzie znaleźć coś sensownego. Popatrz za Case/International 1255 lub 1455. Bardzo fajne i wydajne ciągniki takie typowe woły robocze. Albo renault 133/145/155 z serii 54 ostatecznie serię 14
Podobnie deutz z serii 6.xx albo mf z serii 81xx ostatecznie z serii 26xx-27xx.
I co najważniejsze marka jak marka ale stan i dostęp do części jest najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Tej mocy za takie pieniądze nie ma szans,jakas renie przyzwoita byś znalazł ale bys musiał z 10 dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ursusa nie polecam żadnego. Kierowieć??? znajomy miał,  owszem fajna maszyna, ale pali dużo, musisz mieć  co do niego zapiąć. Ciężko się jeździ bo kierownica z prawej strony, ale to już przeżytek i raczej  potem to tylko na złom.

Podnieś  budżet do 50 tyś i szukaj MF lub Case. np 1445, lub 5150 Części używane  tanio idzie kupić komfort nie porównywalny do Ursusa,

Ja mam case mx 150 ale za takiego to  minimum 80 trza dać.

Kolega kupił za 45 tyś, MF 180 km z początku lat 90  coś chyba  3670 lub podobny i  super ciągniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

ok tomek ale jak z awaryjnoscia? psuja sie takie maszyny zagraniczne?

Sory ale wgl nie znam sie na tych mf renault case zawsze jezdziłem na maszynach typu zetor ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

ok tomek ale jak z awaryjnoscia? psuja sie takie maszyny zagraniczne?

Sory ale wgl nie znam sie na tych mf renault case zawsze jezdziłem na maszynach typu zetor ursus

 

Przed tem miałem 1224 i co  rok trza było coś robić, ze względu na małą moc żółw co roku do remontu, robiłem nim z  500 MTH rocznie, z czego 200 na żółwiu,na koniec poszedł mi most  i przerobiłem na szybką skrzynię. Ale co roku trza było do niego  z 2-4 tyś dokładać i sam robiłem.

Kupiłem Case MX 150 za 83 netto  z małą fakturą i 8200 godzin, w ciągu 6 lat dołożyłem może  10 tyś z czego 5 tyś to wymiana tarcz  w skrzyni,, mechanik 3 tyś a części z serwisu Case  2 tyś, wszystkie tarcze i uszczelnienia. Po robocie żałowałem że sam nie robiłem takie to proste. Visko wymienione nie potrzebnie 1 tyś, rączka od biegów 1 tyś, czujnik prędkości 700 zł, pasek, napinacz drążki kierownicze, membrany w zaworze powietrza. Zrobiłem nim z 1500 godzin  w 6 lat, teraz ma 9700, więc  godziny spędzone  w polu spadły mi o połowę a pola przybyło.  O komforcie nawet nie ma co wspominać.

 

Nigdy więcej Ursusa to padła nie nadające  się do roboty, takie jest moje zdanie i tak mówie wszystkim.

 

Jak pojeździsz Case, MF  JD to na Ursusa nie chcę się patrzeć,  a drogie cześci to mit, bo do Ursusa są tanie, ale co chwile się go naprawia,  a jakość części jest bez nadziejna.

Teściu ma 1634 dał  za nią 53  z 9 lat temu a już włożył z  60 i chwali że taki dobry ciągnik.

lepiej weź kredyt i kup  coś fajnego, nie będziesz żałował na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

Tu nie chodzi o kredyt gdyz do 100tys zł moge kupic cos bez kredytu chodzi tu o to ze chce zakuic kilka maszyn i troche pola dlatego na ciagnik chciałbym przeznaczyc jak najmniejszy pieniadz

Co do ursusa psuje mi sie cały czas jedna i ta sama rzecz hydraulika zacina sie rozdzielacz nie chce podniesc szybko opada albo leje sie z niej nie wiem co juz mam robic chyba po prostu wymienie cały tylny plecak i załoze od ZTS'a


co do awaryjnosci poza ta hydraulika to przez 10 lat wymieniłem tylko sprzegło półbiegi i zrobiłem 10 lat temu remont silnika a tak to sie nic nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak się rozdzielacz zacina to trzeba go wymienić no i olej a nie cały plecak. Jak podnośnik opada to nie tylko wina tłoczyska, może być też rozdzielacz na tłoczku wyrobiony i puszcza a przy okazji jak olej jest stary to się tłoczek przez to klinuje. Miałem to samo wymiana obydwu zakończyła problem definitywnie.

Koszt nie wielki i dalej będziesz czerpał przyjemność z prazy Ursusem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak Ursusa ogarnąć nie może to MFa czy Case mu polecacie... tu potrzeba jakiegoś gniotsa nie łamiotsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Tu nie chodzi o kredyt gdyz do 100tys zł moge kupic cos bez kredytu chodzi tu o to ze chce zakuic kilka maszyn i troche pola dlatego na ciagnik chciałbym przeznaczyc jak najmniejszy pieniadz

 

 

 

Według mnie powinieneś myśleć trochę inaczej, co ci po maszynach jak i tak nie będziesz miał dobrego konia aby je pociągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

jak Ursusa ogarnąć nie może to MFa czy Case mu polecacie... tu potrzeba jakiegoś gniotsa nie łamiotsa

A skąd ty to wnioskujesz ze nie moge go ogarnać? wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku  na taki areał to nie może byc ciagnik taki jak u mojego sasiada który w ursusie 1201 halogeny włacza przez złączenie dwóch kabli luz na przedniej osi ze po całej drodze jezdzi fotel bez zadnej gabki i tapicerki sama blacha 

Moja 12 ma liczne ulepszenia typu radio 6 głosnikow cała kabina w tapicerce 8 halogenów led CB radio liczne wygłuszenia i ogrzewanie ciezko bedzie ci znalesc bardziej ogarnieta dwunastke 

Jedynie problem jest z hydraulika która bardzo szybko sie zużywa moze przez to ze ciagnik pracuje z zestawem uprawowo siewnym o wadze 2.700kg agregatem jest brona wirowa która napedzana jest olejem

Nie wiem za kilka dni wystawie Ursusa na olx nie mam zamiaru sie z nim szarpać

Co powieie o mf 8110-8140 dobre sprzety?

Edytowano przez trawek13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Te MF z lat 90 są bardzo skomplikowane i w razie awarii koszty są duże a ciągniki mające tyle lat (I kosztujące mało) są przeważnie już mocno zużyte.

Dołóż i za 50 tyś szukaj czegoś prostego jak DF,Same,Renault.

Albo zmień tą bronę na taką napędzaną wałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Kolego rozejrzyj się za case 1455xl. Albo jeszcze lepiej serię 71. Seria 72 młodsza i droższa, ale np 7110, czy 7120 można kupić za nie wielkie pieniądze, a opini o nich i to bardzo dobrych jest pełno. Mam 5150 i polecam ale na 70ha szukalbym czegoś większego. Ważnym plusem serii 71 jest pełen powershift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie słuchaj głupiego gadania, że ktoś włożył w remont Ursusa 1634 sześćdziesiąt tysięcy :) Moim zdaniem przyczyną Twoich awarii jest zbyt ciężki agregat uprawowo-siewny, ważący 2700kg. Wg mnie dużo lepiej z taką masą radziłby sobie wspomniany 1634 lub zetor 16245, jakby nie patrzeć mają one dużo masywniejszy TUZ. Dasz za takiego 45-55 tysięcy i będziesz robić robotę. Nie da się ukryć, że komfort jest jaki jest, ale dostępność i cena części w pewnym stopniu rekompensują niewygody. A co do awarii, to pamiętaj, że pierd..ą się zarówno Ursusy, jak i zachodnie. Tylko że w tych drugich koszty remontów są 'ciut' wyższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co Ci z tanich części jak trzeba mechanikowi dać tysiąc zł żeby rozjechał tego kloca na 3 razy żeby zmienił części za 200zł..... Do ursusów części to dno, co byś wolał - wymieniać co 3 lata łożysko oporowe i tarczę sprzęgła za 100zł czy raz na 15 lat za 500zł? W zachodnich ciągnikach masz wybór - albo szmelc albo firmówka a w ursusie nie masz tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj