POLKOP

MTZ z Fortschritt T-088 cz to dobry zestaw?

Polecane posty

POLKOP    2

Mam mtz82 i w planach zakup Fortschritt T-088 i teraz mam probłem bo troche od kumpli słyszałem ze to niegra ze sobą a dokładnie ze olej sie bendzie w rusku grzał po wywiezieniu kilku rozutników(brak chłodnicy oleju hydrałlicznygo) ze hydrałlika mu siądzie i ze naprawa silnika hydrałlicznego w rozutniku jest droga (ile to kosztuje) lepiej by było kupić z napendem taśmy mechanicznym.Czy on tonie szybko z nim , czy cały rozrzutnik kładziecie? Prosze o odpowiedz na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Twój MTZ moze miec cięzko z T-088....Ja ciągam zetorem 12145 i przyznaje ze na górach lekko z nim niema....na prostym mtz pójdzie :P Olej ci sie nie zagrzeje bo tam niema aż takiego szybkiego przepływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh no wiesz mój brat ciągał kiedyś T-088 Ursusem 912 . Miał ciężko miejscami nawet bardzo ciężko, ale szedł. więc myślę, ze MTZ dałby rade ponieważ ma jeszcze napęd co troszkę mu pomoże, ale będzie miał ciężko no chyba że kupiłbyś tego 8 tonowego bez skosów :P


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

nie hydrałlika tylko HYDRAULIKA, jak masz spore góry to bedzie miał cięzko.

a tak na marginesie to nie dałoby sie zrobić takiej chłodnicy?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Mam taki rozrzutnik i w pierwszym roku użytkowania pracowął z MTZ82TS i nie było zadnych problemow z olejem (w tym rozrzutniku jest w miare wolny przepływ i nie bedzie sie grzał) no faktycznie miał w nim ciezko ale jedynie na gorkach, w rozrzutniku załozyłem regulator posuwu tasmy dzieki ktoremu moze spowalniac ruch tasmy w zalezności od potrzeb i gdy załozysz cos takiego to nie ma mowy o problemach z hydrauliką (bardzo polecam załozenie takiego uzadzenia-ciągnik nie dostaje tak w kość i ma o wiele lzej) kiedy pracowałem nim na początku MTZem 82TS bez tego regulatora to zaczął WOM w ciągniku sie slizgac ni poł dnia roboty było...bo to jest za ciezko dla tego ciągnika jezeli tasma idzie fabrycznym tempem (ja tak uwazam i przekonałem się na włąsnej skorze) teraz pracuje z Pronarem 1523A i chodzi jak mażenie :D a co do rozrzutnika to szczeze polecam ta maszyne, wydajna, zadko sie psuje a i naprawy nie są drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Unas niedaleko w spółdzielni robią T-088 z ursusem 4'ką bez turbo i bez przedniego napędu [czyli C-385, 902, 912] i jak nieco popada to sobie nie dawają rady... bo masa przesuwa się na tył i oś ciągnika jest odciążona co powoduje uślizg...

I wtedy w ruch idzie 1224 na bliźniakach <_< albo MF 120KM - taki zestaw to musi iść <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

U mnie takie rozrzutniki chodzą z ursusami 6014 i 1044 i idą jak złe ,rozrzutniki maja zamontowane regulatory szybkości przepływu oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

regulator przepływu oleju to bardzo dobra rzecz, tez mam to w swoim T-088, ciągnik nie jest tak bardzo obciążony na WOM no i obornik mozna rowniej i rownomierniej rozrzucic po polu... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Również mamy zamontowany taki regulator. Według mnie szkoda do MTZa podczepiać taki rozrzutnik, trochę brakuje mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

No szkoda, tu masz akurat racje, dlatego u nas pracuje z Pronarem 1523A i tu moze byc jedynie mowa o nadmiarze mocy <_< choc z tym regulatorem to juz nawet przy MTZcie nie było tak zle...kiedyś kuzyn przyjechał swoim Lamborghini R4 chyba 105km pod maską i woził naszym rozrzutnikiem obornik na pole wczesniej podorane gruberem to musze powiedziec ze chwilami to juz miał spore problemy z brakiem mocy na wolnym biegu jezdził i dobrze ze był regulator bo by wogole nie dał rady...takze lepiej pracowac wiekszym ciągnikem i na luzie niz zbyt słąby dozynac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi84    0

mam pytanie odnośnie posuwu taśmy a mianowicie z tego co rozumiem to taśma idzie na hudraulice zewnętrznej ciągnika. Zastanawia mnie czy podczas rozrzucania dźwignie od hydrauliki macie non stop w ręce i trzymacie w pozycji np. wysypu?A może macie jakoś to przerobione że można inaczej. chodzi mi o starej generacji ciągniki. Ja zamierzam robić zetorem 10145 więc proszę o pomoc użytkowników ciągników 914 i pochodnych(1014, 12045).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi84    0
Ja ciągne T088 U912 i daje rade miejscami ma problemy a tak idzie ładnie

Kolego mam pytanie odnośnie tego posuwu taśmy ciągle masz dźwignie ,,wywrotu'' w pozycji roboczej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Dokładnie tak jak piszesz dźwignia jest cały czas w pozycji wywrotu.. A czy MTZ da rade no pewnie ja śmigam bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Ja posiadam własnie taki zestaw(pronar 1025 i t-088. powiem szczeze ze to nie jest dobry ciagnik do tego rozrzutnika(stałe obciążenie hydrauliki)a jak wiadomo ze szczelnościa w ruskach nie jest za dobrze... wiec przy pracy z tym rozrzutnikiem co 2 dni trzeba dolewac oleju do hydrauliki. moze tylko moj ciagnik jest tak dojechany ale to jest powszechna prawda ze z ruskow cieknie. pozatym nie wiem jak jest w starszych MTZ ale moj ma sprzegło od wałka na tasmy i to wielka lipa, piszczy pali sie... a co do rozrzutnika to zakupiłem takowy w tym roku (kapitalnym remącie) rozwiozłem nim teraz na jesień juz ze 100 rozrzutników i to mokrego obornika(napewno 12t/rozrzutnik właziło), BEZAWARYJNIE!!! takze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy regulator posuwu przyspieszy także posuw? Bo chciałbym przerobić go do wożenia kiszonek i nie wiem w jaki sposób można przyspieszyć posów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam na wiosne planuję zapiąć forsza do mtz i obawiam się że zaczep może nie wytrzymać bo dosyć duży nacisk jest obawiam się również o przekaźnik mam w nim założone nowe taśmy to przy wozie 15 m3 szło bez problemu jednak w rozrzutniku może być ciężej jeśli ktoś pracuję takim zestawem to proszę o jakieś opinie jak to ze sobą współpracuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwr1    3

ja takim zestawem woże od 10 lat obornik  ok 200 rozrzutników rocznie tylko nieraz zapinam john deere do t088   mtz  jeżdżę na hitchu zobacz na filmie jak sobie radzi

też mam regulator posówu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest regulator posówu wcześniej ciągałem go lambo premium 1060 to nawet lekko miał obornik mało słomy ma w sobie to mtz powinien dać rade. Jeszcze jakoś wolny spływ w mtz zrobić i można zapinać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj