krzysiu

Pichon M12 vs Jantil 12-15 vs Rolland 5013

Polecane posty

krzysiu    5

Tak jak w tytule jak uważacie czy jest zdecydowanie któryś z tych rozrzutników najlepszy do tej trójki można dodać Coutand Twister ET10, lub Leblouch goliatch 132, lub Dangreville, albo Broschard Dragon Junior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Tez stoje przed podobnym wyborem.Narazie przetestowalem pichona.robote robi dobra choc nie mam porownania.masywny bardzo.potega.jedynie podloga delikatnie podparta tylko od dolu.Moze uda sie jeantila przetestowac to bede mial porownanie.Jak cenowo rolland moze wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert28ost    0

Mamy Jeantila EVR 15-12 od 5 lat nic się nie dzieje a wywozimy naprawdę dużo ton obornika a także wapna.

mieliśmy na pokazy kilka innych ale Jeantil wg nas potrzebował najmniej mocy, i najbardziej równomiernie rozrzucał, jakoś farby na wysokim poziomie, miał w standardzie błotniki, sterowanie posuwem elektryczne z kabiny ciągnika, zaczep resorowany, przed zakupem patrzyłem na sąsiada który ma EVr 18-14 już od 2010 r ma chyba z 22 kurniki, 300 krów dojnych i biogazownie także mega dużo wywozi i nie miał żadnej awarii tylko łańcuch skracał.

Mamy także możliwość cofania taśmy(super sprawa) i sprzęgło przeciążeniowe przty samym adapterze więc nie trzeba tam wchodzić jak w Brochardzie czy innych i wymieniać śruby jak złapiemy kamień a zdarza się:) co do Dangreville czy Coutand to jak kupowaliśmy to ich jeszcze nie było na rynku i Pichona chyba także tylko Brochard wtedy wchodził w grę ale jakość farby i brak sprzęgła przeciążeniowego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W okolicznej firmie usługowej mają dwie 18 Jentaila i chodzą przez miesiąc dzień w dzień po 12h i sprawują się bardzo dobrze, więć co do ich jakości nie można mieć zastrzeżeń jedynie wysoka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

pichon m1350 i jeantil evr 15-12 mają bardzo przybliżoną pojemność skrzyni, pichon podaje 13m3 ale do poziomu burt, natomiast jeantil podaje 15,5m3 ale do wysokości adapteru, pichon jest masywniejszy i cięższy, cenowo podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Witam, też mam podobny problem marzyłem o rozrzutniku  Apollo 11 ale po szczegółowym poglądzie odpadł i zdecydowałem się na Jentila 12 ton .

Mam zamiar Pracować tym rozrzutnikiem z MTZ 82 tylko czy będzie dał rade . Jak sądzicie ? Może ktoś widział , słyszał o takim duecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

MTZ na pewno da radę, jeśli będziesz ładował maksymalnie do połowy :o


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

80km to do 8t będzie akurat. Miałem M1350 na testach i 95km zdychało, trzeba było zmniejszać posuw taśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do pracy nie mam żadnych zastrzeżeń, załadowany do pełna ciągnik 95km nie miał problemu z uciągiem, dopiero po włączeniu wałka i posuwy taśmy zdychał ale nie ma się co dziwić. Obornik z głębokiej ściółki rozrzucał bardzo równomiernie Regulacja posuwu taśmy elektryczna z kabiny bardzo wygodna i przydatna.

Jedyne zastrzeżenia mam do stopki podporowej bo ma za mały skok żeby zapiąć na pitonfixa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

robert28ost mam Pytanie jakim ciągnikiem  pracujesz z tym  rozrzutnikiem jeantil 15-12 ? proszę o pilną odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert28ost    0

Witam!

Pracuje MF100KM 4 cylindry, daję radę jeżeli nie będziemy szaleć z posuwem, kolega miał pokaz Pichona M12 + Case 110KM po tuningu na 130KM i mówi, że dużo więcej mocy potrzebuje niż mój bo nieraz pożyczał. Jak kupowałem rozrzutnik to dostałem od przedstawiciela namiary na klienta który mieszka pod Włoszczową który ma rozrzutnik JEANTIL EVR 16-12 z Lamborgini 65KM i ten pan nie narzeka bo większy ciągnik ma z ładowaczem i rozrzuca właśnie tym małym ciągnikiem 65KM. i dzwoniłęm także do pana z Krotoszyna który ma EVR 18-14 i pracuje z Valtra 100KM 4 cylindry- mówił, że jest OK tylko po drodze pod górkę trochę czuje.

 

Co do MTZ to masz WOM na 1000obr/min? bo przy wyższym adapterze a tą opcje warto wziąć wymagane jest 1000obr/min jeżeli masz to wydaje mi się że powinieneś dac radę jeżeli nie masz gór i nie chcesz rozrzucać rozrzutnika w 3 min :)

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kolego Robert mam john deera 6330 110KM z boostem na wom 118KM.Wg tego co piszesz to moj john powinien smigac? Mialem na testy pichona m12 to troche mial z nim roboty john.niby dawal rade ale w mokry trudny teren balbym sie takim wagonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Hej Robert w MTZ jest taka blaszka pod skrzynia którą się przestawia i daje nam większe obroty . To sugerujesz MTZ plus Jeantil 12 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert28ost    0

Najlepiej sprawdzic w polu, wiesz Jeantil 15-12 a 13-10 prawie nie ma roznicy w cenie. Nie wiem jaki masz teren czy gorzysty czy plaski.
Wg mnie zadzwon do FIRMY GREGOIRE-BESSON i powiedz ze jestes zainteresowany ale chcialbys pokaz i myśle ze sie zgodza.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Miałem na testach pichona m14 i po zaoranym polu 160KM miało ciężko a niekiedy nawet umierało .......  W zaczepie bolec 40mm. się przeciągnął i trzeba było go lewarem wypychać . Ostatecznie kupiłem pronara herkules 14t , zrobiłem nim prawie 80 kursów i puki co jestem zadowolony . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

musialbym stestowac tego jeantila zeby kupic do swojego 4cylindrowca.obyscie mieli racje ze lzejszy od pichona.A co sadzicie o euromilk buffalo? wzorowany na jeantilu, blacha wszedzie 6mm.cena mysle ponizej 90tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

miałem na teście Pichona M1250 to jest ciężki a konstrukcja naprawdę solidna, rozrzuca super  zapraszam na stronę farmera tam jest  artykuł z testu na moim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę kotleta  ;) Mam przyznany rozrzutnik 10 T ładowności nie wiem co wybrać ? Wiele osób poleca Pichona  Muck Master M1050 ale zastanawiam się też nad Jeantil - em, Sodimac , Blochard choć ten ostatni chwilowo wycofany z produkcji z racji problemów finansowych. Jakie macie doświadczenia spostrzeżenia co do tych marek , co byście polecili ?

Edytowano przez WojtekKalinowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj