RafGar

Ares 826 RZ traci moc

Polecane posty

RafGar    1

Witam. Posiadam następujący problem w ciągniku claas Ares 826 Rz 2007r. Gdy my tylko ciut ciężej to zaczyna mu migać kontrolka akumulatora z piorunem i za ciorta nie chce się wkręcać w obroty. Ktoś może miał taki przypadek? słyszałem że może być uszkodzony moduł pompy paliwa. Czy ktoś wie gdzie on się znajduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ECU jest koło pompy wtryskowej. sprawdź piny.jeslo to mię pomoże to trzeba sam komp.sprawdzic bo one czasami padają. kolega przeniósł komp.do kabiny bo też ciągle styki padały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafGar    1

Dzięki. Dostałem się do ECU. Styki wyglądają mi na ok. Wiecie może skąd dostać takie ecu na próbę żeby sprawdzić czy to on jest winowajcą całego zajścia? (w sensie czy serwis ma jakieś używki, dobre używki) bo niestety nie znam nikogo z mojej okolicy kto miał by taki ciągnik i mógł mi trochę pomóc. Wrzucam fotkę ecu

43d7b503ea95768bmed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ciężko stwierdzić kto ma na podmianke. może jakaś firma co podnosi moc mogła by ci pomóc. najpierw podłączyć go trzeba . to ich wada i tyle . kolega ma Ares 6xx i padł mu komp to nowy podobno ok.7tysi.a jakiś regenerowany z wgraniem nowego softa ok.4 zaznaczam że to było dwa lata temu. na 100% jesteś pewien ze piny są ok? bo kolega drugi ma 816 i u niego piny nie stykały. najgorzej zdiagnozować usterkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Kilka lat temu mielismy 3 claasy i w jednym byl objaw chwilowego spadku mocy .Czasami chodzil przez pol dnia i ok a czasami co jakis czas zero mocy .Pomoglo odkrecenie ECU i odsuniecie od silnika zeby sie tak nie grzal .Poprostu serwisant wsadzil go w foliowy worek i opaskami przypiol do metalowych przewodow wygladalo komicznie ale pomoglo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

@up masz rację ale to prowizoryczne rozwiązanie a do temperatury dochodzą jeszcze drgania i kurz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Nie wiem jak teraz w nowych ale w tym modelu co masz trzeba wykluczyc na 100% czy to nie jest przez brudne filtry paliwowe .Takie cuda dzialy sie notorycznie z brakiem mocy (nie mowie nic o tej kontrolce) a winny byl maly przezroczysty filterek nad zbiornikiem paliwa .Kilka paprochow i brak mocy wymienialismy je co tydzien .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafGar    1

Dzięki za odpowiedzi. Filtry sa wszystkie nowe, zapytanie ma tylko czy ten filierek przepływowy obok baku paliwa powinien oryginalnie być z zaworem zwrotnym? bo kupiłem jakiś za 5 zł ale on jest niestety bez tego zaworu. Popracowałem ciągnikiem około 2 h dziś i na razie wszystko ładnie śmiga. pytanie jest czy pomogło mu moje rozkręcenie i faktycznie któreś piny coś nie łączyły tak jak powinny czy po prostu jest tak jak kolega pisał wyżej że to ECU się przegrzewało. Ciężko powiedzieć, sporo się ochłodziło przynajmniej w moim miejscu zamieszkania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj