deniss

Pastuch na bydło

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deniss    0

Witam wszystkich,

 

Piszę odnośnie porady, gdyż postanowiłem, że założę ogrodzie elektryczne dla była. Jak to się mówi postawiłem już pierwsze kroki i zakupiłem elektryzator akumulatorowy 7 Juli Corral A5000, mam już również izolatory do palików i palik uziemiający. Prawdopodobnie zostało tylko do zakupienia taśmę albo plecionkę, tylko że nie wiem co będzie lepsze na bydło ? No i również proszę o poradę czy już wszystko mam, czy jeszcze muszę coś dokupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startom    139

Wszystko zalezy jakim budzetem dysponujesz oraz jak dlugie bedzie ogrodzenie. Jesli planujesz miec dlugie przesla zainwestowal bym w sprezyny naciagowe. Nie wspomnniales o slupkach - te tez bedziesz potrzebowal- jezeli ma to byc ogrodzenie trwale to od razu zapmnij o bialych slupkach z plastiku sprzedwanaych za ok 3PLN - sa to slupki jednosezonowe. Nastepna sprawa to linka/tasma - ja u siebie zainwestowalem w plecionke oraz linke stalowa. I znowu  - jesli to ma byc trwale to nie kupuj byle czego - przynajmniej 6mm i 6 drucikow przewodzacych. Przydadza sie takze naciagacze oraz kierownica.


Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

A ja Ci kolego bym polecił tanio i prosto kupić zwykły drut ocynkowany o przekroju 1,2 długości 500-1000 m. wedle wielkości pastwiska lub grubszy jak nie będzie innego do tego plastikowe słupki 125 cm. jak masz twardy teren i dorzucić do tego drewnianych kołków na narożniki na wjazd oraz by dać po środku ściany 1-2 szt., by tam naciągnąć drut i zakręcić dwa razy na izolatorze i rączkę na wjazd do drutu o ile Ci nikt nie otworzy pastwiska i będzie git. A jak masz miękki teren lub możliwość dostania materiału drewnianego z którego zrobisz kołki to z nich zrób wszystko. Łomem zrobisz dziurę wbijesz kołek i będziesz miał na 2-4 lata. za darmo.  Izolatory jak masz możliwość to bierz z ząbkiem w oczku plastikowym gdzie wkładasz drut a jak nie to zwykłe przecięte po ukosie. Jak Ci krowa urwie drut, to na szybko skręcisz go ręką i po problemie. Do tego kup kołowrotek do zbierania drutu od linki czy taśmy on jest większy i ma pasek na szyję. I zapewne przyda się kupić dwa kable czerwony i niebieski by jeden dać na + na drut pastwiska a drugi na - do uziemienia jak nie masz lub fabryczny będzie za krótki oraz palik do uziemienia dł. 50 cm. i wbijasz tam gdzie najbardziej wilgotno, mokro bo inaczej nie zadziała prawidłowo. Ja plastikowe paliki kupuje z e-horse.pl i nie narzekam o ile nie składuje się ich krzywo czy wbija w ogrodzenie gdzie ich drut wykrzywia bo w tedy będą krzywe. A jak masz kasę to są lepsze z włókna szklanego paliki i one są elastyczne ale drewniane i tak musisz dać na rogi i po środku ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchcik    0

Dołączam się do powyższych komentarzy. Jeszcze dodam od siebie że jeżeli chcesz zrobić bramę, należy kupić zestaw bramowy, albo tylko rączkę i samemu coś skomponować. Tylko pamiętaj, żeby dla bydła, koni itp. nie stosować żadnej sprężyny, na wypadek zaplątania ogona. Dodatkowo polecam kupić odgromnik,który zabezpiecza elektryzator przed burzą, a dokładniej piorunami. Jak planujesz postawić duże ogrodzenie, nawet można zakupić więcej niż jeden palik uziemiający,ponieważ wtedy energia impulsu szybciej powróci do obiegu. Zresztą jeżeli teren masz suchy nawet jest to wskazane. Ponadto ważne są też tabliczki ostrzegawcze, niby takie nic, a jednak są niezbędne. Jeżeli chodzi o elektryzator gratuluję wyboru, również taki zakupiłem ok. 5 lat temu działa bez zarzutu. A wszelkie zakupy potrzebne do pastucha kupiłem w sklepie panfarmerek.pl , mają spory wybór i chociaż można się z ludźmi dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deniss    0

Planuję zbudować ogrodzenie w sumie ok 2km. Mam już własne paliki drewniane dlatego zakupiłem izolatory, ale widzę, że jeszcze parę rzeczy będę potrzebował żeby to wszystko było solidnie zrobione. koszty tak naprawę nie mają, aż tak dużego znaczenia, poprostu nie chcę kupować wszystkiego co najtańsze, żebym nie musiał później drugi raz wydawać pieniędzy. Dzięki za wstawienie stron sklepów w których mogę zrobić zakupy, na pewno z tego skorzystam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Witam!
Nie będę zakładał nowego tematu, zapytam tutaj - czy ktoś z Was próbował może przerobić elektryzator 12V na podłączany bezpośrednio do sieci? Czy wystarczy zastosować po prostu reduktor i odpowiednio "połączyć" przewody? Z góry dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Dzięki grzes_farmer.
Szczerze mówiąc myślałem o tym sam, ale wydawało mi się chyba zbyt proste ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslawik    0

To może jeszcze ja dorzucę swoje dwa grosze odnośnie potrzebnego asortymentu do pastucha :) Ważny jest również tester napięcia, niby taka pierdoła, ale warto mieć. Dzięki temu można sprawić czy wszystko jest ok i czy ogrodzenie ma prawidłowy przepływ prądu. A tak poza tym widzę, że nie tylko ja zaopatruję się w sklepie panfarmerek.pl , bardzo mnie to cieszy, bo faktycznie jest to sklep godny polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz ogrodzenia raz na zawsze polecam podkłady kolejowe najlepiej betonowe robisz raz owszem trzeba się napracować ale są na zawsze i tańsze od słupków betonowych które są od 12 do 15 zł gdzie podkłady nawet po 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez node3mer
      witam, jako że niedługo przyjdzie pora na ogrodzenie qq przed dzikami chciałem, się zapytać jakie macie patenty na ogrodzenie
      Chodzi mi o to, że ja na dzień wyłączam pastuch w celu oszczędzenia baterii i przechodzę dookoła sprawdzić czy nie jest przerwany drut(spory spacer).
      Mam kilka pomysłów jak by to sobie usprawnić. Najlepiej było by zlutować taki układ, który włącza i wyłącza pastuch o ustalonej godzinie i sprawdza czy obwód nie jest przerwany, a jak jest wysyła sms na określony numer.
      jako brama gsm wykorzystany był by jakiś stary telefon żeby było taniej.
      Problem jest w tym, że elektroniki dopiero się uczę i nie wiem  dokładnie jak to wykonać
      Znam się za to na programowaniu i myślałem, że na telefon napiszę aplikację w java me która będzie wysyłała sms i sterowała zasilaniem pastucha(wtedy układ byłby bez mikrokontrolera).
      Reasumując potrzebuje przekazać do telefonu jeden sygnał - przerwany obwód i odebrać od telefonu drugi sygnał włącz/wyłącz pastuch
       
      Ktoś może ogarnia to co napisałem i chciałby pomóc?
      Ewentualnie są jakieś lepsze metody na ułatwienie sobie życia?
      Jakby coś mi się udało zrobić to oczywiście udostępnię na forum 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj