MarcinSobczak

ŻYTO PO ŻYCIE CO SIAĆ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich 

Mam mały problem zastanawiam się co zasiać jako plon główny po życie{dwa lata miałem żyto po sobie}?

Mam następujący plan : zasianie teraz poplony rzepak , facelia , lub saradela orka na zimę i na wiosnę posianie owsa.

Jaki płodozmian zbóż zastosowac {klasa gleby IVbi V 3 hektary}

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w okolicy coraz więcej gryki się pojawia. Ziemie podobne jak opisane przez ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Jeśli trzymasz bydło to na V klasie siej łubin żółty (Tylko odmiane pastewną a nie gorzką poplonową) a na IV groch siewny lub peluszkę.

Ale ze sprzedażą może być kłopot przy takiej ilości i wtedy dużo lepsza będzie gryka.

A na poplon najlepiej byłoby zrobić jakąś mieszankę,teraz niektóre firmy sprzedają gotowe mieszanki poplonowe i w internecie można sprawdzić sobie ich skład.

Sprawdź i zrób samemu mieszankę o podobnym składzie bo gotowe wychodzą drożej.

Każda roślina ma inne wymagania i robiąc mieszankę poplonową większa jest szansa powodzenia bo jak jedna roślina słabo sobie poradzi to zawsze jest inna która wyjdzie lepiej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam mam podobny problem mam 1.8ha ziemi Vl klasy i poza zytem niezbyt mam co posiac bo słomy mi potrzeba i mysle cos wsiac na poplon zeby przyorac z obornikem. Pytanie co posiac w tym poplonie zeby w miesiac moze troche wiecej urosło duzooooo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Też tak mysle zeby gorczycy wsiac tylko ile kg na hektar wsiac zeby był jakis efekt??? a i mam jeszcze worek łubinu to tez moze dorzuce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

owies


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u nas mówią żyto po życie i nie masz na życie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj