toma_kamil

claas rolant 44s- zawór hydrauliczny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
toma_kamil    0

Witam. Mam problem z otwierajacą sie klapą. Wymienilem uszczelniacze na silownikach bo też puszczały ale wina teraz jest po stronie zaworu. Podkladalem podkładki i rozbieralem ten zawór w celu przeszlifowania pastą celinderków ale to nic nie dalo. Przeglądajac to forum natknołem sie na zamienniki zaworów hydraulicznych z allegro ktore ktos tam montował z tym ze prasa pracuje z 100KM casem i boje sie ze rozerwe tą prase zamieniajac orginalny zawór hydrauliczny z przeciążeniem na zawór hydrauliczny dwustronnego dzialania bez przeciążenia. Znalazlem zawór na allegro z przeciazeniem ale za to tylko pod jeden przewod hydrauliczny. Tolerancja na nim to 50-250bar wiec jak bym go zamontował i ustawil na 250 bar a powrót wpiął w drugi przewod hydrauliczy to by to zdalo egzamin? Prosze o wypowiedzenie sie w tym temacie. Przykladowy Zawór który znalazlem to: http://allegro.pl/zawor-hydrauliczny-przelewowy-vmp-120l-50-250bar-i6355173793.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

http://olx.pl/oferta/zawor-do-pluga-obrotowego-vrap-40-50-de-CID757-IDeDGGx.html#e1bea9584a zadzwoń i powiedz, że chcesz zawór hamujący do prasy. Nie kupuj dziadostwa nie spełniającego swojej funkcji. Miałem od gościa brać ale znajomy mi załatwił zamek + przelewówka i klapa do 300 bar nie dygnie :) Co prawda chyba powinienem trochę odpuścić te przelewówke no ale staram się tylko do 250 dobijać

 

http://olx.pl/oferta/zawor-hydrauliczny-zamek-prasa-arobale1212-1216-claas-444662-66-CID757-ID4aNyr.html#da73c20cca;promoted tren sprzedaje zamki warte 100zł i szuka debili... na szczęście oddał kasę

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma_kamil    0

Kolego wlasnie na kazdym forum ktos kiedys dal link a teraz nie mozna nic z tego uzyskac. Dlaczego ten zawór który podalem nie bedzie spelnial oczekiwań. Jezeli jest uzyskanie 250 bar wiec cisnienie powinien wytrzymac. Tak jak ty ustawiles na 300 to ja moge zalozyc zawor najtanszy z allegro dwustronnego dzialania i uzyskam ten sam efekt bo nie pusci zawor tylko chcialbym kogos zapytac kto sie tym orientuje lub montowal cos takiego co moze sie nieoczekiwanego wydarzyc. A ten twoj ogloszeniodawca to jakie cudo sprzedaje. Pokaz na jakims obrazku albo daj opis co to jest

Edytowano przez toma_kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zwykłej przelewówki jak w Twoim linku nawet nie zablokujesz a z tego co słyszałem olej  w niej płynie tylko w jednym kierunku. Tam musi być zamek sterowany tak jak w cyklopie na podporach, którego nikt i nic nie ruszy jeśli nie podasz ciśnienia na jego odblokowanie. Równolegle z zamkiem ma być przelewówka albo raczej zawór bezpieczeństwa powinienem napisać który otworzy się jak przekroczysz ustawione ciśnienie

 

To co pisze tłumaczył mi znajomy który pracuje przy hydraulice siłowej i taki układ mi zmontował. Trochę drogo mi to wyszło ale z innych źródeł wiem o zaworze hamującym, który podobno idealnie się tu nadaje bez większych przeróbek. Najlepiej zapytaj w hydraulice siłowej tylko trzeba trafić kumatego sprzedawce co by dobrał odpowiednio zabezpieczony zawór. Jakiś schemat narysuj jak to na dwustronny siłownik napiera siła która ma przy odpowiedniej wartości ciśnienia dać ujście olejowi

 

http://www.ponar-silesia.pl/preview,2878,UZPHE6.pdf z tym że on to miał innej marki ale schemat ten sam. Przeczytaj sobie tylko funkcje z tej ulotki.. jak dla mnie idealnie pasuje

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

rok temu w Ponarze cenili 362zł, bo znalazłem w mailu... z facetem z bielska o kasie nie zacząłem rozmowy. Dostałem od niego prospekty 4 zaworów hamujących różniące się jakimiś detalami których i tak nie ogarniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj