ryba90

Gdzie sprzedać mieszankę pszenicy z żytem ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ryba90    0

Witam. Tak jak w temacie. Otóż mam taką mieszankę na polu. Jest to pszenica ozima z 60-70% z żytem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba90    0

dzięki za odpowiedzi.. tak myślałem...ale zle napisalem wczesniej z tymi % bo wychodzi z 50 na 50... A moze De Hues lub Wipasz tego by nie chcieli??.. Żonka się śmieje że w cenie pszenżyta to sprzedać ... lipa troszke wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba90    0

hej..załatwione..dzisiaj kombajnem przejechane do okola i zawiezione na wgląd.. otóż oddaje do większej chlewni po 520zl brutto...teraz pytanie co po tym zasiać?? rzepak ozimy czy może kukurydzę na ziarno aby wytępić to żyto pier... chociaż rzepaku jeszcze nie siałem ..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

Bardzo dobrą cenę uzyskałeś. Najlepiej zasiać zboże jare.

jeśli się pojawią samosiewy żyta w zbożu jarym to nic nie zrobisz... niczym nie spryskasz... qq to lepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba90    0

hej... dzisiaj dzwonilem do LODRu i mi doradzili abym teraz najlepiej podorywke zrobil z mocznikiem i posial sobie cos np. gorczyce..pod koniec wrzesnia wjechac z glifosatem aby wszystko wytepic i zaorac na gleboko na zime a na wiosne posiac jare albo cos ze straczkowych aby to wytepic np lubin gryke lub wyke..ponoc ze sa opryski na to w tych uprawach gdyz w zbozach moze sie to pojawic... PS sorry za bledy w pisowni ale pisze na komorce a jestem w polu podczas koszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
    • Przez Krzyszt0f
      Witam wystąpiła u mnie śniedź cuchnąca w pszenicy, i teraz pytanie czy mogę to ziarno dać do jedzenia świnią i bydłu? Czy dodawać coś do paszy dla bezpieczeństwa? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj