wladko119

Trzoda Chlewna rośnie w 3 miesiące ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wladko119    0

Czy to prawda ? :huh:  U mnie we wsi hodowcy mówią że im rosną podając im gotowe pasze (kupne) :D

Pozdrawiam !!!

Edytowano przez wladko119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A czemu ma niby nie rosnąc dostaje jedzenie to musi rosnąć, nikt nie pisze do jakiej wagi i od jakiej.

 

Miałem u siebie takiego przedstawiciela który twierdził że pewien hodowca kasuje stado bo się nie opłaci (zużycie paszy 2,5 kg/kg przyrostu, odsadzone 29 szt/rok od lochy).

 

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Te najlepsze rosną 3 miechy ale średnio wychodzi 3.5 miecha i średnia świń ma 120 kg . Ale na takiej paszy lubią im jelita pekac I takie 100 kg trzeba wywalić także coś za coś ... N 400 świń 25 upadków trzeba liczyć

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Te najlepsze rosną 3 miechy ale średnio wychodzi 3.5 miecha i średnia świń ma 120 kg .

ale nie od urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ale co te mięso warte jak one jedzą i płaczą że już nie chcą ale muszą żeby w limitu czasowego nie przekroczyli. Stryjek z miasta zawsze u mnie bierze na zabicie sobie, ale jakto był asf i zakaz przewozu to kupił od masarmi co biorą z fermy to tego zjeść niemógł bo tak jakby worek premiksu na stół postawił tak capiło. Mówił że by wolał chleb z marmaoladą ze śliwek z robakami jeść niż ten szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Od 20-25kg do 115-125kg w 3 miesiace da się zrobić, ale tak jak piszą poprzednicy, to jest już dobry wynik, średnia będzie koło 3.5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

W  zeszłym  tyg.  pojechało  ,,gniazdo''  równo  5 miesięcy od urodzenia- średnia waga  110 kg.  na12 sztuk-  bałem się tych  upałów  mogły jeszcze 2 tyg. pożyć .....   Wszystko  zależy od   ,,gniazda''  jak idą.  Ale  dla siebie  wolę  takiego  starszego  -nawet dużo  starszego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

jak piszą poprzednicy rosną w 3 miesiące ale to od wagi około!!! 25kg lub wiecej ale to zapewne dunczyki lub holendry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

U mnie 5 do max 6 miesiecy od samego urodzenia do wagi sredniej 137kg czasami szybciej czasami wolniej zalezy zy maciora zaproszona zwyklymczy miesnym bo te2 ida o misiac szybciej tak około. Pasze mam własna kupuje koncentrat i zakwaszacze a takze inne dodatki pazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Warchlak duński przy średniej wstawieniowej około 33kg rośnie max do 100 dni do średniej 128 żywca. Duńczyk ma przyrosty miedzy 900 a 1100 gram na dobę. Holender inna genatyka i rośnie dłuzej. A jak komus pada 20 sztuk z 400 i ma problem z jelitami to niech zmieni pasze albo weterynarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladko119    0

Czyli by tak rosły to trzeba maciory zganiać albo odchowalnie wybudować bo prosiąt o takiej wadze nie będziesz trzymał przy maciorze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

tak i capi tak że się wytrzymać nie da.

U mnie dookoła ponastawiali chlewnie (wszystko tucz kontraktowy) i nie da się wyjść jak jest jakiś większy wiatr... Znajomy mówił że raz wziął taką świnię i sam zabił to na jak smażył smalec to tak waliło z patelni gnojowicą aż wyrzucił to.

Mówią że 3,5 miesiące średnio wychodzi tucz.

A co to za pasza tam idzie to zostawmy bez komentarza.

 

PS. po odbiór padłych samochód jeździ do nich co 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

znajomy co odemnie kupuje, to 4 miesiące i tucznik 120 kg, hoduje dla siebie i dla rodziny, tak, że na gotowej paszy mogą być 3 miesiące, ja dla siebie to ekstensywnie i 5 miesięcy i jest smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

tak i capi tak że się wytrzymać nie da.

U mnie dookoła ponastawiali chlewnie (wszystko tucz kontraktowy) i nie da się wyjść jak jest jakiś większy wiatr... Znajomy mówił że raz wziął taką świnię i sam zabił to na jak smażył smalec to tak waliło z patelni gnojowicą aż wyrzucił to.

Mówią że 3,5 miesiące średnio wychodzi tucz.

A co to za pasza tam idzie to zostawmy bez komentarza.

 

PS. po odbiór padłych samochód jeździ do nich co 2 dni

 

Waliło gnojowicą?co za głupoty.chyba nigdy nie byłes na fermie.swinki czysciutkie na rusztach,dostaja premiks.soje pszenice jeczmiec wiecczemu maja smierdziec?moze nie skrobał jej i siersc buło czuc?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

wali u mnie na podwórku nawet jak tylko otworzą drzwi w chlewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Waliło gnojowicą?co za głupoty.chyba nigdy nie byłes na fermie.swinki czysciutkie na rusztach,dostaja premiks.soje pszenice jeczmiec wiecczemu maja smierdziec?moze nie skrobał jej i siersc buło czuc?

 

 

Taaaa , jasne , różami normalnie pachnie B) . Czym więcej ogonów - tym większy smród ! i tego nie przeskoczysz :rolleyes: .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jak karmisz normalnie to jest znośnie, gorzej jak ktoś jedzie na odpadach rzeźnych, czy innych wynalazkach, przejeżdżałem do znajomego koło takiej chlewni to naprawdę capi jakby coś tam padło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Waliło gnojowicą?co za głupoty.chyba nigdy nie byłes na fermie.swinki czysciutkie na rusztach,dostaja premiks.soje pszenice jeczmiec wiecczemu maja smierdziec?moze nie skrobał jej i siersc buło czuc?

 

 

Rodzina mieszka koło takiego hodowcy,impreza na  powietrzu latem jak u mnie w chlewni capi ,więc przy hamuj z takimi opowiadaniami.Pasze stosowane tuczu kontraktowym powodują specyficzny zapach obornika,zbadaj paszę to się zdziwisz z czego jest robiona i czym faszerowana

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Każda produkcja ma swój zapach jedna przyjemny dla nosa inna nie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

Taaaa , jasne , różami normalnie pachnie B) . Czym więcej ogonów - tym większy smród ! i tego nie przeskoczysz :rolleyes: .

 

 

Chłopie od tego jest wentylacja i to na pewno lepsza niz u jednego co trzyma 10szt i otwiera dzwi jak jest goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taa , jaasne - z pochłaniaczami i wkładami węglowymi :P , a zaraz obok prowadzą agroturystykę i sprzedają wodę źródlaną :D . Pokaż taką "bezsmrodową" hodowlę , podaj przykład gdzie takie cuda B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

najgorsza mączka rybna nawet niewielki dodatek w paszy a smród nie do wytrzymania nawet mi śmierdzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Chłopie od tego jest wentylacja i to na pewno lepsza niz u jednego co trzyma 10szt i otwiera dzwi jak jest goraco.

 

W mojej okolicy jest duńska ferma zarodowa trzody chlewnej  ,byłem na otwarciu system wentylacji  oparty na komorach w których panuje wyższe ciśnienie niż na zewnątrz,latem doprowadzane powietrze jest schładzane ,zimą ogrzewane wielkość 4500szt wszystko na rusztach i capi dosyć mocno więc wentylacja to nie wszystko :rolleyes:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Żeby  smakowało  musi  śmierdzieć   -  no chyba  że  sałata  i  sałata  ale  ile można  schabowy  musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj