crystal169

Lemken Primus 45 belka 27/18 vs. Pilmet Europa xl 4027

Polecane posty

crystal169    12

Witam, chciałbym posłuchać opini użytkowników jak i innych osób co sądzą o tych dwóch opryskiwaczach, Lemken Primus 45 belka 27/18, oraz Pilmet Europa xl 4027, 4000 litrów, belka 27/21 górny zaczep, oba z gps. Chodzi mi tak głównie o awaryjność, prowadzenie po polu, i w ogóle jakieś uwagi jeśli macie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam primus 35 27 .fajna maszyna ale też ma kilka niedociągnięć. u mnie zdemontowalem drabinke bo przy skręci w lewo o błotnik zaczepiala. niby można przedłużenie założyć ale jak dla mnie 30 cm to za dużo. .bez drabinki jest git a i tak na górę wchodzę raz na ruski rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Znaczy mi tutaj dali przedłużenie jakieś w zapiskach widzę więc chyba nie będzie problemu z drabinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jest w opcji przedłużenie ale ja zrezygnowałem bi wtedy jak dla mnie za długi zaczep by był i na zakrętach mocniej by zachodził opryskiwacz i deptał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

No właśnie o to chodzi, a do primusa zaczepu ani kół skretnych się nie da włożyć :-( A z jakim ciągnikiem lata twój primus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

A no to chyba lepszy skręt ma niż ursus 1634 i to może być przyczyną tego wadzenia o drabinkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0

Witam,

 

Główne wady Lemkenów to przestarzała konstrukcja. Płaska belka, zwykła winda i licho wykonane połączenia poszczególnych elementów belki. I chociaż się nie rozpadnie to belka szybko będzie się "telepać". Reszta jak w większości firm korporacyjnych - odchudzone na maksa. Słyszałem, że zbiornik jest już tak cienki, ze strach na niego wejść. Zresztą kto kupuje opryskiwacze Lemkena - tylko Niemiec i Polak. Generalnie w Europie Zachodniej opryskiwacze tej firmy nie istnieją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

@SuperIQ, a jakie jest Twoje zdanie o Uni Europie ew. opryskiwaczu John Deere?

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0

Sorry Jarecki21 za tak długie milczenie, ale byłem ostatnio zagoniony.

 

Daj sobie spokój ze wszystkim co korporacyjne. Co jest najważniejsze w opryskiwaczu? - BELKA. Zobacz na jakiejś wystawie jak wygląda belka John Deere (na zdjęciach firmowych nic nie zobaczysz). Obejrzyj dokładnie połączenia poszczególnych fragmentów belki. W najlepszym wypadku masz łożyska oczkowe w najgorszym zwykłe śrubki. Zrobisz parę hektarów i już wszystko lata. 

 

Podaj mi maila to prześlę Ci parę zdjęć Lemkena i John Deera.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez rolkam72
      Witam wszytkich. Właśnie jestem przed zakupem nowej pompy do opryskiwacza biardzki 400l i tu pytanie.
      Jakiej firmy najlepsza byłaby nowa pompa.Słyszałem rózne opinie  Biardzkich nowych pompach i teraz właśnie takie pytanie jaka firma żeby to trochę pochodziło a nie oddawać na gwarancje po 20 ha oprysku ( słyszałem o takich przypadkach) .Może ktoś właśnie ma podobne doswiadczenia chętnie skorzystam z rad innych .
      Ma to być pompa od 100 do 120l/min wydajności 
    • Przez Paweł_478
      Witam mam problem z opryskiwacze hardi 1000l 15 m nie uzyskuje ciśnienia nawet do 2 bar nie wiem gdzie można szukać problemu pompa jest sprawna model opryskiwacza to LX1000/15 proszę o podpowiedzi gdzie mam szukać problemu z góry dzięki 
    • Przez MateuszMisiak
      Witam. Posiadam opryskiwacz seguip i nie działa mi górny wyświetlacz od komputera, dolny sterownik dziala tzn.rozklada składa steruje zaworami  i recznie reguluje ciśnienie + i -. Moze ktos wie jak włączyć ten komputer. 




    • Przez malorolny121
      Zamienię lub sprzedam komplet talerzy  lm  30 to są  do wysiewu na szerokosc 30/36 metrow a mi są  potrzebne talerze lm do rozsiewu na szerokość  15/18 metrow rozsiewacza uni brzeg. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj