adas1999

Jak przejąc zaniedbane pole?

Polecane posty

adas1999    2

Witam mam taki problem z moim sąsiadem, a mianowicie od kilkunastu lat nie uprawia pola kiedyś jak był jeszcze pgr to to obrabiali a teraz już nic z tym nie rosną. Na polu można spotkać świerki sosny i inne krzaki są to po prostu samosiejki , i również przychodzą tam zwierzęta dziki, łosie i niszczą mi uprawy. Próbowałem gadać aby oddali mi to w dzierżawę ale nie chcą. I moje pytanie czy zgłosić się do urzędu gminy że pole nie jest sztucznie zalesione, i aby wysłali pismo o ścinkę drzew lub odebraniu pola na własność? Proszę o szybką pomoc bo żal mi patrzeć na te 2,5ha ziemi klasy 3 jak się marnuje i jak moje pola sa niszczone przez dziki i sarny a jak niebyło tego ugoru to i zwierząt nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ty naprawdę tak myslisz czy tylko udajesz i głupoty piszesz??? Nikt nikomu w tym państwie nic nie zabiera!!! i pogódź się z tym!! A na marginesie to nie jesteś dobrym człowiekiem skoro chcesz komuś coś zabierać te  czasy juz się dawno skończyły!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas1999    2

Drogi kolegą jeśli nie znasz się na gospodarstwie to lepiej się nie odzywaj ;[. To nie tobie zwierzęta niszczą rośliny i później plony. Po prostu jestem zły na takich ludzi, którzy mają pola i oczywiście zdrowie i nie chcą uprawiać ani oddać w dzierżawę . Dlatego państwo powinno coś z tym zrobić, aby rolnictwo szło do przodu a i tak ziemia przejdzie na własność państwa bo mój sąsiad nie ma dzieci ani żony ani bliskich krewnych więc chce to wziąć i doprowadzić do jakiegoś ładu i porządku inni sąsiedzi też mnie popierają bo im ten ugór przeszkadza i boją się niebezpieczeństwa np. pożaru wtedy cała wioska i pola by się spaliły w kilka minut. Ten ugór to tykająca bomba szczególnie w suche lato. Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas1999    2

Następny geniusz a na płot mi dasz, takie myślenie ludzi człowiek który by miał zaniedbane pole i nie jest w stanie obrobić pola powinien być bardzo wdzięczny że pole się nie zmarnuje te drzewo bym mu nawet pocioł i chłopina by miał na opał. Za niedługo dziki będę podchodzić pod dom i może puszcze to płazem, jak kogoś nie zaatakują . Chociaż nie chłop zrobi przecinkę albo zetnie te drzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ale zrozum, jezeli nie pisze o doplaty to te pole moze byc w takim stanie jakim jest! on placi podatek a jezeli nie chce skorzystać to nie, jego strata, co tu duzo mówić. U mnie też są takie kawalki szczególnie jak cwaniacy maja trawy ktorych i tak nie kosza... nic nie zrobisz. Nie ma przepisu ze na polu nie moze rosnąć drzewo, trawa czy krzaki tym bardziej jeżeli nie pisze o doplaty


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

tez mam małe kawałki takie po 0.3 -0.2 ha rozrzucone, których nie obrabiam bo mam duże to tych małych mi się po prostu nie chce ale jakby mi ktoś chciał to zabrać to żywy by nie wyszedł z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Przejąć "Bo Mi potrzebne" , ale jebnął rozumem :rolleyes: :D:P . To po prostu była by zwykła kradzież .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

adas 1999 szkoda że nie mam zdjęcia mojego jednego pola 0.5ha ogrodzonego siatą a dookoła około 10 ha ugorów nie obrabianych z 15-20 lat samosiewy brzozy i sosny po 15 metrów już mają , jakoś do głowy mi nigdy nie przyszło żeby komuś co kazać obrabiać , ścinać jakieś drzewa ,a już na pewno coś komuś odebrać. Zresztą w mojej wsi więcej niż połowa wszysktich pól to nieużytki , to TY NA POŁOWĘ MOJEJ WSI byś do urzędu donosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Kolego niestety muszisz sie pogodzic z faktem ze jezeli ktos ma własnasc to nie musi nic z nia robi cni tez nie musi jej dac w dzierzawe bo to jego i tyle. A ze tobie niszcza zwierzeta uprawy to ze tak powiem twoj problem i powinienes poradzic sobie z takimi problemami. jestem człowiekiem moze niezbyt komunikatywnym ale potrafie sie dogadac z kazdym człowiekiem w wiekszosci spraw i nie dziwie sie temu sasiadowi ze nie chce dac ci tego pola w dzierzawde jak masz takie podejscie do zycia i innych.Masz typowo staroswieckie myslenie typu jak nie robisz to musisz mi dac bo jak nie to sobie sam wejde.

Sam mam 0.2 ha łaki której nie kosze ani nic i nikt o nia sie nie pyta nie mowie ze niedałbym wykosic komus ale napewno nie komus o Twoim pokroju.

Wogóle to dziwie sie ze wyszedłes zywy od sasiada jak gadałes takimi tekstami bo odemnie to watpie bys wyszedł chyba ze jakis maratonczyk z cb to mozliwe.

No i chyba najwazniejsze nie masz dowodu ze przez nieuprawiane pole zwierzyna niszczy twoje pole uprawe a tłumaczenie jak nie bylo ugoru to nie było zwierzat to nie argument i mozesz go włozyc miedzy bajki,

A jak chcesz koniecznie ta ziemie to idz i dogadaj sie co do sprzedarzy jezeli cie stac i nikt nie bedzie mial problemu ani ty ani sasiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

W poprzednim ustroju może by się udało zabrać ziemię,można by go posądzić o niegospodarność czy coś :) .A tak sąsiad ma swoją własność i za przeproszeniem może nawet se burdel postawić albo nasrać na środek i nic ci do tego to jego własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

a pro po zwierzyny to zgłoś problem do koła łowieckiego możesz wystąpić do nich o odszkodowanie a za odszkodowanie kup od sąsiada ziemię


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

własność prywatna i właściciel ma prawo robić tam co chce. nie chce nie obrabia. nikt nie ma prawa odebrać mu pola. U mnie w okolicy też było 3 takich co chcieli skupywac innym gospodarstwa, bo niby pojęcia o rolnictwo nie mają i uwierz jednemu nie minęło 3lata a sprzedał swoje A kolejnym po 10 latach posrzedawali. I chcieli wszystkich skupywac a sami się pozbyli. A Ci których chcieli skupywac się rozwinęli i zmieniają maszyny itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

zwierzyna to w tym kraju lata gdzie chce 

u nas nie ma żadnych ugorów a wszystko zryte i wydeptane 

 

autor tematu to niech wróci do jakieś szkoły  albo do lekarza , bo tu jest problem z głową a nie sąsiadem  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Idąc tym tropem należy wyciąć wszystkie lasy, bo tam żyją dziki, sarny,zające lisy itp.Na całości najlepiej zasiać kukurydzę.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Rośnie nam młody komornik. Szpec od wywłaszczania i tym podobnych. Nieładnie tak rączki wyciągać po nie swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas1999    2

Po prostu dziękuję za tako pomoc, po prostu ludzie tu też tu są jacyś chciwi i odradzają, chociaż pół osób na tym portalu nie mają pojęcia o rolnictwie a się wymądrzają i takich ludzi należy usunąć z af ;[. W tym temacie chciałem się dowiedzieć czy są jakeś kroki prawne, aby sąsiad chociaż zrobił przecinke tych drzew, albo mi pozwolił to opryskać od tej trawy.


W gminie powiedzieli że postarają się z tym coś zrobić i mam prawo sam zrobić przecinke drzew bo jak sąsiad nie obrobi to otrzyma 30 tys kary. I CO CIENIASY oczywiście te ludzie co nie są rolnikami na tym portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Za co niby te karę otrzyma? chyba że o czymś nie wiem.Karę możesz dostać chyba za nie legalna wycinkę.W okolicy pewien chłop tez dostał pozwolenie na wycinkę drzewa przy torach to kazali mu samemu wyciąć a jak wyciął to drzewo się na pociąg wywalilo i się teraz chop nie wybuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Masz 17 lat i piszesz, że nikt tu sie nie zna na  rolnictwie tylko ty?

że się  wymądrzają? że  trzeba ich usunąć  z  forum?

ty mały człowieczku, to ciecie  trzeba  stąd  wywalić  na zbity pysk  :P takich  pa%%%%ów  tu nie  potrzeba .

Chciwi  ?  co ty pierdzielisz człowieku?  to ty chcesz  zabierać komuś jego własność. Na  siebie popatrz , kim ty jesteś żeby nakazywać komuś co ma robić ze swoją własnością? 

 

Zwierzyny leśnej  kilka lat temu było mniej i tyle , łagodne  zimy  , mało odstrzałów i  mnoży się to na potęgę .

5 lat temu nie  widziałem dzika  na polu , a  teraz  bywa że  zaraz po posianiu zboża   wybiorą  ziarno ...

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rio    7
Napisano (edytowany)

Prawdziwy rolnik to taki, który szanuje swoją i czyjąś własność. Gdyby np. ktoś wszedł na moje pole i chciał robić jakieś przecinki to po pierwsze miał by do czynienia ze mną, a po drugie z policją. A w gminie to nieraz różne rzeczy opowiadają byle tylko zbyć interesanta.

 

A tak w ogóle to idąc tokiem myślenia autora tematu to z czystym sumieniem mógłbym kilku sąsiadom kobity wybzykać bo zaniedbywane :)

Edytowano przez d4rio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

Panowie nie denerwujcie się. nie minie 10 lat a autor tematu sprzeda sam swoje gospodarstwo. U mnie też tacy byli. I ich gospodarstwa znikły. .. Bo posprzedawali A chcieli skupywac wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

A co on może sobie skupić? Skupić to on się może rano w WC, bądź w księgarni przy zakupie słownika ortograficznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj