panmino

Miernik ph gleby

Polecane posty

panmino    26

Chcę sprawdzić w szybki i prosty sposób pH moich łąk, bo nigdy tego nie zrobiłem. Nie zależy mi na dużej dokładności, wystarczy o 1ph. Kwaśne, czy zasadowe.
Znalazłem różne mierniki za mniejsze i trochę większe pieniądze.
Czy ktoś z Was używa takiego urządzenia?
Jak się sprawdza?
Czy można używać go na łące (gdy mokro), czy tylko poprzez pobranie próbki?
Mam do zbadania dużo łąk, nie wchodzi w grę laboratorium.
Oto przykładowe urządzenie, o które mi chodzi:
http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/podporki-paletki-do-rozsad/analiza-gleby-termometry/ph-metr-glebowy-bioogrod,p101117,l410.html#nclid=83fe0ed0e80bd17a69d0fe22c5673768
http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/podporki-paletki-do-rozsad/analiza-gleby-termometry/tester-podloza-2-w-1-071505-bioogrod,p170554,l410.html
http://primavera-agd.pl/tester-podloza-miernik-ph-4w1-071905-biowin.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny88    0

Poszukaj filmików na yt, nie są to dobre urządzenia wynik to loteria,lepiej już chyba wychodzi paskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apkus    0

Pokój i dobro :)

Trochę przejrzałem różnych opinii na temat tych mierników na różnych forach. Spędziłem na tym trochę czasu i wygląda na to że to szmelc który nawet dobrze nie zmierzy ph w doniczce. 

Sam też chcę kupić miernik, ale taki żebym zasypiając wieczorem w łóżku nie zastanawiał się czy nie wyrzucam pieniędzy w błoto kupując wapno na dane pole, lub czy dobrze robię nie decydując się na wapnowanie.

 

Wybrałem w końcu miernik dramińskiego http://www.draminski.pl/agri/termometry-i-phmetry/draminski-phmetr-do-gleby-i-plynow/

on kosztuje 1200zł

Koszt jest duży więc odłożyłem na razie zakup, ale w końcu muszę zebrać się i go kupić

Ostatnio na targach w Ostródzie na ich stoisku zaprezentowano mi jak się nim mierzy - bardzo prosto - bierzesz baniaczek wody destylowanej i saperkę, spulchniasz glebę, polewasz trochę wody destylowanej żeby zrobić "błotko", wtykasz 2 elektrody i odczytujesz ph. Po pomiarze wycierasz elektrody lub przepłukujesz w wodzie destylowanej i przechodzisz do następnego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Szkoda, że to taka tragedia. Idę z paskami w takim razie na łąki, 1200zł to trochę dużo, tak z 5x za dużo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Jest tez ph metr hanna za jakies 500 zł,trzeba pamietac o kalibracji. Jesli bedziesz badał mokrą glebe to zawsze będziesz mial zawyzWażne pH ponieważ woda ma odczyn powyzej 6, jesli badasz dodajac wosy destylowanej to musisz odjac od 0,5 do 1 pH, duzo wody zawyźy, dlatego tez w oschr zawsze susza próbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Co Ty tak niedbale piszesz? Nie można zrozumieć co chcesz powiedzieć...
Zrobiłem ostatecznie próby pH papierkami lakmusowymi. Wymieszałem z ziemię z wodą (ph7) w stosunku 1:1 i wyszło mi około 5,5, z czego wniosek, że mam ziemię około 4,5ph. Ile trzeba wapna na hektar, żeby tę sytuację poprawić?

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
343    1

Witam.

Chce kupić sobie miernik ph gleby ,tylko nie wiem jaki.Może ktoś ma jakieś doświadczenie na temat mierników?Jaki brać może tańszy za 200 zł a może taki za 500, czy jest jakaś różnica pomiędzy wiarygodnością pomiaru.Dużo tego jest i nie wiem co wybrać.Zależy mi na dokładności pomiarów.

Edytowano przez 343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

mówisz o elektronicznych?? tych tanich nie ma sensu raczej, bo może oszukiwać, a wiadomo jak to jest z elektroniką z niższej półki..  Ja mam KWASOMIERZ GLEBOWY z nawomixu, pomiar prosty, choć czasochłonny, bo musisz zebrać próbki, wymieszać, niewielką ilość ułożyć na tackę, i wkrapiasz płyn helliga, po minucie płyn się zabarwia i na podstawie koloru odczytujesz odczyn. Myslę że taki pomiar jest wiarygodny, stosuję to od jakiegoś czasu i jest git. Zestaw z ceramiczną tacką z wzornikiem koloru i buteleczką płynu i dokładną instrukcją kosztuje w granicy 50 zł, a płyn można później dokupić, 


teraz patrzę w internecie że to nawet tańsze, tak z 35 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

czasami firmy sprzedające nawozy/wapno badają glebę o ile zamówi się u nich potem wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Domyślam się jaki będzie wynik badania przeprowadzony przez firmę która sprzedaje wapno.

 

Przeciez sa Państwowe stacje które badaja niezaleznie np stacja w Skierniewicach przy instytucie ogrodnictwa i sadownictwa 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy jest duzy sens w porownywaniu sprzetu za 1200 pln do jakiegos za pare zloty. Roznica w pomiarze bedzie zdecydowanie na plus tego drozszego. Pytanie jest tylko jedno .. czy bedzie az na tyle dokladna by doplacac wielokrotnosc tej ceny? Jesli o mnie chodzi to gdybym mial na to odpowiednie fundusze pewnie bym sie zainteresowal nim .. natomiast owych nie posiadam i prosze o pomoc w wyborze czegos tanszego. Niestety w wiekszosci sklepow wybor jest dosc maly przy czym skupia sie tylko na takich drogich sprzetach jak podal kolega wyzej. Tak sie zastanawiam czy w granicach powiedzmy do 100 zloty nie da rady kupic czegos sensownego .. takie propozycje widzialem na tej stronie https://www.sklepogrodniczy.pl/dom-i-warsztat/agd/termometry/mierniki-glebowe/ Jesli ktos z Was ma wiekszego doswiadczenie w korzystaniu wlasnie z takich tanszych rozwiazan to prosze o doradztwo w tej sprawie. Wazne abym w razie potrzeby sprawdzenia gleby mial pod reka cos dajacego jakis poglad na jej odczyn. Pozdrawiam

Edytowano przez albertstonoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pH metr dramiński. Mam polecam mierzy idealnie.

Sporo zabawy z tym jest najlepiej mierzyć na wiosnę jak są roztopy aby gleby nie musieć samemu rozcięczać i trzeba uważać na szklaną sondę, ale wskazania po przecinku podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

@damian robisz po żniwach jakieś próbki do stacji chemicznej czy sam będziesz sobie badał dla porównania ph-metrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Ktoś stosuje ten pH metr draminski? Trzymam proporcje szklanka ziemi , 2 szklanki wody i na 100 % zawyża mi wynik. Nie wiem jak te proporcje dobrac żeby było wiarygodnoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj