amatorwarzyw

MTZ 82.1 po regeneracji za 9120pln!?

Polecane posty

Witam

 

Czytając starą AGROmechanikę 8/2014 natknąłem się na artykuł o sprzedawanych na białorusi przez zakład w Pieskach ciągnikach MTZ. Temat interesujący a szczególnie ceny które (niestety cena na rok 2012) wynoszą za praktycznie nowy MTZ 82 około 480.000 BYR czyli jakieś 9120pln netto!? Tutaj link: http://remzavod.com/?8_3&pid=101

Czy ktoś może badał ten temat i kupił tam ciągnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kendiz    0

Cena jest podana w rublach wiec z tego co mi wychodzi to ten ciagnik kosztuje ok. 27 tys. zl

Edytowano przez Kendiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem później mój błąd - ale tak temat jest bardziej chwytliwy;) Jednak nawet 27tys pln + wszystkie koszty sprowadzenia to chyba i tak dobra opcja za praktycznie nowy ciągnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Oferta jest bardzo kusząca.

Napisałem do nich i zobaczymy czy i co odpiszą.

 

Pytanie tylko jakie opłaty trzeba będzie wnieść przy rejestracji ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Ekspertem raczej nie jestem, ale powiem czego dowiedziałem się w 2015 roku gdy kupowałem MTZ Belarus w programie "młody rolnik"

 

Dzisiaj w silnikach muszą być zachowane pewne normy spalania i emisji substancji szkodliwych do otoczenia. Dotyczy się to samochodów ale i również ciągników rolniczych. W tym celu raz na jakiś czas aktualizowane są normy euro 5, euro 4, ... itp.

 

Jeżeli kupujemy nowy ciągnik rejestrujemy go na podstawie homologacji jaką dostajemy wraz z ciągnikiem.

Jeżeli ciągnik nie spełnia wymagań w kraju członkowskim UE nie może być zarejestrowany. Ten silnik (D - 243) bodajże spełnia wymagania normy euro 2.

 

Czyli go nie zarejestrujemy. Można kupić i jeździć na własną odpowiedzialność bez rejestracji.

 

Ale jak to bywa z prawem, wszystko się da obejść.

Firma w której kupiłem Belarusa 920.2 sprowadza nowe Belarusy zarejestrowane w Białorusi (kraj nie jest członkiem UE więc ma gdzieś wymagania EURO 5).

Pośrednik przerejestrowuje ciągnik na firmę w Polsce. Potem ja na siebie go zarejestrowałem.

A to już jest w pełni legalne.

 

Więc też warto pomyśleć w tym kierunku czy chcemy ten ciągnik rejestrować. I podejrzewam, że firma je sprzedająca jest tego świadoma i za dodatkową OPŁATĄ sprzeda zarejestrowany ciągnik którym można się poruszać o drodze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Ciągnik pewnie można kupić jako używany,tylko wtedy trzeba by go na Białorusi zarejestrować i sprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Oferta jest bardzo kusząca.

Napisałem do nich i zobaczymy czy i co odpiszą.

 

Pytanie tylko jakie opłaty trzeba będzie wnieść przy rejestracji ciągnika.

 

Tylko tak po zastanowieniu jeżeli te ciągniki są po remoncie to wydaje mi się, że za 30 tyś to można w Polsce kupić ciągnik powiedzmy za 17-20 tyś plus włożyć 10 tyś w remont i wtedy wiemy co tak naprawdę zostało w nim zrobione.

 

Na mojego maila niestety nikt nie odpisał.

 

Ciągnik pewnie można kupić jako używany,tylko wtedy trzeba by go na Białorusi zarejestrować i sprowadzić

 

Pewnie pośrednik z poniższego linka tak właśnie robi i trzeba przyznać, że oferta jest raczej fajna (oczywiście dla kogoś kto dysponuje takim budżetem :-))

 

https://www.olx.pl/oferta/belarus-820-most-stozkowy-wyprzedaz-rocznika-2014r-nowy-CID757-IDhAJGR.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jeszcze nie dawno były ogłaszane w PL takie belarusy bez kabiny i przedniego napędu poniżej 30 tys zł ale nigdzie już ich nie widać http://www.okidoki.ee/item/3701464/ tutaj więcej fotek 

http://www.kuldnebors.ee/search/pollumajandus/traktorid-ja-kombainid/traktor-belarus-510/search.mec?pob_post_id=46561659&pob_action=show_post&pob_cat_id=10829&pob_view_language_id=et

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Znalazłem takie ogłoszenie

 

http://autoline.pl/sf/maszyny-rolnicze-traktor-kolowy-MTZ-82-1--16042714262941315300.html

 

Według mnie cena ciekawa, blisko polskiej granicy, znajomy który jeździ na Ukrainę ma mi się dowiedzieć co i jak od celników na granicy.

Niestety na import spoza UE jest VAT 23 % od wartości ciągnika :-( 

I ten VAT trochę komplikuje sprawę bo jest naliczany od wartości ciągnika podobno na Ukrainie tylko skąd wiedzieć czy wezmą faktyczną wartość z faktury czy może mają jakieś dane o średnich cenach tego rocznika i wywalą VAT 2 razy większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak już ma być tanio to zarejestrować go tam, przejechać na kołach granicę i kupić papiery w PL albo bez papierów pracować jak ma się pola "za stodołą". Ale cena raczej nie realna skoro Ukraińcy kupują u nas np 60-tki za 15 tys + cło jakieś 5 tys i jeszcze tam z zyskiem sprzedają.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez OutQontrol
      Witam. Mam pytanie co oznacza kontrolka A2 w mtz 82.

    • Przez Gutteek
      Witam !
       
      Planuje założyć do MTZ 82 z 2008 roku radio lecz nie wiem od czego zacząć. 
      Mógłby ktoś pomóc ?
    • Przez Bolo77
      Witam.
      Mam mtz 82 z roku 95. Planuje zakup prasy podlaczanej pod zapalniczke. Czy  ktos z was robił sobie takie przylacze w ciagniku i moze podpowiedziec jak to ogarnac.
    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj