11radek22

uprawa słonecznika na kwiaty

Polecane posty

11radek22    0

WitamMam pytanie w sprawie uprawy słonecznika na kwiat cięty.Jakim siewnikiem sieje się słonecznik, czy ktoś poleca dobre odmiany?Czy siewnik do buraków gama jest odpowiedni do słonecznika?Czekam na fachowe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Słonecznik ponoć można siać poznaniakiem. Gammą jakoś sobie tego nie wyobrażam, bo otwory w tarczach są okrągłe a nie podłużne. Jak już to jakimś pneumatykiem. I taka rzecz, jeśli nikt z sąsiadów nie będzie miał słonecznika to i Ty nie będziesz miał bo ptaki Ci wytną wszystko. Chyba, że zainteresujesz się urządzeniem BirdGuard. Kiedyś interesowałem się tematem ale ze względu na ptaki dałem sobie spokój. Na ogrodzie kilka sztuk ciężko utrzymać a co dopiero całe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bart07
      Witam,
      W związku z tym, że znajomi mają „sieć” kwiaciarni chciałbym się dowiedzieć coś na temat uprawy słonecznika ozdobnego na kwiat. Planuję w tym roku przygotować pod uprawę kawałek ziemi ( na początek około 10 arów) i w przyszłym roku zasiać pierwszą partię.
      Interesuje mnie najbardziej słonecznik pojedynczy wysoki, lecz nie tylko.
      Macie może jakieś tytuły książek o uprawie tego kwiatu lub jakieś strony w internecie?
      W internecie z tego co szukałem jest bardzo mało informacji na temat uprawy słonecznika i głównie dotyczą uprawy w przydomowym ogródku lub na działce, a nie w polu.
      Głównie chodzi mi o to:
      -  w jaki sposób przygotować ziemię
      - czym go siać?
      - ile wysiewa się na ha?
      - czy po zasianiu stosuje się jakieś opryski i nawożenie?
      - czym go najlepiej podlewać? (z góry jakimś małym działkiem wodnym, czy lepiej paskami nawadniającymi takimi jak do ogórków)?
       
      Bardzo proszę o jakieś sugestie lub podpowiedzi co do uprawy.
      P.S. jeśli zły dział proszę o przeniesienie
      Pozdrawiam
       
    • Przez matiz955
      Cześć.
      Chciałbym zapytać się o poradę, jaki siewnik byście polecali do kukurydzy, który chcę zakupić na wiosnę przyszłego roku na Młodego Rolnika.
      Siewnik pneumatyczny, punktowy, 4-rzędowy, najlepiej redlice talerzowe, do 45 tyś zł.
      Siewnik będzie współpracował z Kubotą M7040- 74hp.
      Co polecacie w tych cenach, może ktoś jakiś posiada.
      Ostatnio patrzę, są jakieś nowe marki, jak  MINOS czy OZDOKEN, lub też MATERMACC.
      Liczę na pomoc, pozdrawiam
    • Przez kubakar117
      Witam Planuje zakup siewnika Vaderstad tempo.Zna ktoś jakieś wady zalety tego siewnika ? Jakieś opinie co dobrać w wyposażeniu dodatkowym ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj