gazda241

URSUS C-360 dziwny problem z instalacją elektryczną

Polecane posty

gazda241    0

Witam serdzecznie icon_smile.gif Mam taki problem, otóż w w moim Ursusie C-360 w zeszłym roku była robiona kompletna instalacja, został wymieniony rozrusznik, nowy akumulator wszystko działało aż po 2-óch miesiącach po zgaszeniu wieczorem ciągnika, rano nie mogłem już go odpalić... :/ nie świeciły się kontrolki ładowania, kierunkowskazy, a przede wszystkim przycisk rozrusznika ( starter ). Wywnioskowałem, że trzeba kupić nową stacyjke ( przy wymianie instalacji elektrycznej stacyjka została nie wymieniona ), więc wymieniłem stacyjke i nadal ten sam problem.. podpinałem ją zgodnie z tym jak była wcześniej podpięta, sprawdzałem bezpieczniki ale wyglądały okej.. na wszelki wypadek je wymieniłem i to dalej nic nie daje.. dopiero po zimie znowu sie za to biorę, bo mrozy były więc nie chciało sie mi z tym dłubać, proszę Was o pomoc, w czym tkwi problem icon_smile.gif Czy to może być wina startera ? On też nie był wymienany... Zapomniałem dodać, że ciągnik stał 15 lat pod wiatą i miał co chwile wilgoć, gdyż co jakiś czas na niego kapało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazda241    0

Ty jesteś cały zardzewiały... Nie no klemy i masa raczej powinny być w porządku.. Masz może jeszcze jakieś sugestie ? :)


"na krótko" odpala normalnie


Bardzo mi zależy na jakichś podpowiedziach czy coś bo ciężka sprawa a potrzebuje ciągnika, żeby był sprawny poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

A sprawdziłeś czy jakiś przewód nie jest uszkodzony? Szczególnie te od rozrusznika i stacyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

piszesz ze w tamtym roku robiłeś instalację jeżeli kupiłeś tą tanią chińską to są cienkie kable i się gdzieś upalił a sprawdzaj po kolei czy prąd dochodzi do stacyjki czy z niej wychodzi czy dochodzi do startery i tak dalej a jak nie dojdziesz to gościa który robił ci instalację za łeb i niech poprawia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Bardzo często w nowych kablach przestają łączyć klemy. Z zewnątrz są OK. Z tego co piszesz wynika że masz średnie pojęcie o elektryce.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj