Polecane posty

Adrian91    0

Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Ja uprawiam Dynie olbrzymie Atlantic Giant Pumpkin. Jak by ktoś chciał to  mogę się podzielić nasionami bo mam sporo. Proszę pisać na PW.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Sieje ręcznie parę sztuk po wcześniejszym przygotowaniu sadzonek. Mogę się podzielić nasionami jak chcesz to na PW się odezwij.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

siał ktoś z Was nasiona dyni prosto w grunt? zastanawiam się nad takim sposobem uprawy podzieli się ktoś doswiaczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian91    0

Ja siałem kolego, robię to sadzarką do kapusty, sieje zaleznie od pogody ale ogolnie w maju :) jak cos to pytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

siejesz po jednym ziarku czy więcej?
jaki nawóz stosujesz pod dynię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian91    0

po 3 co najmniej bo jedno moze nie wzejsc i bedziesz musial dosadzac a lepiej przerwac jak urosnie wiecej, w tym roku mam zamiar dać 450-600kg saletry amonowej,450-600kg superfosfatu potrojnego,300-700kg siarczanu potasu dawki na 1ha, na jesieni dobrze jest dac obornik konski ale ja niestety nie mialem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian91    0

chyba chodzi co o rozstaw, zalezy jaka odmiana ale tak ogólnie 100–200 x 80–150 cm, na głębokość 3–4 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Uprawia ktoś dynie Hokkaido? Ja jestem zainteresowany uprawa tej odmiany w przyszłym roku, tym bardziej ze blisko mam przetwórnię która skupuje te wlasnie dynie. Jesli ktoś uprawia tą odmiane to prosze o kontakt na PW albo tutaj podzielcie sie swoimi doświadczeniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Dosłownie wszystko. Ja narazie tyle co wiem to to co przeczytałem na temat tej uprawy w internecie a za dużo tego  nie ma. Znajomy tez uprawia te dynie od kilku lata to podzielił sie troche swoimi doswiadczeniami, ale im wiecej informacji zbiore tym lepiej przeanalizuje czy to mi sie bedzie opłacało. Każda informacja bedzie ważna od przygotowania gleby poprzez sianie pielegnacja az po zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Po ile te hokaido płacą w skupie miałem rok temu jedna na krzaku 1,5kg i dwie mniejsze po ok 0,7-0,8 kg ogólnie było ich mało, mam w tym roku same hallowen, cena w tamtym roku 1zł za kg a na krzaku nawet 15 kilo urosło wszystkie opierdzieliłem co do sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

te halloween to gdzies na skup zawozisz czy na bazarze an sztuki ludziom przed halloweeen sprzedajesz? Z hokkaido to słyszałem rozne wersje, ze po 80 groszy za kilo ale tez ze po 30. Nie wiem, moze to w zależnosci od tego czy ekologia czy konwencja. W okolicy rosnie ta dynia i codziennie przejezdzam obok to widze ze po kilka owoców jest na krzaku. Ten facet u ktorego rosnie ma to pierwszy rok i zasiał moze 30 ar. Sam tez jest ciekaw jak mu to wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek197    0

Posadziłem hektar hallowen już drugi raz i powiem wam, że czy skup, czy sprzedaż w detalu po bazarach to jest to bardzo opłacalny biznes, w tamtym roku na skup wstawiałem od 1,5kg do 4,5kg to po 80gr a większe i mniejsze na detal po 3zł, szły jak woda :D

Drodzy państwo tylko takiego pytanko, nasiona pozyskuję sam z tego co nie nadaje się do handlu i dynia aktualnie ma kolor zielony, czy ona się wybarwi? Bo mam pewne obawy :c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian91    0

Też mam kawałek Dyni Atlantis Gigant, nasiona od dziadzka z uprawy z zeszlego roku, i też zauwazyłem ze trafiaja sie zielone dynie to chyba efekt uboczny jakis ,czytalem o tym ze nie ze wszystkich bedzie owoc tak jak z normalnych nasion kupnych 

 


Jestem ciekaw jak wy sadzicie/siejecie dynie, podzielcie sie swoimi sposobami :)

 

Ja siałem sadzarką do kapusty jedno redlo i trzymalem na podnosniku wysokosc tak zeby tylko slad robila.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

wybarwi sie u mnie też zielone jeszcze, ja zawsze kupuje paczkę nowych nasion i z nich mam bo z takich kilkuletnich to mogą wyjść same podłużne a jak z odpadów bierzesz nasiona to jeszcze większe prawdopodobieństwo że będzie niekształtna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek197    0

Kolejny raz biorę z odpadów (odpad to u mnie ukłuta a niewygojona, taka, która zaczyna gnić). Mam nadzieję, ze się wybarwi, wszystkie są kształtne, tyle, że zielone. Mam też kawałek hokkaido i one są malutkie i pomarańczowe. Wsadziłem na próbę kilka odmiany muscat ale wzeszła tylko jedna :/

Robię znaki obsypnikiem tyle, że zakładam te boczne łapki do pielenia zamiast redlic i idę i sobie wrzucam te nasionka a później bronuję. Idzie to dość szybko. Później zanim dynie się rozłożą przechodzę kultywatorem bez środkowych zębów i mam do pielenie pasek szerekości kilkunastu centymetrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

ja robie obsypnikiem do ziemnaków co drugi rząd potem agregetem przysype, środki przejeżdzam resztę baby młotyką przelecą a od czerwca jest taka że chwastu nie puści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Witam,

Mam do Was takie pytanko, na drugi rok chcę zasiać trochę dyń przeważnie tej bezłupinowej i jak teraz na ten kawałek posieje groch na poplon na przyoranie na zimę to będzie dobre czy raczej mogę zaszkodzić tym.

Bede wdzięczny za podpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Z tego co czytałem to dynie dobrze reaguja na nawozenie obornikiem wiec zielony nawóz nie powinien im zrobic krzywdy. Chyba ze nie wszytskie dynie to lubią. Coś ktos o tej hokkaido powie? BO ja juz nie wiem gdzie info szukac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Obornika to ja niemam, a na tym polu teraz rośnie pszenica jara i z niej słoma będzie pocięta i dodatkowo chciałem wysiać ten groch na poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez TomaszTrochim
      Witam .Jestem na etapie zakładania plantacji  jagody kamczackiej . Planuję zafoliować zagony ale zastanawia mnie jak póżniej nawozić obornik . Czy ktoś zna rozwiązanie późniejszego nawożenia ? Może lepszym rozwiązaniem byłoby przykrycie zagonów korą ? Moja uprawa ma być ekologiczna więc używał będę nawozów naturalnych. 
    • Przez kasperoo7
      Cześć! Proszę o pomoc: co może być przyczyną pojawienia się takich narośli na owocach dyni odmiany Bambino? Czy to trefny, przekrzyżowany materiał siewny? Dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj