Pogi13

Początki z rolnictwem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pogi13    0

Witam mam gospodarstwo około 10 ha. Obecnie wszystko jest oddane w dzierzawe. 4 lata temu zmarł mi tata co jest powodem do zaprzestania obrabiania. Chodzę do technikum rolniczego. Posiadam Ursusa c-355 i maszyny takie jak: kultywator,plug,przyczepa,siewnik,brony, i KOSa. Mam zamiar zacząć troche obrabiac ziemie. Obecnie mam parę kur,kaczek,krolikow oraz kucyka. Chciałbym się dowiedzieć od was od jakiego arealu zaczac? Co na początek obsiać ? Dodam że chciałbym uchować byczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

zacznij od całego 10ha a po co chcesz chować byczka jak chodzisz do szkoły to kto ci to po oprzata licz się z tym ze jak weźmiesz ziemię legalnie na siebie to Ci rentę zabiorą po ojcu jak masz podstawowy sprzed to po szkole obrob ziemię zacznij od jakiś prostych roślin typu zboże lubin może kukurydzę na mokre ziarno zależy jakiej klasy masz tą ziemie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogi13    0

Mam jeszcze troje rodzeństwa to im też renta przypadnie czy tylko mi ? Klasa ziemi 3b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

Jeżeli Ty na siebie wezmiesz dopłaty i dochód z rolnictwa to tobie na pewno a rodzeństwu raczej nie chyba ze mama złoży doplaty i cały biznse na mamę a Ty tylko bedziesz obrabiać 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

zadaj sobie pytanie, czy masz o tym pojecie? masz fundusze na nawoz, nasiona? opryskiwacz masz? jakies doswiadczenie?


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamadam241    20

daruj sobie byczka itd wszystko to co rzre jest nie oplacalne bedziesz chodzil kolo niego 2 lata a jak bedziesz chcial sprzedac to cena spadnie i szkoda roboty a pole zasiej jednym rodzajem np pszenica a co kaj gdzie i kiedy to na forum ci podpowiedzą z 10 h raczej nie wyzyjesz traktuj to jako hobby lub dodatkowa kasa .maszyny jakie masz ci w zupelnosci wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

adamadam241 chowasz coś? pogi13 jeśli ziemia będzie na Ciebie to tylko Tobie renta przepadnie a moim zdaniem skoro masz 10 ha i będziesz miał wykształcenie rolnicze to spróbuj na Młodego Rolnika złożyć i np na produkcję prosiąt tylko musiałbyś zorientować się gdzie mógłbyś sprzedawać taka moja podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogi13    0

konopek nie wiem czy się zalapie na takie dotacje. Prędzej bym dostał na rozwój małych gospodarstw.
damianus2222 opryskiwacz jest wspólny wiejski. Na nawozy pieniądze by się znalazly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Pamiętajcie że zaorać, kultywacja, bronowanie, sianie i koszenie to są koszta.... Na Twoim miejscu bym dał to w dzierżawę i do pracy poszedł, chyba że uprzesz się gospodarzyć to ja bym nie stawiał na bydło, bo teraz dużo będzie przerzucać się z mleka na żywiec i cena w dół pójdzie... W rolnictwie ciężko jest powiedzieć o opłacalności z czegokolwiek.... A i nasiona jeszcze kosztują i opryski :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składaj na młodego rolnika tylko dobry plan sobie stwórzy 100 tysięcy zł to duże pieniądze możesz np. zakupić za to dodatkową ziemię,  bydło(tylko hodowlane czyli z 100% pochodzeniem) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj