rafjan41

c3603p podczas hamowania dziwnie huczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafjan41    1

Witam  w moim ciągniku 360 3p zauważyłem dziwne odgłosy przy hamowaniu . W momencie gdy wciskam hamulec  to początkowo ciągnik hamuje normalnie  pod koniec gdy już zwalnia wpada w wibracje słychać takie  dziwne dźwięki takie "trrrrr" gdzy puszczę hamulec to odgłos cichnie.  przy tym odgłosie  ciagnik wpada w wibracje słychać wszystkie  niedokręcone blachy.np. pokrywy akumulatora .  W ciągniku wymieniony jest atak z kołem talerzowym od Zetora(  mostu nie słychać) , skrzynia po remoncie(wymienione łóżyska, przesówka II-I$ biegu ,  jakiś wałek nie pamiętam który)  w hamulcach mechanik oglądał  mówi ,że jest ok(wymienione były cylinderki , okładziny,) . Na sprzęgle wymienione jest łożysko oporowe , wymienione tarcze. Dźwignia hamulca przesmarowana chodzi lekko. Podejrzewam ,że może to od zwolnic bo tylko tego nie ruszałem. W tym temacie to tyle .

Dodatkowo mam problem z hałasem przy włączonym wałku Wom wymieniłem wałek  sprzęgłowy II stopnia i koło zębate  bo  po włączeniu wałka była duża równica w hałasie  Części wstawiłem oryginalne i jest tylko niewielka poprawa. Czy w tej kwestii można  coś poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu914    0

mialem podobne objawy w ursusie 914 do tego słychać było uderzenie. Okazało się że sworznie satelit w zwolnicy były rozbite. Najlepiej bedzie jak sprawdzisz tą zwolnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

lol.. nowość... zwolnice planetarne w c360  :lol:

Mi też dziwnie sie hamulce w zimie zahowywały... myślałem że wyskoczą z traktora, taki huk. Dziś poszedł do konkretnej roboty i hamulce sie uspokoiły

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj