damian4dz

Nowa hodowla

Polecane posty

damian4dz    0

Witam,chcialemm zacząć hodowle bydła mięsnego mam do dyspozycji około 15ha ziemi klasa raczej slaba. I moje pytanie ile mogę utrzymać bydła i jaka rasa ?? I jak chorować czy od małego Buczka do dużego czy raczej krowy mamki i młode sprzedawać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LubieTosty    4

nie oplaca sie sprzedawac mlode cielaki żeby byka dobrze sprzedac i zarobic to musisz miec dobra rase byla i minimum 3 lata trzymac sasiad mial byka ktory wazyl 748kg a mleko tanieje 0.98 placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startom    139

Nikt za ceibie nie odpowie czy sie oplaca czy gdyz kazdy operuje w innych warunkach I ma inny cel przed soba  - sa musisz to zrobic.

Zeby odpowiedziec na to pytanie musisz znac odpowiedz na wiele pytan - o to niektore z nich jakie sam sobie zadawalem:

 - jaki mam areal, czy jest polaczony czy porozrzucane kawalki po 1 ha lub mniej,

 - jaki mam dostepny capital

- jaka  hodowle chce prowadzic - pary mamki/odsadki, byki, mleczne

- w jaki sposob chce urzadzic hodowle - calkowicie zamknieta, caloroczna na polu itd

- jaka rase bydla wybrac

 - czy bede zarzadzal wypasem

- czy mam na to czas

 - czy chce sie uczyc , poznawac rozne podejscie I czy jestem na nie otwarty

-  czy jestem pracowity

 - czy mam poparcie rodziny

 - w koncu jakim sprzetem dysponuje

 

To sa mniej wiecej pytania ktore ja sobie stawialem, zanim otworzylem hodowle. Mam 20 jalowek czystorasowego Angusa Czerwonego (wiek okolo 12miesiecy w tej chwili) oraz byczka rozplodowego. moim celem jest dojscie do minimum 50 matek. Mam areal podobny do ciebie, w calosci ogrodzony, zarzadzam wypasem  - calosc mojej farmy jest podzielona na 32 kwatery na ktorej zwierzeta przebywaja od 24 do 48 godzin w cyklu rotacyjnym, uzywam duzo kompostu do poprawy struktury mojej ziemi oraz zwiekszenia plonowania.

Czy jest to oplacalne - na pewno bedzie bo tanio produkuje.Jest przy tym duzo pracy fizycznej na poczatku, ale przy odpowiednim zarzdaniu to zwierzeta wykonuja wiecej pracy - bo najwazniejsza jest ziemia I to jak ona rodzi,


Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

oplacalnosc zalezy czy masz rynek zbytu np mleka ale wtedy musisz zapytac sie w mleczarni czy przyjma surowiec od ciebie jesli tak to duzy koszt przygotowania pomieszczen a np przy bydle miesnym wystarczy wiata i ogrodzone siedlisko oraz dostep do wody i najwazniejsze przygotowanie paszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj