Polecane posty

ziomall1991    1

Witam ,stawiając budynek inwentarski do 40 djp w którym będą trzymane tuczniki zakładając 0.7 m na jedna sztukę, można otworzyć hodowlę 285 tuczników bez raportu na oddziaływanie środowiskowe , czy jest możliwość żeby bez tego raportu który trochę kosztuję, już różne ceny słyszałem ,powiększyć swoją hodowle i trzymać więcej. i zgodnie z planem w którym będzie do 40djp. Czy planie można coś zmienić przekształcić tak ,żeby hodowla była większa ale do 40 DJP i bez raportu środowiskowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To jeszcze zależy czy masz jakieś "ułatwiacze" typu natura 2000 lub po prostu sąsiedzi którym może się nie podobać większa obsada. Jeśli nie masz tych przeszkód to nawet powyżej 40 DJP może nie być potrzeby robienia raportu. Ja osobiście słyszałem stawki za raport nawet w granicach 20 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

załóżmy ,że sąsiedzi też w porządku, ale w gminie składając projekt i powiedzmy wymiary budynku na więcej niż 40djp to od razu sobie przeliczą ,że za dużo sztuk i będą chcieli ten raport


Znajomy ma stawiać do 40 djp tylko że jego wymiary budynku będą przewyższać tą normę i podobno bez środowiskowych ma stawiać i jestem ciekaw jak to załatwił czy jest jakaś luka  w prawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DuzyJohn    6

dużo zależy czy stawiasz za swoje czy za unijne. jeśli za swoje to nie masz żadnego problemu, a jeśli za unijne to masz trochę biurokracji kolego, myślę że karta informacyjna by wystarczyła w twoim przypadku, to jeszcze zależy czy masz te natury 2000 i takie tam przyrodnicze pierdoły. raport kosztuje tak średnio 15 tyś netto natomiast karta informacyjna 1,5 tyś netto. znaczącą różnica. na tym forum mało kto ci pomoże, to jest chora zazdrość, albo ktoś wie i ci nie powie. już podobne pytania zadawalem, ale nikt o dziwo nic nie wiedział, nikt nie trzyma trzody nikt nic nie buduje, sam chodziłem i się dowiadywalem. powodzenia kolego.
jeśli masz pytania dawaj na priv. pomogę Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że karta informacyjna powinna wystarczyć. Sam kilka robiłem, ale na inne obiekty i zawsze wystarczała. Zgodnie z ustawą 40 DJP jest jeśli masz blisko sąsiada albo Naturę 2000 jak już ktoś wspomniał. Wtedy jest to przedsięwzięcie mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Należy wtedy wykonać kartę informacyjną i na jej podstawie urząd gminy (po zasięgnięciu opinii RDOŚ itp.) powinien określać czy jest potrzebny raport. Raport jest obligatoryjny (obowiązkowy) dopiero od 240 DJP, bo dopiero od takiej wielkości przedsięwzięcie wg ustawy jest kwalifikowane jako zawsze oddziałujące na środowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Zaznaczyć by trzeba było że wystarczy sprzeciw jednego sąsiada i aby tylko miał jakieś sensowne uzasadnienie to i raport trzeba robić. Jednak jeśli z tym nie będzie problemu, nie ma natury 2000, nie ma w pobliżu objektów zabytkowych, domów spokojnej starości (nie pamiętam czy szkoły też wliczają się)i jeszcze paru pierdułek, to spokojnie można stawiać objekty powyżej 40 djp bez raportu, chyba że gmina by go zarządała, no ale to już chyba odosobnione przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

To powiedzmy ,że postawię na 500 sztuk tuczników , tuczarnia z dala od sąsiadów i innych pierdół to w gminie powinna wystarczyć tylko karta informacyjna i nie powinni robić problemu i żądać raportu środowiskowego.tylko jak byłem ostatnio w gminie to powiedzieli albo do 285 sztuk albo raport , może dlatego ,że w gminie jest hodowana duża ilość tuczników, widocznie będzie trzeba się trochę z gminą dochodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To zależy od gminy, u mnie np jak nie ma sprzeciwu sąsiadów to możesz i 200 djp i gminy to nie interesuje samej z siebie, w innej znowu mogą żądać raportu już delikatnie powyżej 40 djp. Żadnej reguły w tym nie ma, w gminie pracują ludzie a każdy człowiek inaczej na wszystko patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj