szefu2008

Czarna Białostocka 4t posuw

Polecane posty

szefu2008    0

Jak przerobić posuw? Wiem, że trzeba zmienic koło zapadkowe na zębate tylko od czego pasuje czy moze ktos z was praktykował taką przeróbke?, z góry dzieki za podpowiedzi nie długo koszenie kukurydzy a tak długo schodzi rozładowac rozrzutnik!


oczywiscie c330 4512 zo58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Gościu u mnie we wsi ma koło zębate większe od tego zapadkowego i na to koło jest nałożony łańcuch, który idzie do drugie zębatki, która wychodzi z przekładni. Tutaj na 1 zdjęciu:http://www.allegro.pl/item741779932_rozrzutnik_tandem_przyczepa_do_kukurydzy_n_burty.html widać to koło. To koło zastępujesz zębatym, zdejmujesz tą resztę, na tą oś, która wychodzi z przekładni nakładasz zębatkę, zakładasz zębatkę i gotowe.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a przeczytałeś drugi komentarz pod tym zdjęciem???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy taka przeróbka nie obciąża zbytnio przenośnika podłogowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Taką przeróbkę na pewno wytrzyma przenośnik podłogowy, bo. gościu u nas we wsi ma tak zrobione już z 4-5lat i jak na razie chodzi bez zarzutu. Dokładnie o taką przeróbkę mi chodziło: http://www.agrofoto....mage170819.html


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Witam

Mam problem z posuwem nowszego typu w  dwu osiowym rozrzutniku 4t z Czarnej Białostockiej.

Mianowicie posuw działa wyłącznie jeśli jest ustawiony duży skok posuwu taśmy. 

Wymieniałem już te zapadki od posuwu ale to za bardzo nie pomogło.

Jest to trochę denerwujące ponieważ trzeba jeździć wyższym biegiem  dusić ciągnik.

Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Skasuj luz na kole posuwu i naciąg taśmę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima100    73

Pewnie się klin wyrobił na kole posuwu.

Edytowano przez proxima100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

luzy kasuj na sworzniach od zapadki dodatkowo zaluż mocniejsze sprężyny i wywal te osłony na kole

Primoi co ma do tego naciąg taśmy ? Nic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Pewnie masz bardzo wyciagniete łancuchy i problem z ułozeniem na zebatkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12162

tomasz78 naciąg taśmy to podstawa jak jest łańcuch rozciągnienty to tak jest że działa tylko na większym posówie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mnie nie chodzi o napiecie całej tasmy   ale o to że wyciagniete ogniwa nie pasuja do modułu zebatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Miałem ten sam problem- niby zębatka wchodziła, koło obracało ale taśma tylko się naciągała, nie przesuwała. Pomogło skrócenie łańcucha i mocne naciągnięcie taśmy. Inna sprawa że sam łańcuch już jest w opłakanym stanie a zębatki mają 30 lat- myślę że w tym roku łańcuch strzeli i czeka mnie wymiana całego kompletu.

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Lokalny chandel     4,5 t ma dłuższe i wał zebatek  ma wieksz srednice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Czyli Polskie wynalazki ,ja tasmę mam luzno ,wiadomo bez przesady ,,mam ruskiego gdzie wal ciągnący jest blokowany dodatkowa zapadka ,a posow wymuszany kolejna i tam naciąg nie ma znaczenia ,dodatkowo napiete łancuch wyciągaja sie bardziej ,podobnie w forshnicie ale tam mamy posow olejowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jak jest luzno to na zboczach  zdaży sie ze przeskoczy na zebatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Łańcuch jest naciągnięty, ale bez jakiejś przesady.

Właśnie też pomyślałem o tej sprężynie i zakupiłem nową, różnica wizualna jest dość spora a i założyć ją było dużo ciężej, zobaczymy na wiosnę co to dało.

Co do luzu na osi posuwu to nie wyczuwam go.

Łańcuch jest jeszcze oryginalny, czyli około 25lat ma ale jego stan określił bym na dobry.  Strach zakładać te nowe bo znajomi którzy już zmieniali łańcuchy płaczą że wyciągają się jak by były z aluminium. 

Natomiast znalazłem koło zapadkowe posuwu o zębach skośnych, czy to są koła do jakichś konkretnych rozrzutników czy też po prostu taki upgrade Kowalskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ruskie takie koła maja  i na nim dwie niezależne zapadki jedna od pociągania taśmy ,druga od blokowania  aby się nie cofala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Kolego ,może tak być ,że (jak tu ktoś już napisał )  luz na panewce od strony koła napędzającego taśmy jest na tyle duży ,że przy małym posuwie nie ciągnie taśmy tylko podnosi i opuszcza koło .

Ściągnije to koło i sprawdź tulejkę ( można ją wymienić bez wyciągnia wałków )


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam robił ktos kiedys tako przeróbke??? bo chodzi mi po głowie taka modernizacja tylko rozrzutnik słuzył by do obornika i jeszcze bardziej trzeba by było spowolnic posów tasmy... co o tym myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość STIG0013
      Przez Gość STIG0013
      Witam. Remontujemy naszą 2 osiową czarną białostocką i szukam porządnych burt ale jakoś nic ciekawego znaleźć nie mogę. Pierwsze w oczy rzucają się te z akmetu, ale cytat: ,,wykonane z blachy trapezowej o grubości 1,00mm Za takie to ja dziękuje. Starych nie da się naprawić. Także pomóżcie i podpowiedzcie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj