JanKropka

Ktoś płacił zachowek? mozna zadać zrotu w Trybunale po 3 msc od wyroku?

Polecane posty

JanKropka    7

Witam

znacie takie sytuacje? ze ktos płacił zachowek w ostatnim okresie, można to zaskarżyć do Trybunału?

 

Komorowski przedłużył nielegalnie termin z 3 lat do 5 lat i można to wygrać

 

Dajcie znać czy jest ktoś kto ma taką sprawę nie tylko o gospodarstwo, ale w ogóle?

 

Ktoś miał wyrok o to lub będzie miał..

 

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

opisz dokładniej bo nic nie mogę wywnioskować bo nie kumaty jestem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

zobacz w linku:

 

gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności aktu normatywnego z Konstytucją, umową międzynarodową lub z ustawą, na podstawie którego została wydana decyzja (termin – do miesiąca od dnia wejścia w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wznowienie_post%C4%99powania

Termin do wniesienia skargi

Termin wniesienia skargi do Trybunału wynosi 3 miesiące od dnia doręczenia skarżącemu prawomocnego wyroku, ostatecznej decyzji lub innego ostatecznego rozstrzygnięcia

 

CD https://pl.wikipedia.org/wiki/Skarga_konstytucyjna

 

więc są duże nawet bardzo duze szane tylko trzeba znaleźć chętnych ze świeżym wyrokiem o zachowek

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja szarpię się z wujkiem o zachowek. trwa to w sumie od 2010 roku, końca jeszcze nie widać... wniosek do sądu złożony był przed końcem terminu i teraz trwa to i trwa...

 

zachowek to połowa tego (lub 2/3 jeśli niezdolny do pracy), co dziedziczy się ustawowo - to co tu zaskarżać? należy się i koniec. zresztą sad decyduje o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

nie do końca, bo Prezydent Bronisław wydłużył nielegalnie ten termin do kiedy przykladowo ten wójek będzie ciebie szarpał z 3 lat do 5 lat

 

pięcioletni termin ma zastosowanie również do tych roszczeń o zachowek, które powstały przed dniem wejścia w życie nowelizacji, czyli przed 23 października 2011 i w tym dniu jeszcze nie były przedawnione.

 

http://www.rp.pl/artykul/738747-Uprawnieni-do-zachowku-maja-5-lat-na-zgloszenie-zadania-zaplaty.html#ap-1

 

Czyli jak masz przykładowo przed 23.X. 2011 roku sprawę, a np. przedawnienie liczy się od 3 lat wcześniej tj od przykładowo 2008 roku - to możesz wygrać na tym w Trybunale..

 

Tak samo ze wszystkimi sprawami rozpoczątymi przed 23.X. 2011, z którymi ludzie się bują z tymi  5 latami do 2016... A powinno być do 2014 r.

 

PODSTAWA: Prezydent Bronisław podpisał "w trakcie gry", wydłużenie NA TWOJA i innych czasu "meczu o dodatkowe 2 lata i to jest niezgodne z wszystkimi zasadami do zaskarżenia w Trybunale

 

Po drugie pomijając to wszystko masz jeszcze co najmniej rozłożenie zachowku na raty jak jest gospodarstwo, art. 1082 kodeksu cywilnego i cd, obniżenie zachowku jak wójek nie miał nic wspólnego ze zmarłym, nic mu nie pomagał a chce tylko kasiorę

 

w ogóle cały ten zachowek powinni skasować bo to niesprawiedliwe, ale to co wyżej to standardowe rzeczy i wiele osób miałoby spokój z tym jakby ten tego nie wydłużył do 5 lat co jest nieuczciwe i tylko do skasowania jak ktos w koncu do zglosi - trzeba miec zakończoną sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj