Polecane posty

W zeszłym roku pierwszy raz uprawiał Pekinie odmianę bilko. Przechowywałem ja w chłodni. Z powodu dużego popytu na to warzywo chciałbym powiększyć powierzchnię uprawy. I tu rodzi się pytanie do was jaką odmianę polecacie do przechowania w przechowalni do końca styczynia bo w chłodni brak miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxhack0303    0

bilko kolego jest najlepsze ale nie łudziłbym sie że w przyszłym roku będzie taki sam popyt i cena na to warzywo:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Powiem Ci kolego że chyba każdy sadzi Bilko. A co do pekinki to za rok może nie być tak dobrze już z ceną, w sumie sam się zastanawiam bo przydałby się z hektar żebym nie zapomniał jak się owija pekina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

ja w tym roku mialem 30 % uprawy storido i nie polecam bo jak na te rok to nie zawiązał główek a bilko porosło do 2,5 3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Z Pekinem nie ma co kombinować. Ewentualnie na wczesny zbiór bo na jesień to jedynie Bilko moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez fagot
      Witam,
      Planuję budowę magazynu na ok. 300 ton ziemniaka i chcę się poradzić z czego najlepiej postawić taki magazyn. Murować z bloczków czy postawić gotowe ocieplane segmenty np. z blachy? Jeśli murować to czym najlepiej ocieplić oraz co zrobić żeby beton z posadzki nie pił wody żeby ziemniaki nie wysychały?
      Z góry dziękuje za podpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez IMATEUSZI
      Witam, chciałbym wydzierżawić kawałek pola pod uprawę malin. Pole nie jest obrabiane od około 15 lat, rośnie na nim trawa. Jaki areał obsadzić na początek i jaką odmianą tak aby samemu w 4 osoby zbierać ją. Jak wyprawić  to pole? Jakie nawozy zastosować? użyć obornika? Oczywiście sadziłbym ją późną jesienią. Chciałbym też zbadać pH gleby, myślicie że kupno własnego kwasomierza to dobre rozwiązanie? pomiary są dokładne? i najważniejsze - jaką wybrać odmianę oraz w jakich odstępach nasadzać ? Czy jeżeli spryskałbym łąkę roundapem to jaki jest okres karencji sadzenia w tym miejscu nowej rośliny? Ile sztuk potrzeba malin? u mnie ceny wahają się średnio po 30gr od krzaka. Dziękuję za odpowiedzi  
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj