slawcio_1974

CHORE KURY NIOSKI.POMOŻECIE?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Jajka

WITAM,KUPIŁAM 3 TYG.TEMU MŁODE NIOSKI.WYGLĄDAŁY ZDROWO,PODOBNO ZNOSIŁY JUZ JAJKA.U MNIE NIE ZNIOSŁY ANI JEDNEGO.TERAZ 3 Z NICH SIEDZĄ OSOWIAŁE, NIE JEDZĄ ,NIE PIJĄ I CO DZIWNE CIĄGLE MAJĄ ZAMKNIĘTE OCZY.PRÓBOWAŁAM IM UCHYLIĆ POWIEKI,ALE NIE UDAJE SIĘ.INNYCH OBJAWÓW NIE ZAUWAŻYLAM.

PROSZĘ POMÓŻCIE CO IM DOLEGA,BO NIE BARDZO MAM WIEDZĘ NA TEN TEMAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

W przypadku tych 3 sztuk innego lekarstwa jak siekiera to nie ma. Kupiłeś\aś kury z jakimś wirusem lub czymś innym, pomógł by wet ale czy się opłaca? radzę odizolować chore kury od zdrowych a wybrać się do tego co je sprzedał.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

ja bym nawet tych 3 kur nie tykał ... z własnej hodowli 50 szt kurek wiem że  to normalne wirus . Po 1 musisz im sporo śruty sypać startowej . Do wody muszą dostawać witaminki , światełko non stop to podstawa zborze itp też można tylko narazie nie dawaj im kapusty parowanych ziemniaków po 2 tyg jak bd u cb wtedy daj jak im ten stres przejdzie . PS : Tak bywa może były przyduszone w transporcie i tyle :)

Edytowano przez Palmusny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Westa    9

Raz w podobny sposób się załatwiłam - kupiłam przez znajomego, który zachwalał kury i się przejechałam.

Tak jak pisałaś, kury były osowiałe, dosłownie sprawiały wrażenie "przygnębionych" - daję kurom raz na jakiś czas witaminy, do tego dobrą paszę, i nic. 

Część z nich zdychała systematycznie, kilka z nich do tej pory "włóczy się" po wybiegu. Co ciekawe - one w ogóle nie nauczyły się spać na grzędzie...

Dlatego kilka sztuk niosek kupuję zawsze na jarmarku, po tym jak je sobie obejrzę, a resztę chowam od jajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ.

KUPIŁAM ANTYBIOTYK I WITAMINY,PASZĘ I PSZENICE.DAJĘ CIEPŁĄ WODĘ DO PICIA.OD 2 TYGODNI ŻADNA NIE ZDECHŁA,ALE NADAL SĄ BARDZO LEKKIE,CHOCIAŻ BARDZIEJ ŻYWOTNE.MOJE TAŻ NIE ŚPIĄ NA GRZĘDZIE-MĄŻ MÓWI,ŻE TO PEWNIE PRZEZ CHÓW KLATKOWY,ŻE NIE UMIEJĄ WCHODZIĆ NA GRZĘDĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po pierwsze doksycyklina 

po drugie odrobacz najlepiej lewamizol 10%

po trzecie witaminy do wody tylko pamiętaj że rozpuszczone witaminy kury powinny wypić w ciągu 10-12 godzin także mała ilość wody

po czwarte kury muszą mieć światło 16 godzin na dobę 

po piąte powodzenia  ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Westa    9

po pierwsze doksycyklina 

po drugie odrobacz najlepiej lewamizol 10%

po trzecie witaminy do wody tylko pamiętaj że rozpuszczone witaminy kury powinny wypić w ciągu 10-12 godzin także mała ilość wody

po czwarte kury muszą mieć światło 16 godzin na dobę 

po piąte powodzenia  ;)

 

Warto wiedzieć na przyszłość, dzięki piękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabb2    0

DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ.

KUPIŁAM ANTYBIOTYK I WITAMINY,PASZĘ I PSZENICE.DAJĘ CIEPŁĄ WODĘ DO PICIA.OD 2 TYGODNI ŻADNA NIE ZDECHŁA,ALE NADAL SĄ BARDZO LEKKIE,CHOCIAŻ BARDZIEJ ŻYWOTNE.MOJE TAŻ NIE ŚPIĄ NA GRZĘDZIE-MĄŻ MÓWI,ŻE TO PEWNIE PRZEZ CHÓW KLATKOWY,ŻE NIE UMIEJĄ WCHODZIĆ NA GRZĘDĘ.

 

Pochwal się jakie to dało efekty w następnych tygodniach. Chętnie się dowiem.


 

Nowoczesne i Skuteczne Preparaty Dla Drobiu, Trzody i innych Gatunków Zwierząt. NUFOSALM-L- Preparat antybakteryjny przeciwko Salmonella spp. oraz E. coli poprawiający efektywność produkcji. NUFOCARE-L- Naturalny preparat stymulujący wzrost o działaniu odtruwającym.

Wysoka jakość i najniższe ceny z darmową dostawą. Cena za 1 litr NUFOSALM-L to tylko 6,05 przy zakupie 1000 litrów oraz 7,60 zł przy zakupie 25 litrów (190 zł za 25 L). Wszystkie ceny są cenami brutto.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą na www.stop-salmonella.pl oraz do zadawania pytań info@bbtl.pl.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAMINY " DOLMIX DN DRINK".NAJPIERW DOSTAŁY ANTYBIOTYK-DOKSYCYLINĘ,EFEKT NATYCHMIASTOWY.TERAZ WITAMINKI DO PICIA ,ŚWIATŁO CAŁĄ NOC I JUZ NAWET NIOSĄ JAJKA.

TYLKO CIĄGLE TAKIE LEKKIE SĄ ,MAM PORÓWNANIE Z TYMI KUPIONYMI NA WIOSNĘ,ALE TO MOZE TO TAKA RASA,W INTERNECIE ZNALAZŁAM IDENTYCZNE POD NAZWĄ "MESSA".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

Ja mam problem z 14 tygodniowymi kurkami mianowicie śpią i takie zgarbione są no zaczęły padać! Co im podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Staszek720
      Witam
      Chciałbym się zapytać o najlepsze rasy kur niosek
      które znosiłyby jaknajwięcej jaj.
      Obecnie mam 70-80 sztuk kur i ok. 20 jajek dziennie, to według mnie
      jest trochę mało szczególnie w tym okresie. Rasy nieznam którą mam
      ale zawsze kupuje w w okolicach maja kurki-1-dno dniowe.
      Czytam na forum że u niektórych osób , kury się niosą " wspaniale"
      -moje kurki mają jak w "Raju" Lecz nie okazują za bardzo wdzięczności
      -dostają pszenicę,pszenżyto,kukurydzę śrutę, ziemniaki, od wiosny do
      póżnej jesieni mają naokrągło zielonkę; trawę, codziennie świeże pokrzywy
      im dostarczam,a w okresie zimowym suszoną pokrzywę, również mają
      miejsce do biegania, grzebania itp.
      Mam więc prośbę do osób które znają się dobrze na tych sprawach o
      odpowiedż , jakiej rasy szukać ażeby wysyp jaj dziennie był jaknajwiększy
      i jak wogóle karmić taką rasę ( jak z paszą ) i wogóle.
      Zastanawiałem się nad Zielononóżkami ale z tego co czytam to chyba
      muszę zrezygnować.

      Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      W maju kupiliśmy 200 kur w wieku 16 tygodni. Przez 1,5 miesięcy znosiły jajka, maksymalnie 70 jajek/dziennie. Od września 2012 roku, nie znoszą żadnych jajek.
       
      Po konsultacjach z weterynarzem, dostały już dwa razy lekarstwo na odrobaczenie. Do dzisiaj nie znoszą w ogóle jajek.
       
      Zauważyliśmy, że zmienił im się wygląd grzebieni - pobladły i skurczyły się. Niektóre kury chodzą ospałe, 5 już "usnęło".
       
      Proszę o pomoc w diagnozie, co dolega kurom.
       
      Zdjęcia:
       
       
      http://imgur.com/9e4iZ
      http://imgur.com/bfU2g
      http://imgur.com/iHfFY
      http://imgur.com/Lm3E2
      http://imgur.com/HHYld
      http://imgur.com/uFkp3
      http://imgur.com/hHHAS







    • Przez dawidursus323
      Kupię nioski powyżej 4 miesięcy około 30-40 sztuk. Tylko województwo małopolskie i wschodnie śląskie.
    • Przez dawidursus323
      Hey. Jak ocieplić kurnik zrobiony z tzw. blaszaka 5x3? Będzie on na wylewce postawiony i u dołu jak będą szpary to go cementem zalepię.Jak go ocieplić? Jeśli styropianem lub wełna mineralną to jak go/ją przykręcic/przylepić do blachy od zewnątrz.
      Czy zdałoby egzamin ten styropian/wełnę przykręcić? do blachy i potem siatką i klejem pozalepiać aby jakoś to wyglądało?
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj