matik9972

Claas Arion 420 vs Case Farmall 105u Pro

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matik9972    1

Witam zastanawiam się nad kupnem ciągnika z turem do mojego gospodarstwa.Claas arion 420 vs Case farmall 105u pro  Który jest jakościowo lepszy, który ma lepsze podzespoły? Jakie jest wasze zdanie na ich temat? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Arion nie ma przypadkiem silnika FPT? Ja też się interesuję Farmallem, nawet jestem na niego zdecydowany. Dla mnie wygrywa w stosunku ceny do jakości i wyposażenia. Imo Arion jest też mniej komfortowy w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale juz ten nowy arion z silnikiem fpt z scr?

jak tak to ze względu na silnik skłaniałbym się do claasa,

najlepszym wyjściem byłoby chyba połączenie przekładni z u pro z silnikiem z claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Jeżeli do pracy z turem to zdecydowanie claas obsługa tura jest w tym samym joysticku co zmiana biegów przez co wszystko masz w jednej dłoni do tego kabina panoramic jeżeli chodzi o pracę z turem claas będzie dużo lepszy. Zapewne też sporo droższy o case. Tu pada pytanie jaki masz budżet? Claas może mieć resorowana przednia oś oraz kabinę wiec komfortem nie sądzę by case był lepszy.

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Pojeździj claasem na placu i posłuchaj jak chodzi, a później pojeździj casem to zobaczysz jak skrzynia wyje w case. Jeżeli sporo będziesz nim robił godzin to bierz claasa jak stosunkowo nie dużo to case też dobry tylko ta skrzynia uciążliwa. Ogólnie jeden i drugi bardzo dobry ciągnik, kwestia wymagań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matik9972    1

Jeżeli chodzi o hałas skrzyni case to mi nie przeszkadza bo mam maxxuma też z jęcząca skrzynią. A co powiecie o podzespołach który częściej może sie psuć case czy claas bo mam wątpliwości co do wytrzymałości claasa.

Edytowano przez matik9972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Pojeździj claasem na placu i posłuchaj jak chodzi, a później pojeździj casem to zobaczysz jak skrzynia wyje w case. Jeżeli sporo będziesz nim robił godzin to bierz claasa jak stosunkowo nie dużo to case też dobry tylko ta skrzynia uciążliwa. Ogólnie jeden i drugi bardzo dobry ciągnik, kwestia wymagań 

 

ale tu chodzi o farmalla u pro, tu skrzynia nie "wyje" moim zdaniem w tym zestawieniu case wygrywa właśnie skrzynią 32/32 biegi eco, automatyka zmiany półbiegów, niezależna hydraulika ( oddzielny układ), claas ma za to lepszy silnik bo fpt 4.5l na scr ( tej serii co w case maxxum)

 

co do sterowania ładowaczem to w case mamy mały joy w podłokietniku, a do zmiany półbiegów zawsze można użyć automatykę

wydatek hydrauliki , udźwig podnośnika, masa, są podobne, claas ma o ok 10cm większy rozstaw osi ale za to case jest zwrotniejszy

 

tak sobie patrze na jeden i na drugi ciągnik i powiem że ciężki wybór

 

jak wyglądają cenowo te ciągniki i z jakim wyposażeniem?

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matik9972    1

@up Z womem przednim, tuzem przednim, turem, pompą większej wydajności i większym udźwigiem Case kosztuje ok.290 tyś a Claas z tym samym + dach panoramiczny ok.340 tyś.

Mnie też Case bardziej przekonuje tym osobnym układem hydrauliki (osobny zbiornik).

 

Edytowano przez matik9972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Za 230 brutto i NH t5.105 wom tuz opony 540 z 2013r

 

Tylko to ciągnik zupełnie inny jak u pro, a przy tych kołach 540 to jest na 34 czy 38

 

przy takiej różnicy w cenie to jednak case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pol123    0

Witam jak 540 to na pewno 38 ,a NH to ciagnik dla tych których nie stac na coś lepszego a chca miec coś lepszego niż mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@up Z womem przednim, tuzem przednim, turem, pompą większej wydajności i większym udźwigiem Case kosztuje ok.290 tyś a Claas z tym samym + dach panoramiczny ok.340 tyś.

Mnie też Case bardziej przekonuje tym osobnym układem hydrauliki (osobny zbiornik).

 

Ceny katalogowe?

Jak ostatnio pytałem o ariona 430, najszersze opony, amortyzacja kabiny i osi, tuz, pompa 110l, elektrozawory + elektrozawory międzyosiowe do sterowania joystkikiem ładowacza czołowego, isobus, cis, kabina standardowa. Cena ok 260 netto po rabacie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Arek dodaj do tej ceny jakies +/-  30 na ładowacz i +/- 10 na wałek i masz cenę +/- 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Witam jak 540 to na pewno 38 ,a NH to ciagnik dla tych których nie stac na coś lepszego a chca miec coś lepszego niż mtz"

@pol123 Twoje argumenty na pewno przekonały autora aby nie brać New Hollanda ;-)
AAA mam dla ciebie smutną wiadomość, twoje Case też się zaliczają do ciągników "dla tych których nie stać na coś lepszego a chcą mieć coś lepszego niż mtz" ;-

Ludzie którzy myślą że NH i case IH to dwie różne marki niczym ze sobą nie powiazane powiem wam tak: Żyjecie w błędzie i zrozumcie to że jest to ten sam h*j tylko w innym opakowaniu ;-)

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mówisz że to ten sam h*j, to powiedz mi w którym NH z przedziału mocy 90-120KM jest oddzielny układ hydrauliczny, skrzynia 32/32 z 4 półbiegami, osiągająca prędkość maxx poniżej 1800obr/min, 4 prędkości wom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Arek dodaj do tej ceny jakies +/-  30 na ładowacz i +/- 10 na wałek i masz cenę +/- 300

 

Wszystko właśnie zależy od wyposażenia bo spokojnie podstawowa wersja może być tańsza o 50-80tyś w porównaniu do najbogatszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówisz że to ten sam h*j, to powiedz mi w którym NH z przedziału mocy 90-120KM jest oddzielny układ hydrauliczny, skrzynia 32/32 z 4 półbiegami, osiągająca prędkość maxx poniżej 1800obr/min, 4 prędkości wom?

No masz rację czterech prędkości wom to nie ma w NH.

Ale przekładnia 32/32 eco jest w serii t5 electro command jako opcja.

A co do oddzielnego układu hydraulicznego to akurat nic nie pisze na stronie New Hollanda jak i Case IH. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że 32x32 w t5 to ec 16x16 z pełzakami, zupenie inna skrzynia jak w u pro, bo w u pro pełzaków nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj