fubus84

Silos zbożowy - potrzebne dane pilnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fubus84    20

Witam.

Potrzebuję jak najwięcej informacji o takim silosie

 

http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/271123953_3_644x461_silos-30-ton-z-mozliwoscia-suszenia-pozostale-rolnicze.jpg

 

Nie dokładnie ten, ale takiego w googlach znalazłem.

Mam możliwość kupienia takiego w dobrej cenie. Jest w gorszym stanie, ale trochę wyższy. Dokładnie to zbudowany jest z 3 takich pierścieni, jak ten dolny w tym silosie ze zdjęcia.

Wie ktoś może ile mniej więcej ważą elementy z tego pierścienia (składa się z 4) Ten co chcę kupić to muszę sobie go sam zdemontować i tu jest kłopot, bo z jednej strony jest budynek, a z drugiej drzewo, a dalej staw. Nie ma zbytnio opcji żeby podjechać dźwigiem, bo musiałby to być dość duży dźwig, żeby mógł go podnieść stojąc co najmniej 10 m od niego.

Chciałbym go rozebrać na elementy i w tedy też transport mi odpada, bo bym sobie na przyczepach przywiózł. dlatego interesuje mnie waga elementów, żeby ocenić w ile osób mogę to zrobić i czy dam radę je opuścić na linkach na ziemie

 

No i jak ma się sprawa z postawieniem go pod chmurką (tak stoi teraz) czy nie będzie woda do niego włazić

 

Proszę o odpowiedzi bo muszę w miarę szybko dać odpowiedź czy go będę brał czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Widzisz że ma perfomowane sciany także tylko w kudynku z tym badziewiem,
Michała sobie kup


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

One nie są perforowane tylko tłoczone pewnie w celu zwiększenia sztywności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Tak jak kobra mówi to ściany są perforowane, nie tłoczone. Z tego zdjęcia co wkleil widać ze światło w środku przebija wiec na dworze stać.nie może, no chyba, że pusty ;) Jak jest złożony tak jak ten ze zdjęcia to 4,5 osób na spokojnie go rozbierze.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Widzisz że ma perfomowane sciany także tylko w kudynku z tym badziewiem,

Michała sobie kup

 

Rozważam też zakup jakiegoś nowego. Taki 8-10t by mi wystarczył na początek

 

 

Ten jest w opcją przewietrzania/dosuszania i jest perforowany. Pierwsza myśl to żeby odwrócić te pierścienie, to woda by spływała po powierzchni, bo i tak bym go obniżył o jeden, a z pozostałości, może by się kiedyś drugi złożyło. Ten mnie zainteresował bo jest w dobrej cenie i mam możliwość spłacenia tego zbożem. Tylko wychodzi na to że musiałbym jeszcze wiatę jakąś na niego postawić, albo zadaszyć jakoś ;-/ Owijanie folią pewnie nie wypali.....

Wybaczcie głupie pytania ale to byłby mój pierwszy silos i mało o tym jeszcze wiem

 

 

P.S. A macie jakieś kontakty na firmy handlujące silosami w małopolsce  ??

Edytowano przez fubus84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To jest silos dosuszający i musi stać pod dachem. Ewentualnie  nowe blachy  na niego założyć 1,5-2mm

Wagę można przeliczyć oritacyjnie. 1 metr kwadratowy blachy 1 mm waży 8 kg, na nim jest pewnie z  2 mm, obwód  jak masz 3 metry to mnożysz przez 3,14 i wychodzi ile jest metrów bierzących blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

A można zostawić tak jak jest, a dorobić coś w rodzaju 2 ściany zewnętrznej z blachy powiedzmy 0,5 mm (mam takiej trochę w ocynku) i zostawić z 10 cm szczeliny ?? Na daszku jest spory okap to bym się zmieścił i dalej byłaby możliwość przewietrzania jak będzie swobodny wylot powietrza ??.
 Chyba 2 ściany nie wpłyną jakoś niekorzystnie na zawartość.

 

Do tej pory zboże leżało sobie jakiś czas na przyczepach i było kontrolowane, ale w razie potrzeby nie miałem żadnego wolnego środka transportu. A tu zawsze mógłbym podłączyć dmuchawę do siana i przewietrzyć (i tak stoi nieużywana już kilka lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Możesz nawet dodatkową ścianke, taki płaszcz ochronny, dołożyć z blachy 0,5, na łatach drewnianych przykręcić do tego silosy.Dodatkowo bedzie to spełniać rolę  płaszcza ochronnego, izolować od temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

a Higroskoijny dalej bedzie??? popatrz jak ma dziury porobione w jakim są ksztalcie i gdzie rosa bedzie sciekała??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

No otwory są tak ułożone że woda to by się wlała przez nie, ale jakby odwrócić segmenty odwrotnie to będzie spływać. I tak bym go rozebrał na elementy, bo konstrukcję stalową trzeba by zakonserwować, bo "ruda" ją zje

 

Michal894 jak dla mnie cena to 3000 przez to że jest do poprawek i musiałbym sobie rurę załadunkową dorobić, bo ten miał zasyp od góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

Nie lepiej dorzucić parę złoty i kupić bina 28t wolno stojącego? A nie martwić się jakimiś starymi silosami na którę trzeba jeszcze robić zadaszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

tu kusi mnie możliwość przewietrzania. Może trochę panikuję, ale martwię co będzie jak naładuję zboża prosto z kombajnu do silosu, bo nie mam w tym doświadczenia.

Zdaję sobie sprawę że za podobną cenę mogę kupić cały silos po cemencie itp.

 

A jak teraz jest z przepisami ??

doczytałem że wszystko powyżej 4,5m wymaga pozwolenia na budowę. Rozumuję to tak że trzeba je dostać, wynająć geodetę do wyznaczenia miejsca i kierownika budowy do nadzoru i nie wystarczy samo zgłoszenie do gminy i pozwolenie od nich jak w przypadku blaszaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

A jak odwrócisz blachy to nie będzie się z niego sypało? ja bym go cieńką blacha od środka obil i ponabijal gwoździem dziur, tak że zboże nie wyleci a powietrze tak. Są specjalne siatki o drobnych szczelinach jak w suszarniach ale koszty duże. Jak masz blachę.to zrób jak mowie i powinno być dobrze.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też tak myśle i nie wiem co to kolega tak się napalił na taki syf, jeśli na zboże to za 7tys już masz nowy, a paszowe jeszcze tańsze. Także bezsens pchania się w zabytki.

U mnie są po cemencie w okolicy do sprzedania 50t za 3-5tys, już typ pare lat sprzedaje i nikt o taki szajs nie pyta,
Teraz blachy poodwracasz potem obkecisz stelażem znowu kupisz blache koszta jakie jeszcze renowacja zabytku.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ty to do zboża chcesz??? bo ja już sam nie wiem, i jakiej ładownosci szukasz? pszenicy?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Ja się na to tak bardzo nie przypalam tylko chcę zasięgnąć maks informacji. Tego typu silosy są raczej rzadkie. Ten akurat ma pojemność ponad 30t (właściciel nie zna dokładnej pojemności).

Ja w sumie myślałem o czymś około 6-10t. Na początek by mi wystarczył, A ten się po prostu trafił się z przypadku u gościa któremu chcę sprzedać zboże, więc część bym spłacił "w naturze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

A czy ustawienie takiego silosa w stodole rozwiązuje sprawę ?? Zrodził się taki pomysł dziś, bo można by sobie odpuścić wszelkie pozwolenia, ponieważ:

1. nie widać go, więc nie kole w oczy

2. stanowi wyposażenie budynku

 

Czy wtedy można by w nim bezpiecznie przechowywać zboże? Nie będzie brało wilgoci z powietrza ?

 

Co do zasadności takiego zakupu, to rozumiem wasze stwierdzenia, że zabytek. Ja też wolałbym nowy, ale trzeba mierzyć siły na zamiary, a z tego co mi po tym zostanie to sobie złoże 2 mniejszy niewielkim nakładem.

Wiem, że nie wszyscy z was pochwalają takie postępowanie, ale pewnie znajdzie się też wiele osób, które też kombinują, jak ja, żeby coś mieć małym nakładem środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

w stodole to jak najbardziej jeżeli dach jest w dobrym stanie ;) sam znam paru ludzi co mają silosy w stodołach takie jak na zdjęciu które wrzuciłeś na początku tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Jeszcze nie dałem ostatecznej odpowiedzi........ ale pewnie tak.......... Ojciec się napalił jak szczerbaty na suchary, bo się z jakimś znajomym widział i powiedział mu że też takiego ma i suszy w nim qq.  Ja póki co mam mieszane uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czym różnią się silosy zbożowe od silosów paszowych (chodzi mi o pasze w formie granulatu nie kiszonki)?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez elpolacco
      Sprzedam silos na zboże.Pojemność ok. 10T. Wymiary widoczne na zdjęciach.
      Średnica zbiornika: 2.4m
      Wykonane z blach o grubości: 3mm.
      Zbiorniki czyste, magazynowane były w nim tylko pasze. 
       
      Miejscowość: Wolbrom (małopolskie)
      Możliwość transportu w dowolne miejsce w okazyjnej cenie.
      Cena: 3000zł.
       
      Zdjęcia w ogłoszeniu:
      https://allegro.pl/silos-paszowy-zbiornik-na-zboze-10t-i7453786433.html
       
      Więcej informacji udzielę telefonicznie
      Tel. 5O2 O21 846
       
    • Przez Taurus83
      Jak myślicie zdałoby to egzamin?
      Podłogą beton. 
      Ściany wysokie na 2-2.5m z blachy trapezowej. Słupy metalowe co tyle metrów ile trzeba. Przykrycie z plandeki opierajacej się  na trókątnych poprzeczkach jak w naczepie ciezarowej. 
      Silos byłby przejazdowy. Szerokość powiedzmy 8 metrów. Długi ze  20.  Jedna sciane możnaby dostawiac z gotowych elementów a na drugiej zrobić drzwi. Blachę używaną można kupić bardzo tanio. Słupy też po cenie złomu. Plandeka jak do przyczep na metry. Trójkąty wyspawać i gotowe. Albo nawet z amelinium zrobic zeby bylo latwo montować. Raczej przez zimę bym tam nie trzymał ale do grudnia? Koszt na szybko policzony to ok 15 tys.  Ok 250-300 ton pszenicy by weszło do takiego magazynu 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj