benyk123

Massey Ferguson 3070 Filtry&hydraulika

Polecane posty

benyk123    27

Witam! 

Mam pytanie w sprawie żółtego elementu który znajduje się z prawej strony skrzyni biegów,dokładnie do czego on służy, czy to jest jakiś filtr? 

 

Po wymianie oleju przekładniowego i  filtra hydraulicznego zapaliła mi się ostatnio kontrolka od filtra oleju :)

Dodam że przed wymianą miałem problem ze wspomaganiem,ciężko chodziło,myślałem że po wymianie wszystko wróci do normy :)

Kontrolka wcześniej przed wymianą oleju też się czasami świeciła jaka może być przyczyna? Filtr jaki założyłem:post-105740-0-71719700-1450285071_thumb.jpg  Czy w tym ciągniku znajduje się tylko jeden filtr?

 

Z góry dziękuję :)

 

post-105740-0-59249800-1450284651_thumb.jpg

Edytowano przez benyk123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

To zółte to ktoś osłonke założył na siłownik przełączający AB.

Filtr masz duży więc jest raczej tylko ten jeden

Przeważnie jak wspomaganie siada to pompa nadaje się do wymiany... zmierzyć ciśnienie na króćcu obok filtra i bęedziesz wiedział

A w ogóle która kontrolka się zaświeciła? bo coś mi się wydaje że niskiego cisnienia skrzyni a nie zanieczyszczonego filtra

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benyk123    27

Ta kontrolka od ciśnienia w skrzyni biegów to oznaczona jest trybikiem,a u mnie się pali ta kolejna czyli chyba takie dwie krople ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benyk123    27

Ok dzięki a jaki powinien być?Może wiesz jaki numer tego filtra i firma,ten kosztował ponad 200 zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

po numerze sądząc to masz dobry. Mój też jakoś tyle kosztował marki no name bo taki do Agromy sprowadzili. Olej filtr i czujnik albo go wymień... być może pasuje z MF255... rób pomiar cisnienia

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka która Ci się świeci jest od ciśnienia systemowego skrzyni, to ciśnienie brane jest z powrotu z orbitrola, więc jeśli miałeś już wcześniej problemy ze wspomaganiem to ja zacząłbym od sprawdzenia ciśnienia, jeśli słabe to pompa lub coś z zaworem.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj