rolnik111222

Nowy Forszmit? Warto?

Polecane posty

Witam Panowie, posiada z was ktos takie cudo??

 

http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornika-fortschritt-t-088-przyczepa-objetosciowa-CID757-ID2bk0h.html#e3b9e8c543

 

 http://www.zpcz.pl/maszyny-rolnicze/rozrzutnik-obornika-t-088/dane-techniczne

 

 

cena brutto podstawowej wersji ok 75 tys niby 12 ton ale wielkosc kasty raczej wskazuje na 10 t, latwo mozna przerobic to na przyczepe objetosciowa (nadstawki itp ktora mozna dokupic), plusem sa na pewno latwo dostepne i tanie czesci... warto ? jak myslicie? jaka jest jego jakosc, awaryjnosc? czy lepiej kupic sie za te pieniadze na metal fachu czy tam simpie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostuch88    4

pytasz forumowiczów o jakiegoś Forszmita A oferta na olx jest na fortschritta i to też nie do końca bo to jest jakaś tania Polska podróbka niemieckiego oryginału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego :) nie czepiaj się pisowni, specjalnie tak napisałem, noo własnie, czy ktos posiada taki  nowy rozrzutnik? oni podobno kupili patent od  fortschritta i moge sprzedawać wlasnie je pod ta nazwa i twierdza ze jest tak niezawodny jak oryginal a wszystkie czesci sa kompatybilne ze starym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A może to tylko odbudowany złom z pokrzyw? w sumie niekoniecznie złom ale po prostu po remoncie i tyle a wciskają że to nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@rolnik ile ty masz lat? pewnie mało. Fortschritt to było jedno wielki zrzeszenie w dawnym NRD i pod tą nazwą produkowano wszystko związane z rolnictwem, co mi przychodzi do głowy to traktory, kombajny, beczkowozy, sieczkarnie, pokosówki, i co tam jeszcze? Produkowało to wiele zakładów pod jednym szyldem. Po rozpadzie każdy zakład przyją swoją nazwę i  rozrzutniki to Annaburger  http://www.annaburger-polska., kombajny to MDW itd. Rozpad nastąpił na początku lat 90 ubiegłego wieku.To tak trochę historii.

Jak ktoś pisze że produkuje Fortschritta , to nie wiem czy śmiać  się czy płakać. Co najwyżej może to robić na wzór (z kopiowany) ale czy wykupił licencję ( czy było od kogo) i czy trzyma się technologi i jakości materiałów to nikt nie sprawdzi. Jest to żerowanie na starym dobrym sprawdzonym produkcie.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego za wyjaśnienie, ja tylko napisałem to co się dowiedziałem w tej firmie jak do nich dzwoniłem i co mi oni mówili :) ciekawe czy są osoby na tym forum użytkujące taka maszynę z ich firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Moim zdaniem to są duże puzzle. Każdą część kupisz bez problemu, na allegro ktoś kiedyś nawet sprzedawał nowe zrobione ramy, ale moim zdaniem za tą cenę nie warto,myślę że samemu byś to taniej poskładał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Nie wierzę żeby produkowali to na licencji.

Części ma takie jak w oryginale bo kupowali je gotowe ale nie wiadomo z czego zrobili ramę,burty,jak to jest pospawane,malowane pewnie jest byle jak.

Ursus albo inna duża firma na pewno dużo lepiej wykonają od podstaw cały rozrzutnik ale ja wolałbym kupić sprawdzonego T-088 w dobrym stanie albo jakieś padło i zrobić porządnie generalny remont.

Rozrzutnik to prosta maszyna i moim zdaniem nie warto wydawać kasy na nowy,chyba że bierze się dofinansowanie to wtedy już warto się zastanowić nad nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej zainteresuj się jakimś Ursusem, albo Euromilk'iem czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj