slawek1m

czym opryskać żyto na jesień

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek1m    2

Witam'

 

 

Mam żyto, które wzeszło bardzo nierówno. Zasiane 18-09-2015 część wzeszło ok 7-10 dni po siewie, reszta wychodzi dopiero teraz tj po ok 25 dniach (opóźnione wschody części ziarna spowodowane były suszą - siane w dość suchą glebę).

 

   Jakim cherbicydem opryskać teraz żytko aby nie uszkodzić roślin w różnych fazach rozwojowych. Chodzi głównie o zniszczenie tomki ościstej.  

 

 

Pilne.

 

 

Edytowano przez slawek1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

lentipur flo 2l na ha i tomki niema. od 2 lat to stosuje.
a przez tomke nawet 50% zboza wyginac potrafilo
tylko ze lentipur od 3lisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

lentipur flo 2l na ha i tomki niema. od 2 lat to stosuje.

a przez tomke nawet 50% zboza wyginac potrafilo

tylko ze lentipur od 3lisci

Kolego a ile dawałes wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

tolurex mi jej nie bral a lentipur flo niszczy ja. tylko inne stezenie substancji czynnej jest w obu srodkach. nie bez przyczyny lentipur jest drozszym srodkiem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

kiedys ok 300teraz wychodzi ok 250l/ha

Kolego dlaczego pytałem bo na 400l /ha nic nie podziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj