akernolat

Stacja paszowa v Karmniki na hali udojowej

Polecane posty

akernolat    26

Co polecacie? Sytuacja wygląda tak:

- obora przerobiona na wolnostanowiskową dla 50 sztuk mlecznych( możliwość rozbudowy dla kolejnych 50)

- hala udojowa 2x6 rybia ość 60", podłączanie od tyłu

Mam wybór:

1. Stacja paszowa używana delaval za 12 tysięcy z respondentami np:

http://olx.pl/oferta/stacja-paszowa-de-laval-CID757-IDazbsz.html#b1e2ae1e04

2. Karmniki na hale udojową również za 12 tysięcy, takie jak te na 1 zdjęciu:

http://allegro.pl/stacje-paszowe-dla-bydla-alfa-laval-mullerup-i5700731362.html

 

Co polecacie? Każdy poleca co innego. Byłem w oborze w której doją ponad 100 sztuk i karmią na hali. 2 razy w miesiącu oznaczają krowy 4 kolorami- każdy kolor inna ilość paszy w hali. Efekt? Jak byłem na dojeniu to wydawało mi się super:) Wszystkie krowy ustawiły się same do dojenia (podgonili 2 krowy, które są chore) zatem duży plus. Dojenie szło bardzo szybko. Ale wadą jest trochę to że maksymalnie na hali dla 1 krowy można podać 6 kg paszy treściwej, ale jeśli wyrównam stado to chyba nie będzie problemu?

Czy może lepiej wybrać stację paszową?

Proszę o wszelaką pomoc, gdyż w ciągu 2 tygodni muszę podjąć decyzję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

duza ilosc 6 kg na ras tresciwej wiecej krowa wykorzysta jak te 6 kg dostanie w 3 dawkach
to po raz wes pod uwage obsluge bedziesz chodzil i farba znaczyl czy lepiej usiasc przed kompem i ustawic dawke
a przy stacji paszowej najwazniejsza jest bramka ktora nie pozwoli aby krowa wypchnela druga krowe ze stacji reasumujac dawanie dla krowy 6 kg tresciwej paszy na raz bardzo kiepski pomysl do tego farba itp lepsza stacja ale stacja tylko z bramka by krowa mogla spokojnie zjesc i wtedy ustawisz im po 2 kg na raz i spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

2 razy dziennie po 3 kg to jest 6kg:)

a 3 kg na 1 odpas to chyba jeszcze może być:) co do stacji to boję się 3 rzeczy:

- że będę musiał dużo krów podganiać do dojenia

- że będę musiał uczyć pierwiastki korzystania ze stacji

- że będę musiał dokupić później drugą i trzecią stację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

czy istnieje systemy zywienia na hali udojowej z transponderami i inwidualnym zywieniem kazdej sztuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

z tego co wiem to tak- ale jest to strasznie drogie...

wracam do tematu, czy ktoś jeszcze pomoże mi się zdecydować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Podbijam temat.Sam mam dylemat co wybrac.stacja popularniejsza ale ciasno w oborze i duza obsada wiec boje sie o slabsze sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj