tomn95

Kosiarka osa modernizacja

Polecane posty

tomn95    51

Witam. Otoz sprawa wyglada nastepujaco posiadam ta kosiarke i potrzebuje przerobic ja aby ostrze podnosilo sie do pionu. Jest na to jakis sposob? Bo przez to kolo z lancuchem unosi sie tylko troche. Czy ktos z was ma jakis pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

siłownik na hydraulikę  :D ale jak dasz do pionu to nie powinno kosić tylko do transportu ten pion a przy zawracaniu unosi się trochę by nie za ryło w ziemię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dla kosy i targańca to bez różnicy czy w pionie ,czy w poziomie ,tylko po co ? Ale jak taka potrzeba, to tylko siłownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A wiecie jak podlaczyc silawnik do c330 mam tylko rozdzielacz pod siedzeniem. Trzeba kupic jakis rozdzielacz dwusekcyjny i silownik dwustronny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

W póżniejszych 30 ,nie wiem jaką masz ,środkowe wcięcie na rozdzielaczu jest na siłownik jednostronnego działania,czyli w tym wypadku na podniesienie by wystarczyło.Podłancza się pod rozdzielacz przewód hydrauliczny,ale pod które wyjście to już nie pamiętam,może ktoś podpowie.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Odpowiedzcie temu gostkowi tak jak on odpowiedział w dziale ścielarka do truskawek:

Reklama
 

Napisany 06 marzec 2014 - 19:33

Mechanizmu tnącego nie umieszczę bo sporo nad nim pracowałem i działa znakomicie. A co do napędu most z możliwie dużym przełożeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No tak to srodkowe wciecie zadziala ale tylko jesli chodzi o kiper tam silownik sie wysuwa a tu zeby zlozyc to trzeba zeby on sie wsuwal tzn ciagnal nie wypychal wiec bez rozdzielacza na blotniku chyba nie da rady. Jeszcze zastanawiam sie gdzie umiescic silownik tak zeby to sie wgl zlozylo bo to ma na pewno duze znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak zamatować siłownik ,to musisz sobie sam wyliczyć kąty ,co do siłownika to co za problem musi byc dwustronny ,zasilanie podłączasz od strony wsuwu a z drugiej strony zaślepiasz dając odpowietrznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wyliczylem mniej wiecej najkrotsza dl 40 a najdluzsza 70 tylko nie wiem czy da rade zlozyc jezeli bedzie tak blisko ramienia. Jak to odpowietrznik? To jak bedzie sie rozkladala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

   Siłownik,zakończony linką,przez  kółko,i może wypychać,podobnie unosi się podbieracz w niektórych samoz bierkach  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Odpowietrznik aby mógł swobodnie pracować,choć próżnia wytworzona w drugiej komorze pomogła by przy rozkładaniu maszyny ,wiec można by spróbować zaślepić to drugie wyjście , sam siłownik da radę bez problemu ,zakładam że średnica cylindra bedzie ok 60mm.Napisz mi jeszcze dlaczego ten siłownik chcesz założyć,dlaczego ma pracować pionowo  ?Pytam dlatego że jesli ma to służyć tylko do podnoszenia kosy to będzie niewypał ponieważ ta maszyna musi pływać ,dopasowywać się do terenu ,a Ty ją zrobisz na sztywno i będziesz musiał korygować nierówności terenu  .To nie dyskowa, tam waga maszyny robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ona nie bedzie pracowac pionowo a ten silownik jest mi po to potrzebny zeby omijac slupki w malinach bo mam zamiar kosic je wlasnie nia. A co do zaslepiania to raczej musze dac i z drugiej strony bo te ramie jest dosc ciezkie i nie chce zeby mi pierdyklo na ziemie z impetem :) bo raczej jak podlacze z obu stron to bedzie dzialac nie trzeba wtedy zadnego odpowietrznika?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie pierdyknie jak ustawisz silownik na maksymalnym wysuwie  i zachowasz poziom maszyny  ,a wysokość i tak regulujesz podnośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na dwa węze zawsze będzie lepiej ,ale od początku tematu zakładamy ciecie kosztów i oryginalne wyjście na wywrót ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czyli chodzi o to wyjacie na rozdzielaczu na kiper ktore mam zaslepione. Ciekawe jakby to dzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj