BomV

zagubiona umowa kupna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BomV    190

witam

mam zamiar wyremontować sobie przyczepę a potem przydało by sie ja zarejestrowwac lecz zaginęła mi umowa kupna. Przyczepa była kupiona z 20 lat temu z nie istniejacego juz SKR-u. Nie była nigdzie zglaszana czyli nie jest nigdzie potwierdzona notarialnie? da sie to jakoś prawnie wyprostować czy bede musiał to załatwić "po cichu'? dowód rejestracyjny mam.

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwasq    5

jak masz dowód to może zapytaj się w wydziale komunikacji o ile  tam sa normalni to pod powiedzą ci co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

duplikat było by najprościej jak bym wiedział gdzie jest umowa. tak jak pisałem skr-u już nie ma nie wiem czy jakies dokumenty gdziekolwiek są, był tata w gminie bo chciał nowy dowód ale bez umowy nie da rade nic zrobić 

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

to u was jeszcze na gminie wydaja dowody rejestracyjne ?
ps. napisz sobie drugą umowe z data np 10 lat wstecz i git tego nie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

jak było kupione z skr to na pewno masz miałeś fakturę lub rachunek na pewno nie umowę i teraz albo szukać w archiwach państwowych faktury rachunku lub w sądzie rejonowym można założyć sprawę o przewlaszczenie składasz wniosek w sądzie uzasadniasz czyli opisujesz całą sytuację koszt 70-150zl powolujesz świadków ze od 20 lat używasz tej przyczepy i dostajesz z sądu papier przegląd i ubezpieczenie musisz mieć i idziesz do wydziału komunikacji i rejestrujesz


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

nie było żadnych faktur ani paragonów. wszystko zostało napisanie na umowie kupna/sprzedaży. w wydziale komunikacji powiedzieli ze muszę mieć umowę i tyle podkreślam ze dowód rej. posiadam. zasiedzenie tez odpada ponieważ przyczepa była używana w gosp. mojego wujka teraz mój tata je dostaje wiec on raczej nie może wnioskować ze sprzęt został zasiedzony tylko wujek. Wujek zmarł pół roku temu. 

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Jezeli było to kupowane od państwowej instytucji to musiał być rachunek lub kwit napewno nie umowa chyba że ktoś na lewo coś kombinował  mój ojceic miał podobna sytuacje że z 30lat temu kupił przyczepę ze spółdzielni która nie istnieje i rachunek od niej zaginoł a dowód rejestracyjny i tablica miał tata też to przechodził nie polecam kupowania dokumentów bo znajomy tak zrobił i dostał wyrok 3 lata w zawieszeniu  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

BomV korzystaj z przeglądarki sprawdzającej pisownie!!!!!!!!!!!!!!!!!

"wójek" piszemy przez "U" otwarte - wójt przez "Ó" zamknięte zapamiętaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Transakcja została zawarta oficjalnie nie po cichu. I może też był jakiś kwit tj. paragon lub faktura ale mój tata nic o tym nie wie. Wie natomiast że była na pewno umowa, którą sam kiedyś kiedyś trzymał w rękach i sobie ot tak przeczytał szukając czegoś w papierach. Ale to było 10lat temu a od tego czasu papiery zmieniały miejsce 50razy. przewalały się to u nas to u wujka. A nie wiecie czy może dokumenty ze starych spółdzielni takich jak SKR czy coś podobnego są gdzieś do tej pory przechowywane czy wszystko zniszczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

napisałem ci wcześniej ze w archiwach państwowych na danym terenie rejonie ale nie wiem czy faktury nie są trzymane 10lat ale i tak po wujku musisz przeprowadzić postanowienie spadkowe to nie wiem czy to gra warta świeczki w zależności co to za przyczepa a nie znasz nikogo kto pracowa w tym skr to może ci coś podpowie kto trzymał takie dokumenty


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

po problemie :D teraz przeglądając papiery nastawiłem się na szukanie i umowy i jakiegoś rachunku lub faktury i znalazłem w pierwszej teczce jaką wyciągnołem ;D fakturka i dodód wpłaty 140tys. mojego dziadka ta przyczepa kosztowała :P oczywiście przed dominacją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

jeszcze mam jedno pytanie co z ubezpieczeniem które nie było płacone tyle lat? nie będa mi kazali płacic jakiejś kary czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj