Gość PolskiRolnikt

Wybieg dla bydła mlecznego - pomoc

Polecane posty

Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Witam chciałbym się was poradzić, mam oborę uwięziową na prawie 50 sztuk bydła taki szybki schemat poniżej na razie bez wymiarów bo będę musiał je zrobić. Chciałbym zrobić taki wybieg dla nich coby poprawiła się ich kondycja racic i stawów w tym roku jeszcze nie były na pastwisku i przez nogi krowy są sprzedawane. 

Do rzeczy z dwóch stron ogrodziłbym je prowizorycznym drewnianym płotem + pastuch tak jak widać na rysunku największy problem to widzę w tym stole paszowym nie mam pojęcia jak się za to zabrać bo idea jest taka żeby od ok godziny 9-10 do 16;30 przebywały na wybiegu zaganiane na dój i noc do środka. Mam wóz paszowy i można by było zrobić tak że jakąś tam część załóżmy połowę zwalałbym na wybieg i połowę do obory co jakby wróciły z wybiegu mogły jeść przez noc do rana. 

DODAM ŻE CHCIAŁBYM TO ZROBIĆ JAK NAJTANIEJ :)

Tutaj rodzą się pytanie jak wykonać taki stół? musiałby być on trochę wyżej i do tego jakieś ogrodzenie z rur i tu następne pytania raczej potrzebne by było jakieś zadaszenie do tego tylko jak? coś w stylu wiaty przez całą długość i jakieś 6 metrów szerokie?
Nie mam pojęcia to już jak napisałem to raczej droższy interes a chciałbym zrobić to tanio
Coś w tym stylu

post-159742-0-09762100-1443894440.jpg

Proszę o pomysły rady :)

post-159742-0-43380800-1443893380_thumb.png

Edytowano przez PolskiRolnikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

pomysł dobry tylko na jakiej powierzchni bedzie te 50 szt bo jak bedzie za mała to bedziesz ganiał mucki po polach tak jak ja ani ogrodzenie ani pastuch nic nie da bo słabsza krowe popchnie dwie albo trzy i juz zabawa gotowa , z tym jedzieniem to chyba tak nie dokonca tani sposób . Moim zdaniem rozdasz tmr wczesniej niz zwykle np o 6 wygonisz na wybieg ok godz 9 jak sie najedza i zgonisz na dój , na wybiegu tylko woda . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Wolałbym żeby na wybiegu też jadły :D nie wiem ile trzeba miejsca przy stole paszowym na jedną sztukę? Z jedzeniem dało by radę tylko w razie deszczu lipa najgorsza z tym dachem jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

e tam, musisz chcieć i zrobisz sobie ten daszek!

na drabinkę potrzeba standardowo 0,6metra na sztukę czyli jak by nie patrzył to 30metrów i musisz dać tez kilka stanowisk więcej bo to bydło będzie się przepychać...

jednak myślę że dobrym pomysłem było by same wypędzanie bydła zaraz po rannym dojeniu a napędzanie po śniadaniu... podzielisz sobie stado na kilka grup i codziennie po kilka/kilkanaście by sobie polatały, a za jednym zamachem wypuściłbyś te co są przed rują do obserwacji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Ok a ma ktoś pomysł jak wykonać stół paszowy? z samego betonu z  wkładem kamieni czy macie jakiś inny pomysł? Co w razie co wozem paszowym w lato by się dało? miałem pomysł zrobić taką od strony krów wyższą "podmurówkę" jakieś hmm szerokiej 15cm następnie niżej szerkokość 60cm a na niej warstwa cegły na rogu co by krowy na przejazd nie zrzucały jedzenia. Kurczę pomysł mi się podoba ale koszta też nie małe, macie może jeszcze jakieś pomysły albo rady?

Edit: W sumie to mam pustaki to można by coś ulepić

Edytowano przez PolskiRolnikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

@7891Firefox  jesteś z za Urszulina :-) Błoto? To przyjedź do mnie teraz to dopiero jest masakra. 

 

A jak tam się sprawuje Same?

Jeśli Cię z kimś innym pomyliłem to sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Też o tym myślę... Mój mąż widział w necie takie gumy w rolkach na korytarz paszowy lub pryzmę. Tylko ciekawe, czy to dobry pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bakimo
      Witam
      mam pytanie do wszystkich którzy wzieli duży kredyt na rozwój gospodarstwa. Myślę tu o kwocie w okolicach 1mln.
      jak wam się wiedzie? czy nie żałujecie? co byście zrobili inaczej? itp.
      Matematycznie może to i ma uzasadnienie ale jak wiadomo matematyka z rolnictwem nie zawsze idą w parze...
    • Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, znanego koncernu o zasięgu międzynarodowym specjalizującego się w doradztwie żywieniowym zwierząt, produkcji składników paszowych i utrzymaniu dobrostanu zwierząt poszukujemy doświadczonego managera w obszarze żywienia bydła.
      Firma naszego Klienta należy do struktur światowego lidera w branży rolnej i dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym oraz specjalistyczną wiedzą ekspertów z całej Europy. Nasz Klient oferuje nowoczesne produkty żywienia zwierząt łączące osiągnięcia naukowe z potrzebami i indywidualnymi wymaganiami klientów a wysoka jakość produktów Klienta została doceniona wielokrotnie nagrodami branżowymi.
       
      W związku z rozwojem struktur w Polsce nasz Klient poszukuje wartościowych kandydatów na stanowisko:
       
       
      Key Account Manager / Kierownik ds. żywienia bydła
       
      Zakres obowiązków:
       
      Prowadzenie profesjonalnego serwisu doradczego dla kluczowych klientów w oparciu o własne doświadczenie i posiadaną wiedzę o produktach, technikach i technologiach wykorzystywanych w produkcji zwierzęcej na terenie Polski Nawiązywanie współpracy z nowymi klientami (duże fermy, hodowcy) na terenie Polski Sprzedaż produktów oraz usług firmy z uwzględnieniem indywidulanych potrzeb i specyfiki prowadzonej hodowli Budowanie i utrzymywanie pozytywnych i długoterminowych relacji z klientami oraz partnerami Promowanie technologicznych i naukowych osiągnięć firmy, prowadzenie szkoleń i prezentacji Współpraca ze środowiskiem naukowo-badawczym, wspierającym rozwój wiedzy i technologii w żywieniu zwierząt Organizacja i uczestnictwo firmy w targach, wystawach i spotkaniach z klientami oraz partnerami Składanie bieżących sprawozdań z działalności sprzedażowej oraz marketingowej  
      Oczekiwania wobec kandydatów:
       
      Wykształcenie wyższe  zootechniczne (wykształcenie rolnicze lub inne pokrewne będzie także rozważane, jeżeli kandydat posiada wymagane doświadczenie w branży doradczej) Co najmniej 3-4 lata doświadczenia w doradztwie żywieniowym zwierząt lub produkcji zwierzęcej (bydło) Konieczna praktyczna znajomość produkcji zwierzęcej oraz produktów i technologii stosowanych w żywieniu zwierząt Zaawansowane umiejętności negocjacyjne i handlowe Wysoka motywacja i nastawienie na realizację celów Samodzielność w działaniu Pomysłowość i inicjatywa w proponowaniu indywidualnych rozwiązań Umiejętność obsługi programów z pakietu Microsoft Office Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej dobrym, umożliwiającym komunikację ze specjalistami poza granicami kraju Aktywne prawo jazdy  
      Nasz Klient oferuje:
      Możliwość pracy w dynamicznym i ambitnym zespole wysokiej klasy międzynarodowych specjalistów Dostęp do najnowszej, światowej wiedzy i osiągnięć w dziedzinie żywienia zwierząt Konkurencyjne wynagrodzenie i premię uzależnioną od wypracowanych wyników Niezbędne narzędzia pracy Możliwość rozwoju zawodowego w renomowanej, międzynarodowej firmie  
      Zainteresowanych kandydatów zapraszamy do przesłania aplikacji z życiorysem zawodowym w języku polskim i angielskim pod adres: jw@hric.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem: 660 703 703
    • Przez Vezuwiusz
      Witam.Chciałbym rozpocząć hodowlę świnek wietnamskich i nie wiem czy zrobienie zwykłego płotu na wysokość około 65 cm wystarczy, aby te świnki stamtąd  nie uciekły tzn.(czy nie zaczną taranować płotka i czy przez niego nie przeskoczą ).? Proszę o szybką odpowiedź.
    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj