czaczaua

ZETOR FORTERRA 140HD - opinie użytkowników

Polecane posty

czaczaua    1

Witam wszystkich.

Zamierzam nabyć drogą kupna ciągnik ok. 140KM na 30ha ziemi na Żuławach.

2-3 klasa, glina, iły i trochę lżejszej....

Przy okazji wymieniam narzędzia do pracy, kupując:

- pług obracany 3+1 (wybór marki w trakcie decyzji)

- agregat uprawowy ok 4m (j.w)

- glebogryzarka 2,5 m

- siewnik z agregatem 3m (to mam)

 

Szukam, paczę, obserwuję i mój wybór padł na ZETORA FORTERRA 140HD.

Potrzebuję uczciwych opinii użytkowników, którzy nabyli już ten zmodyfikowany model. Nie chodzi mi o pochwały osób, które kupiły i teraz (ponieważ to już ich sprzęt) będą chwaliły go pod niebiosa. Interesują mnie opinie, uwagi i zastrzeżenia, które pomogą mi w podjęciu decyzji zakupowej. Wiem, że ZETOR, to nie jest chyba szczyt możliwości technologicznych, ale odkąd przejąłem gospodarstwo, użytkuję dwa staruszki URSUSA: 1212 i 1224. Oba z napędem 4x4, jeden z turbo. Stan jest bardzo dobry, ale to już muzeum.... Wierzę, że jednym nowym na tych hektarach zrobię to samo szybciej, taniej i wygodniej. Chyba, że ktoś mnie wyprowadzi z tego błędu... :P

Myślę, że czas na zmiany, zwłaszcza, że ostatnia szansa na kasiorę od "Braci Europejczyków".

Podsumowując, proszę o szczere opinie użytkowników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jaką cenę ci oferują za zetorka?
Jak się wcześniej orientowalem to cenowo zetor się zbliża do nh/case/claas osobiście bym tego nie kupił bo to raczej nowość w dodatku skladak lepiej trochę dołożyć i spać spokojnie:-)

Życzę udanego zakupu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

nie wiem jak w 140 ale kilka razy juz slyszalem o skrzyniach w zetorach ktore padaly po 600mth a i jeden przypadek kiedy serwis po 3 probie naprawy za 4 razem sie nie podja... ale to tez moglabyc wina oleju jakiego uzywa serwis... w tych pieniadzach moze kubota ? one sa zwinne i zazwyczaj zywotne ja mam claas ario 420 4 tys mth i jak narazie chodzi ok
i tak jak mowisz opinia uzytkownika nigdy nie bedzie obiektywna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Skoro w Zetorach z ostatnich 10 lat sprzęgłą i skrzynie biegów sprawiają problemy po kilku tysiącach mtg to bałbym się kupić tą nową Forterre HD.

Ale nie wiem czy Zetor ma jakiegoś konkurenta w ciągnikach około 140 km w podobnym przedziale cenowym.

NH pewnie byłby dużo droższy,może McCormick byłby porównywalny cenowo.

Ma silniki BetaPower od Iveco na Adblue a Zetor ma filtr cząstek stałych który jest dużo bardziej kłopotliwy niż Adblue,wnętrze też wygląda dużo lepiej jak w Zetorze.

Ciekawe tylko czy McCormick nadal montuje niemieckie skrzynie ZF jak w poprzednich modelach czy jakieś inne albo może już robi swoje skrzynie bo na stronie nic o tym nie piszą.

 

https://mccormick.romanowski.pl/seria-x

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Czytałem w RPT, że jest promocja na Zetory i np. Forterrę HD z tego roku można kupić 25 tyś. brutto taniej, a z roku ubiegłego 32 tyś. brutto taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

JA mam od kwietna 140 HSX i 90 Power Maja po 150 godzin i narazie ok, spalanie w normie, Pierwszy serwis wyniósł mnie 900 złotych od sztuki z robocizna to jest olej w silniku i przekładni przedniego mostu oraz wszystkie filtry olejowe i paliwa. Skrzynia lekko działa, mam zastrzezenie do wydajnosci pompy do wspomagania bo na wolnych obrotach ciezko sie kreci. 140 ciagnie kosiarki kronego przednia i boczna razem maja  6m skosiłem ponad 100 ha  w upały położyłem 30ha  to sie nawet nie zagrzał. Miałem problem z Dpf ale serwis przyjechał i go wymienili na jakis filtr serwisowy i problem z głowy ten juz sie nie zapcha. Wiecej nic nie umiem powiedziec za krótko je  mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smirnof07    0

mam zamiar z PROW brać zetora forterra140 hsx może ktoś cos powiedzieć o tym wyborze, tuz wom na przód max odważniki przód i tył  kabina standard 266 tys brutto na dzień dzisiejszy rocznik 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Powiem tak z zestawem kosiarek o szerokosci 6 metrów wychodzi ok14l/h w tym czasie skosiłem ok 5ha a orce również 12l/ha a agregacie uprawowo siewnym biernym 8l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj