milosz1713

Cyklop t-214 problem

Polecane posty

milosz1713    4

Witam kolegów z agrofoto. Kupiłem cyklopa od znajomego trochę stał, zmieniłem olej wyczyściłem filtry. uruchomiłem go i chodził z godzinę ładnie wszystko w miarę chodziło tak mi się wydaję bo mam pierwszy raz cyklopa wrzucałem ostanie łyżki i nagle chciałem otworzyć powoli się otwierała bardzo powoli ruszałem wajchą ciut szybciej ale mała różnica i patrze ja otwieram a ona sie sama zamyka z powrotem. I tutaj mój probłem co się mogło stać coś z rozdzielaczem?? Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

moze byc przestrzal tak zwany na silowniku albo rozdzielaczu ja podlaczylbym przewody od tego silownika do innego i jedno z dwoch sie wylkuczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Panowie,

czy jak słabo podnosi na siłowniku głównym (zużyty rozdzielacz)  to czy można przełożyć węże tak, żeby używać do podnoszenia np. tego od podpór bo on w praktyce jest mało co używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Możesz spróbować jak to będzie "chodzić" w praktyce. W teorii to wygląda tak że nie będziesz mógł jednoczesnie podnosić i się obracać. Nawet jak będziesz tylko podnosił to będzie to dość wolno bo na rozdzielacz dwusekcyjny "skierowane" jest tylko 13 l/min i to niezależnie od obrotów, na rozdzielacz trójsekcyjny - dwa razy tyle - przy znamionowych obrotach WOM-u - 430obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

witam ponownie kolegów z AF mam problem z obrotem słabo obraca czy to może być wina siłowników zurzyte te gumy w środku??i mam jeszcze jedno pytanie olej jest zmieniony w cyklopie siłe ma podnosi bez problemu mokry obornik ale jak na mnie strasznie wolno chodzi jak zawsze sąsiad przyjeżdzał wozić obornik to chciało się patrzeć jak ten cyklop fika z obornikiem a mój jest taki wolny siłe ma ale nie ma szybkości co może być winna??dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie wiem czy wszystkie modele to miały u nas jest pod podłogą taki łącznik rurek od obrotu w kształcie litery"H" i to on jest odpowiedzialny za szybkość obrotu wiem że podkładałem tam podkładki pod sprężynki aby szybciej się obracał.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

filtr wycztść

 

witam olej był zmienianiany nie dawno i filtr był czyszczony wiec jest ok ale własnie coś mi w głowie świta bo ojciec mi dzisiaj mówił ze sekcja od łap chodzi ale jakby słabiej a ta od obortu prawie wcale może to wina rozdzielacza co mam zrobić na początek co radzicie?? jutro chce się za to zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Czytajac Twój pierwszy post to coś  walnęło od razu więc albo podeszło cos w rozdzielaczu (piszesz że stał troche )lub po wymianie oleju pompa szwankuje ,może nie poszedł sam simering (bo by wyrzucał olej do przekładni)ale jest jeszcze uszczelniacz miedzy pokrywą a korpusem pompy ,to co opisujesz to nagły spadek ciśnienia wiec albo pompa albo rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Czytajac Twój pierwszy post to coś  walnęło od razu więc albo podeszło cos w rozdzielaczu (piszesz że stał troche )lub po wymianie oleju pompa szwankuje ,może nie poszedł sam simering (bo by wyrzucał olej do przekładni)ale jest jeszcze uszczelniacz miedzy pokrywą a korpusem pompy ,to co opisujesz to nagły spadek ciśnienia wiec albo pompa albo rozdzielacz

 

Dzisiaj znajomy podrzucił mi ten regulator co mi pisaliście ze mam go rozebrac itp przełożyliśmy go do mojego o dziwo łapy i obrót ożył wszystko śmiga już się cieszyłem i na 3 sekcyjnym rozdzielaczu podnosiłem ramie główne to ledwo ledwo podnosił tak samo z łyżką. Z powrotem przełożyliśmy moj regulator i znowu to samo 3 sekcyjny działa bez zarzutu a 2 sekcyjny czyli łapy i obrót wcale już mi ręce opadają...prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Czyli masz odpowiedz ,regulator szwankuje, nie kojarzę dokładnie jak w cyklopie (mam UNHZ),ale regulator ma wejście i dwa wyjścia ,podepnij nanometr i sprawdz czy dobrze podaje ciśnienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Czyli masz odpowiedz ,regulator szwankuje, nie kojarzę dokładnie jak w cyklopie (mam UNHZ),ale regulator ma wejście i dwa wyjścia ,podepnij nanometr i sprawdz czy dobrze podaje ciśnienie .

 

ok rozumiem ale słuchaj wkreciliśmy z kolegą jego regulator to lapy i obrót działał aż miło ale za to w rozdzielaczu 3 sekcyjnym wszystkie trzy pozycje działały słabiej nie szlo pracować a na moim odwrotnie te 3 pozycje chodzą płynie a te 2 od łap i od obrotu nie działaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Czyli szukaj przyczyny w tym regulatorze ,dlatego  pisze ,abyś sprawdził ciśnienie na wyjściach to że podłączysz dwa różne  to nie oznacza ze bedą działały prawidłowo  ,nie chce się przedrzemać ,to moje porady ,może któryś z kolegów  coś doda i pomoże rozwiązac problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Nie wiem czy wszystkie modele to miały u nas jest pod podłogą taki łącznik rurek od obrotu w kształcie litery"H" i to on jest odpowiedzialny za szybkość obrotu wiem że podkładałem tam podkładki pod sprężynki aby szybciej się obracał.

Panowie, ja chciałbym osiągnąć efekt odwrotny tzn, żeby wolniej obracał ale z możliwością łatwej regulacji.

 

Chodzi o to, że najczęściej używam cyklopa do big bagów i wtedy chciałbym, żeby obracał się wolniutku bo tak to majta za bardzo ale czasem też używa się do np. przerzucenia obornika na pryzmie i wtedy powinien chodzić w miarę szybko.

 

Moje pytanie jest takie, jaki zawór czy dławik i gdzie zamontować żeby uzyskać efekt o jakim piszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj