Luki255

obora na opasy za 80 tyś , czy to możliwe ?

Polecane posty

Luki255    47

Witam czy jest to możliwe żeby za 80 tyś postawić oborę wolnostanowiskową  na głebokiej ściółce na chociaż 20 sztuk ? obora miała by mieć 10 metrów szerokości po jednej stronie kojec szerokości 3 m na opasy do wieku 12 miesięcy , korytarz paszowy 3 m i kojec 4 m na opasy od 12 miesięcy w górę , kojce opuszczone 50 cm względem korytarza paszowego , strop lub bez  stropu , konstrukcjia dachu drewniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Encorer    0

Sam liczylem to wiele razy i tak, jest to mozliwe, koszty przewaznie zaleza od dostepu matrerialow budowlanych i tego co wykonasz sam, jesli postawisz sam sciany, zrobisz dach i wylewki (tzn z kims znajomym, majstrem itp) to wyjdzie ci to duzo taniej niz gotowa obora oddana przez firme, na wygrodzenia material mozesz wziac ze zlomu tzn rury, ceowniki, teowniki, doslownie wszystko, to samo z podciagiem dachu. Na 20 sztuk wystatczy ci budynek 10x10 w takim ukladzie jakim pisales. Rownie dobrze na daach mozesz kupic blache drugiego gatunku ktora jest nieraz nawet dla razy tansza od normlanej a rozni sie jedynie tym ze np jest gdzies rysa lub male wgniecenie. A wiec tak jak wczesniej pisalem w 80 tys mozna sie zmiescic w takim projekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki255    47

Dzięki wielkie , tyle jest taki myk że chce ją postawić a kase z młodego rolnika i musiał bym sie rozliczyć wiec może być problem z rozliczeniem sie jak nie bedzie faktury z firmy , no ale materiał jak bym załatwiał sam , i powiedzmy kojce i pare innych rzeczy wykonał sam to też taniej

Edytowano przez Luki255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Kase z mlodego rolnika przeznacz lepiej na cos innego niz budynki. Niech tylko zaczna mierzyc budynek co do centymetra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki255    47

dobra tyle że budynek to jedyna opcja żebym mógł sie rozwinąć bo kupie ziemi a nie bede miał co robić z sianem zbożem i słomą , a kupie sprzęt to nie bedzie dla niego roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Encorer    0

A masz mozliwosc taniej przerobki np stodoly czy garazu na taka wlasnie obore? Wlozyl bys te 10-15 tys na gotowo a za kase na mlodego rolnika postaw hale stalowa na zboze i maszyny, mysle ze to byloby najlepsze rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki255    47

stodoła ma 60 lat i tylko czekam aż sie zawali podczas jakiejś burzy , już tam nawet prawie nic nie trzymam , jedą obore moge przerobić weszło by tam 12 sztuk ale obornik widłami ani beli siana czy kiszonki na korytarz bym nie wstawił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Witam kolego przeczytalem Twoj temat,chcialem zapytac czy ruszyles cos pod tym wzgledem? I nadal masz w planach budowe? Jesli tak to moze cos podpowiem bo mam w takim systemie teraz na ukonczeniu budynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Witam.

Podłączę się pod temat kolegi.

Też złożyłem wniosek na MR we wrześniu tego roku i w biznesplanie wpisałem że kasę przeznaczę na budowę obory o wymiarach 15/16m X 24m.

Wiadomo że te pieniądze to za mała kwota na ten budynek ale  tak sporo to obniży koszty budowy.

 Teraz moje pytanie, jakiego materiału użyć na ściany? Zaznaczę że budynek w całości będzie murowany z drzwiami w bocznych ścianach do każdego kojca aby w przyszłości dostawić okólniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pewnie ze mozliwe postawic obore na 20 szt za 80 tys, podstawa to robic jaknajwiecej samemu i na kazdym kroku ciac koszty, np. rury zamiast nowe mozna kupic uzywane w dobrym stanie za połowe ceny nowej itd, pustak cementowy zmiast suporexu bo lepiej trzyma niz ten biały, dach jednospadowy zamiast dwuspadowego bo tanszy itd 

za taka kase mozna nawet na 30szt postawic w systemie wolnostanowiskowym, tylko podstawa to nie zatrudniac firm a robic samemu z jakims zaufanym murarzem

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

@Petrossz ja mam tak zrobione wyjscia na wybieg u siebie jak chcesz zrobic, i budynek mam z calego pustaka (suporexu) na klej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Ja jednak chyba postawię na cegłę ceramiczną :)

Zastanawiam się jeszcze jak rozwiązać późniejsze dostawienie po długości.  Ponieważ nie mam możliwości przeniesienia zwierząt z obecnej starej obórki z braku miejsca. Z tyłu zostanie postawiony nowy budynek do którego przeniosę zwierzęta. Następnie stara drewniana obórka zostanie rozebrana i w tym miejscu zostanie dużo za dużo wolnej przestrzeni na której z czasem chciałbym dostawić około 10m do tej nowej obory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kamilek1
      witam, prowadze hodowole opasow ok 50 sztuk chce rowniez zajac sie bydlem mlecznym ok 30 krow ze wzgledu na hodowle opasow posiadam budynki przystosowane pod nie czyli np lekkie kontrukcje wiaty itp planuje krowy trzymac pod jedną z  takich wiat odpowednio do tego przystosowana a dojarke zrobic w pomieszczeniu w odleglosci ok 20 m od tej wiaty ze wzgledu ze jest to pomieszczenie murowane itp  i latwo je adoptuje na dojarke zeby spelniala odpowiednie wymogi, moje pytanie jest tego typu zakladajac ze bede mial dojarke przewodową, jak poprowadzic rurociag mleczny zeby nic sie nie dzialo podczas mrozow? i zeby po prostu funkcjonowal czy np mozna jakos to dac pod ziemia? nie mam pojecia jak to rozwiazac... czy polecacie inne rozwiazanie? dodam ze dzwigane kanwi odpada dlatego sklaniam sie ku przewodowce. pozdrawiam i prosze o sensowne odpowiedzi tylko na to pytanie a nie np rady typu ,, lepiej dostaw wiecej opasow ''  czy ,,postaw nowa obore''
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj