losktos

MF 3065 - kontrolka niskiego ciśnienia oleju w skrzyni i opory w toczeniu

Polecane posty

losktos    356

Witam,

 

Massey Ferguson 3065, skrzynia 32x32, 91r.

 

problem pojawił się kilka dni temu. Pojawiły sie opory w toczeniu ciągnika - jedzie normalnie lecz po wciśnięciu sprzęgła chwilę się toczy i nagle się zatrzymuje tak jakby łapały hamulce. Podobnie przy ruszaniu - puszczając powoli sprzęgło ciągnik rusza nagle zatrzymuje się, a po dalszym puszczeniu sprzęgła rusza po szarpnięciu. Czasem, na lekko pochyłym terenie, bywa tak że trzymając na sprzęgle przy włączonym biegu ciągnik nie toczy się, po wyrzuceniu na luz toczy się normalnie - tak jakby ciągnęło sprzęgło. Do tego przy tych oporach w toczeniu zapala się kontrolka niskiego ciśnienia oleju (gaśnie po 2-5 sek.) i w tym momencie załącza się samoczynnie napęd lub półbieg - kontrolka nie zapala się zawsze. Problem ustępuje ale powraca. Przedni napęd załączał się prawidłowo (czasem się przycinał ale po ponownym naciśnięciu hamulca odbijał), biegi również wchodziły prawidłowo na wszystkich zakresach. Olej świeżo po wymianie (Shell Spirax 10W30) razem z filtrami.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Prawdopodobnie załączają się dwa pół biegi. Za niskie ciśnienie


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przyczyną za niskiego ciśnienia może być pompa czy w tym wypadku bardziej nieszczelność? wspomaganie pracuje bez zarzutu

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

jeśli wspomaganie pracuje ok to raczej pompa też jest dobra

taki test

odpal silnik i skręć na wolnuych obrotach ma max. w prawo i lewo

przy max skręcie silnik lekko zwolni obroty -  to znak że niskie ciśnienie (17bar) jest oK.

Podnosnik pracuej na wysokim cisnieniu -  jak działa to to oba obie cześci popmpy są dobre- szczelne

skupiłbym się na elektronice i okablowaniu autotronic -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jest dokładnie tak jak piszesz. Na wolnych obrotach przy max skręcie, silnik delikatnie schodzi z obrotów, podnośnik działa bez zarzutu.

 

Dzisiaj zapryskałem kontaktem kilka kostek przy sterowniku pod kabiną. Po krótkiej jeździe po podwórzu niby jest wszystko ok, zobaczymy co będzie dalej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

narazie ok, zrywałem dzisiaj rzepaczysko, zrobiłem jakieś 3,5 ha i nie było żadnych problemów. Napędu mi jedynie czasem nie rozłącza ale to zdarzało się też wcześniej

 

tak więc póki co problem ustąpił


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak czasem coś się dzieje to.... syf w oleju pływa i elektrozawory przycina hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ciągnika nie mam od nowości, nie wiadomo jak postepował z nim poprzedni właściciel


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj