RafaSadowski

Przeróbka hedera w Bizon z 056

Polecane posty

Witam 

 

Czy ktoś próbował  przerobić heder w Bizonie z 056  a mianowicie wysunąć kosę i dorobić dodatkowe palce na żmijce    :D   i teraz mam pytanie gdzie znaleźć dłuższy targaniec kosy  pasujący do bizona   

 

Heder u Bizona nie podaje równo masy   :wacko:   Dlatego chciałbym go przerobić 

 

Pozdrawiam   :)


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

W glowie wizje mam podobną tylko no o wykonanie ciężko, ale jeśli się weźmie za to to pewnie wykonalne ;) tylko z czego dopasować ślimak z palcami :( i jeszcze koszt :/ ale myślę że warto ;)
A jaki masz heder ten nowszy czy stary lubelski?
Targaniec poprostu bym przecial i wspawał kawałek rury z innego gorzej ze ślimakiem który tani nie będzie

Edytowano przez kemotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ślimak się potnie i gdzie trzeba to się wspawa :)  co będzie trzeba Chcemy kosę wysunąć do przodu o te kilkadziesiąt   jeszcze  muszę zobaczyć ja robią w nowych N H   B)


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

Jak zrobisz to się pochwal :D najlepiej zdjęci ze środka ślimaka i z zewnątrz jak to rozwiązałeś bo to ciekawe zagadnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

przetnij targaniec, wsadz w srodek jakiejs rury i zaspawaj (moze troche nawiercic a potem zalac spawem to bedzie mocniejsze) u mnie w claasie jest spawany do rzepaku i wytrzymuje (claas ma duzo szybsze ruchy kosy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbujemy myśle że w tym roku coś powinienem z ojcem ogarnąć sporo roboty ale warto to zrobic żeby masa na młócarnie równo szła  :rolleyes:


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nic nie da masa moim hederze gromadzi się na kosie dlatego kombajn gromadkuje   :mellow:


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Po pierwsze wysokość slimaka,po drugie ustawienie klepiska ,szczeliny na wlocie i wylocie a trzecie to wysokość motowideł .Fabryka o takie rzeczy nie dbała i możesz mieć np, z jednej strony żle przyspawany uchwyt siłownika i wyżej motowidła.Ja miałem wszystkie te rzeczy w nowym kombajnie.A poza tym jak wszystko to ustawisz to i tak szybciej nie pojedziesz po olej się gotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

Wam tez olej się gotuje? Mam straszny klopot wymienione filtr, zawór orbitrol wszystko niby drozne a jak się kosi bez przerwy hydraulika wymięka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@RafaSadowski nie przerabiaj hedera, żeby masa równo szła to trzeba motowidła niżej i lekko przyspieszyć i jak najbliżej ślimaka. Popracuj najwyżej nad tym żeby motowidła były blisko i nisko i odpowiednio ustawić kąt palców żeby były lekko do przodu to wtedy nie podrywają tylko dociskają do ślimaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

motowidły  mam już na max opuszczone niżej nie mogę bo będzie ocierać :wacko: z olejem nie mam problemu bo orginalną chłodnicę zamknąłem w  szczelnej skrzynce  i podłączyłem pod obieg chłodzenia silnika B)   a chłodnica też mi nie zalina bo dorobiłem kominek :D   motowidły  też na max przysunięte i też nic to nie da  :unsure:


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3048    3
Dnia 11.08.2015 o 06:59, kemotke napisał:

W glowie wizje mam podobną tylko no o wykonanie ciężko, ale jeśli się weźmie za to to pewnie wykonalne ;) tylko z czego dopasować ślimak z palcami :( i jeszcze koszt :/ ale myślę że warto ;)
A jaki masz heder ten nowszy czy stary lubelski?
Targaniec poprostu bym przecial i wspawał kawałek rury z innego gorzej ze ślimakiem który tani nie będzie

A jak rozpoznać czy to lubelski czy inn? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj