szerszen16

Grzejący się pas oraz kola młocarni Fahr

Polecane posty

szerszen16    0

Witam. pytanie jak w temacie, pas mlcarni zsczal sie mocno grzac. Jaka moze vyc przyczyna? Wydaje mi sie ze talerz kola mlocarni jest za bardzo wdany w prace. Prisze o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo się ślizga. Czy obroty młocarni nie skaczą gdy wpadnie więcej masy? Jeśli tak to albo pas zużyty, albo docisk się rozj... leciał. Ewentualnie jak mówisz połówki talerze są wydarte, ale tego bym nie obstawiał.


Niech mod zrobi jeden wspólny temat, ,,awarie problemy żniwiarek 2015''. Bo te informacje ludzie chcą mieć od ręki, Więc czym więcej osób przeczyta tym większe prawdopodobieństwo odpowiedzi. A tak to jednemu gdzieś tam woda poszła do oleju, drugiemu pas się grzeje i kto dziś wyłapał coś może napisze, a jutro śladu po temacie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen16    0

Jak dostac sie do tego docisku,trzeba zdejmowac kola talerzowe? Jest mozliwosc ze docisk stawia duzy opor i kolo nie rozchodzi sie do optymalnego polozenia? Dodsm jeszcze ze po chwili pracy zaczyna sie swiecic kontrolka czujnika ktora znajduje sie na osi mlocarni. Wyglsda jak czujnik remperatury. Dxiwne zjawisko.

Edytowano przez szerszen16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mi raz jak się zaczął pas grzać i koła to łożysko na młocarni poszło, rozsypało się całkowicie a na początku nie dawało oznak a po paru ha prócz grzania pojawił się typowy smrodek, też czasami warto sprawdzić niby tak banalną rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen16    0

Sprawdzalem rowniez lozysko zaraz po skonczeniu pracy, brak oznak grzania sie. Od czego moze byc ten czujnik o ktorym wspoknialem wyzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a koła miały w miarę podobną temperaturę? czy jedno gorące, pasek gorący a drugie po prostu nie gorące ale sporo ciepłe?

ja czujnika na młocarni nie mam (lub jeszcze nie doszedłem że jest od młocarni he he) to z tym nie pomogę,  mam starego m900 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czujnik na młocarni to za pewne czujnik obrotów. Dodaj kilka fotek w jakieś pokazywarce na necie.

Pas młocarni był ząbkowany? Jeśli tak a ząbki są prawie nie zauważalne to na 90% wina pasa, jest za mały i się ślizga. A docisk jak już to jest za słaby i za słabo talerze są zduszone dlatego pas się ślizga. Ja to bym tu upatrywał winy. Łożysko tez może być ale to długo by nie pochodziło. Parę chwil i ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen16    0

Z czujnikiem juz doszedlem, banal:-). Pas jest zabkowany, oryginal deutz fahr, nie wyglada by zabki byly wydarte. Regulacja dociskiem jest dostepna? Talerz od odrzutnika jest bardziej nagrzany, lozyska wykluczam, nie jet odczuwalna wysoka temperatura. Rozruszalem kilka razy (wolniej szbciej mlocarnia) i tak jakby bylo juz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Jak tuleja miedzy jedną połową koła a drugą połową jest zużyta to też może być przyczyną ogrzania a nawet szybkiego zużywania pasa bo wtedy koło zmienia kąty podczas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez kumix
      Witam
      Chciałem się zapytać czy ktoś posiada taki ciągnik na śląsku w promieniu do 200 km od Częstochowy ? 
      Chciał bym się z kimś spotkać pogadać na temat tego ciągnika.
      Pozdrawiam 
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez MarcinWoos
      Witam, problem jest taki że jak ciągnik (df agrolux)  jest zimny to odpala lecz jak się rozgrzeje to nie chce zapalić jak go zgasze. Przekrecam kluczyk, kontrolki się zapalają i dalej nic odczekam z godz aż ostygnie i pali normalnie. Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? 
    • Przez Kris946
      szukam posiadaczy tych ciagnikow, ogolnie serii DX chlodzonych powietrzem. Mam kilka pytań. Pomóżcie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj