Damiano604

Same Silver 110 ciągłe zacinanie pompowtryskiwaczy

Polecane posty

Damiano604    0

Witam, od dłuższego czasu mam problemy z ciągnikiem Same Silver 110, dokładnie rok temu po raz pierwszy wszystkie pompo-wtryskiwacze  zapiekły się i ciągnik wchodził na maksymalne obroty, wszystkie pompki rozebrałem, wyczyściłem następnie założyłem, przy okazji wyczyściłem cały zbiornik paliwa, założyliśmy nowy filtr paliwa ciągnik zaczął chodzić normalnie i tak przez prawie rok, 2 tygodnie temu problem powrócił i powtarza się, gdy odkręciliśmy filtr paliwa to był w nim sam szlam, pompki odblokowaliśmy i chodził kilka dni, niestety tylko kilka, objawy są takie że rano coraz ciężej odpala i nie chodzi cały czas równo i dzisiaj rano już nie chciał zapalić. Powiedzcie gdzie mam jeszcze patrzeć może jakieś oringi są do wymiany, absolutnie nie mam pojęcia co mam z tym zrobić a w internecie ciężko znaleźć ten temat. Silnik w nim to 1000.4-WTI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Z sam siebie nie ale po 30 czy 20 latach szlam zrobi się sprubuj wypłukać zbiornik a jak to za mało to wlej dimeru(koncentrat) kup 2 butelki wlej jedną poczekaj trochę żeby się przeżarło i dolej wody trochę max 2 litr i poczekaj żeby aż zacznie się reakcja powtórz akcje 2 raz. Jesli bedzie szedł syf z czyszczonego zbiornika to zaraz za nim kup filterek paliwa  http://allegro.pl/filtr-filterek-paliwa-diesel-na-przewod-i5125278924.html coś takiego i go dogladaj by się znowu nie zabrudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Witam,

w najgorszym wypadku masz bakterie w zbiorniku i szybko ci się robi maź w filtrach ... 

 

"Bakteria zanieczyszczająca olej napędowy” nie jest jednym gatunkiem mikroorganizmu. Różne rodzaje zarodników występujących nawet w najczystszych paliwach mogą pozostać niewykryte do chwili, gdy będzie już za późno. W miarę jak zarodniki rosną i umierają, w odpowiednich warunkach powodują one nagromadzenie szlamu i unoszących się szczątek, które mogą zablokować filtry i wtryskiwacze."
 
Jak ktoś by mi nie wierzył:
 
 
Edytowano przez mrc1005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano604    0

A niby co? rozbierałem to chyba wiem... Możecie powiedzieć jak najlepiej wytępić te bakterie, jakimi środkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

No właśnie nie masz pompowtryskiwaczy tylko zwykłe wtryskiwacze i pompy jednosekcyjne do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

No właśnie nie masz pompowtryskiwaczy tylko zwykłe wtryskiwacze i pompy jednosekcyjne do tego.

brawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrys1992    0

I jak rozwiazales problem z ciagnikiem?? Udalo sie naprawic? Zastanawiam sie nad kupnem tego modelu z zagranic z tym smamy problemem. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz dobrze to wtryski do pełnej regeneracji i pompy wymiana na NOWE!

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Agrotechno
      Witam, mam pytanie do was, posiadam case 5120 z turem. Niestety ale czasami jak się jedzie to przerywa mu jazdę, ale wystarczy wcisnąć sprzęgło lub zmienić półbieg i jedzie dalej. Gdy przerwie jazdę świeci się kontrolka w lewym dolnym rogu. Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną przerywania tej jazdy.
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
    • Przez edi2000
      Dzień dobry
      Mógłby mnie ktoś poinstruować jak odpowietrzyć układ hamulcowy w Same Iron 150?
      Zabrakło płynu w zbiorniczku i nie został uzupełniony na czas.
    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię ciągnik Lamborghini Lampo lub jego odpowiednik Same Roller powyżej 2007r. Interesują mnie tylko oferty krajowe najlepiej od pierwszego właściciela. Kontakt: 508-228-452; lub adres e-mail: semos@wp.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj