ActiveFarm_Mateusz

obora na 100 - 150 szt opasów

Polecane posty

Witam. Ma ktoś może oborę wolnostanowiskową na 100 -150 szt opasow ? :) planuje postawić taki budynek tylko nie jestem pewien jak powinien być zaplanowany :) Może ktoś już taka wybudował i mógłby podesłać rzut :) zachęcam do rysowania własnych pomysłów i podsyłania :) myślę też żeby wybudować ja na łące o łącznej powierzchni 5ha i z całego areału zrobić wybieg ;) Może ktoś wie jaki jest koszt takiej obory :) to będzie moja trzecia obora. mam jedna tak zwana " porodówkę" dla krów które maja się ocielić zrobioną z starej obory. i drugą oborę którą właśnie skończyłem cały budynek przeznaczony jest dla opasów, w oborze jest 18 stanowisk i 5 klatek czyli jest na 68 sztk :) jest full. Chciałbym powiększyć jeszcze stado ! :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam taki zapał i takie gospodarstwa niestety nie znam się na takich oborach i nie potrafię pomóc co do projektu. Znam się jedynie na finansowaniu i kredytowaniu w razie jakbyś miał jakieś pytania z tej dziedziny służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Konstrukcja stalowa bez podpór, na rusztach, 2 m ściany betonowej dalej plandeka, bez żadnego wybiegu, korytarz paszowy minimum 3,5 metra, poidła niezamarzające. Chyba że bardzo lubisz ścielić to wtedy wybieg tam 4-5 metrów przy oborze po obu stronach żeby miały gdzie być na czas usuwania obornika.

 

Tam pamiętam kiedyś czytałem o jakimś gościu w Bokince ale nie pamiętam czy Pańska czy królewska co kupil Dfa Agrotrona M ;) Pewnie znasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Bolinka Pańska ale to mały bydynek ja też mam w planach coś takiego jak byś znalazł coś ciekawego to daj znać. ja na razie myslałem na oborą gdzie sztuki pow 400 kg były by na uwięźówce a poniżej były by z 2 segmentowych kojcach które były pół w oborze a drugie pół pod dachem na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
    • Przez hodowcamlody
      Szykuje się mi przeróbka obory, trzeba powiększyć żeby weszło 20 stanowisk dla krów. Myślę nad tym żeby zrobic na rusztach bo bym nie musiał ingerować w podwórko no ale sam nw jak to przy mlecznych by było, nie wszyscy chwalą. Mi się podoba to że nie trzeba by było wywalac obornika i nie było by na wierzchu. Ruszt 60 czy 80 no i z zebrowki czy inne rozwiązanie?
    • Przez XkajkopterX17
      Witam, jestem zainteresowany zapoczątkowaniem hodowli owiec mięsnych na areale 21ha. Jakie wymagania posiadają takie owce w praktyce ? Czy wystarczy im małe pastwisko i siano na zime ? Czy jagnięcina jest opłacalna ? Słyszałem że  kraje zachodu lubią importować od nas te mięso. Owce mieszkały by w oborze i posiadały by wybieg w postaci pastwiska za oborą o powierzchni 0,7 ha
       
       
    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj