kpiotr

FENDT 512C problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kpiotr    16

witam. posiadam fendta 512c z 1995 roku i jest problem z przednim napędem. jak go włącze to ciagnik cięzej rusza i zatrzymuje sie jakby na recznym. słychac również delikatne wycie w kabinie jadac na włączonym napędzie. podobno moze to byc wina opon : przód 480/70R28 Good Year ,a tył  580/70R38 Pirelli.  Czy jest opcja inna niż złe opony??? jak się zatrzymam i rozłącze napęd to jest spory ruch opon przednich do tylu . Miał ktos z kolegów podobny przypadek??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak bys mial niezgrany przod z tylem. Wiedz na piasek i jedz powoli to zauwazysz czy przenie kola nadrabiaja czy sa popychane


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Opony są trochu inne jak przy tym modelu ale są przy następnych większych modelach bo przy tym modelu że są 420/70 28 i tył 520/70 38 ale przy tych też powinno się zgadzać a na jakim podłożu tak się robi bo jak na twardym betonie czy aswaltcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

robi sie tak na kazdyn podlozu. nawet jak w powietrzu cały ciagnik. więc to raczej nie opony. ciagnik nie pracował prawie w polu lecz w transporcie. moze dlugo juz uzywany napęd nie był.  załącza się bez problemów i rozłącza równiez. tylko dla mnie jest taki mocno ciasny , że tak powiem. na zgórku na luzie ciagnik sie toczy bez napędu ...włącze napęd i zatrzymuje ciagnik. rozłącze napęd..........toczy sie dalej. na wiekszej pochyłości toczy się na włączonym napędzie. poprosttu jak dojeżdzam do konca pola i wcisne sprzegło to ciagnik nie ma swobody ruchu tylko zatrzymuje sie i stoi nieruchomo. w innych ciagnikach trzymaby było uzyc hamulca a tu nie ma potrzeby


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Może masz luz wzdłużny na sprzęgle napędu i jesli go załączysz to dociska tarcze do klocków hamulcowych, sprawdź to, ktoś tu kiedyś o czymś podobnym pisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Z tym luzem to mało prawdopodobne,bo byłoby czuć spaleniznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a co jeśli nie działa mi żółw zając??? może mieć to powiązanie z napędem?? nic się nie przełącza. może byc jakis przeciek oleju na uszczelce w kolumnie zaworów?

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego coś opisujesz nie fer najpierw piszesz że przy rozłączeniu przednie opony cofają się do tyłu a potem że w powietrzu tak samo hamuje coś jest nie tak  czy było dobrze czy takiego kupiłeś

i co problem rozwiązany ?

Edytowano przez autoostrowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blusik
      Witam czy ktoś może powiedzieć mi z jakiego auta jest ta felga z opona 
      Wiem że felga jest zabezpieczona pierścieniem do okoła. 
      Traktor ma 30-40 lat 

    • Przez artur04c
      Witam, potrzebuję przedni napęd lub układ planetarny przedniego napędu ewentualnie krótszą pochwę napędu (lewą) jak się nie znajdzie to chociaż 3x satelity i rozdzielacz hydrauliczny na 3 sekcje, najlepiej warmińsko-mazurskie, ewentualnie poza jak się nie znajdzie. W razie pytań proszę o pisanie pod tym postem lub pv. Pozdrawiam. 
      ps. co do rozdzielacza to mam pytanie, otóż czy w garażowych warunkach da radę samemu wymienić uszczelniacze? Ponieważ mam 2 sekcyjny i cieknie i został zakupiony 3 sekcyjny i tak samo się z niego cieknie. Nie z każdej sekcji, ale cieknie, Chciałem do 2 dołożyć 3 z 2 rozdzielacza, ale jest inny typ i nie pasuje. 
    • Przez ceston
      Witam ostatnio podczas jazdy wyskoczył mi napęd tak że się wcale nie włącza. Postanowiłem rozebrać skrzynkę rozdzielcza od napędu i poszukać tam usterki po zdjęciu okazało się że tam jest wszystko w porządku ale zauważyłem że wałek kardana mogę kręcić ręką a koła stoją w miejscu złożyłem skrzynkę nie podlaczajac do niej walka i faktycznie koła jadą wałek stoi. Podniosłem przód do góry i kręcąc kołem chciałem zobaczyć czy drugie będzie się kręcilo w drugą strone. Niestety zero reakcji kręcę kołem a drugie stoi. Os jest Krzyżakowa nie stozkowa. Macie pomysły co mogło pójść.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam wszystkich posidaczy case international mam do was pytanie czy mieliscie taki problem jak ja odnosnie mam case 856xl otoz po wlaczeniu przedniego napedu slychac nie pokojace dzwieki w przystawce podczas jazdy takie jakby pukanie jakby zab byl wykrychniety .... i dlatego do was pytanie co tam moglo sie stac ????
    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj